Temný rytíř (2008)

"Why so serious?" Popravdě řečeno, jsem si od tohoto filmu moc neslibovala a vlastně jsem se ani netěšila, až ho uvidím, protože mě komiksy nikdy nebavily.. Ale po několika minutách jsem věděla, že tohle bude pecka! Jako drtivou většinu ostatních, tak i mě naprosto dostal Joker v podání Heatha Ledgera! Jeho trik s tužkou a hláška o "plánovačích" jsou prostě nezapomenutelné. Myslela jsem, že v hlavní roli bude Batman (a asi by to tak být mělo), ale díky Jokerovi jsem si bohužel skoro ani nevšimla, že tam nějaký Batman občas projede na motorce :D Ale i tak si film rozhodně zaslouží 5* a místo na mém profilu, protože u Temného rytíře se prostě nenudím :)

Walk the Line (2005)

"Hello, I'm Johnny Cash." Když jsem viděla, že v hlavní ženské roli vystupuje Reese Witherspoon, kterou jsem doposud znala jen z Pravé blondýnky, říkala jsem si, že to přece nemůže být tak super film, jak všichni píšou.. Stačilo ale několik scén a pochopila jsem. Reese mě opravdu příjemně překvapila..spíš mě vážně nadchla! A o Joaquinovi ani nemluvím! :) Předvedl něco fantastického, pro mě bezpochyby svůj nejlepší herecký výkon. Má úžasný hlas, nikdy bych neřekla, že tak úžasný herec může ještě navíc tak skvěle zpívat! A to nebylo jediné, čím mě dostal. Jeho gesta, hlášky, mimika a celkové vystupování, to bylo něco fantastického! I Ginnifer Goodwin byla skvělá, naprosto jsem s její postavou soucítila. Když k tomu ještě přidám chytlavý a zajímavý příběh country legendy Johnnyho Cashe, tak snímek prostě nemá chybu.. Pro mě jednoznačně ten nejlepší hudební a zároveň nejlepší životopisný film, co znám. Po shlédnutí tohoto filmu musím vždy Joaquina poslouchat ještě několik dalších dní a také jsem si díky němu oblíbila Johnnyho Cashe! -- "Promiň, prostě se to stalo.." - "Prostě se to stalo? Chodíš v černým, protože jsi nic jinýho nesehnal? Máš styl, protože líp hrát neumíš? A chtěls mě políbit, že se to prostě stalo? Měl by jsi už někdy konečně uznat svoje zásluhy.."

Amélie z Montmartru (2001)

"Konečně pochopil: odloží lžičku a zrnka cukru se stolu sesbírá prstem. Potom se otočí a promluví na mě." Spojením úžasného skladatele Yanna Tiersena, geniálního režiséra Jean-Pierre Jeuneta a bezchybné Audrey Tautou, které tato role neuvěřitelně sedla, vzniká vynikající filmový kousek o křehké Amélii, která musí uchvátit snad každého.. Pokaždé, když si film pustím, mě naprosto dojme její pohled na svět a ona samotná.. A když k tomu ještě přidám úžasné melodie, krásu hlavní představitelky a Jeunetovy popisy postav, které nám samy sdělí, co mají a nemají rády, je to prostě požitek..