Ti druzí (2001)

To bylo... dokonalé! Zpočátku to vypadá jako typický horor o strašidelném domě, ale postupem času divák zjistí, že to není ani náhodou nějaký obyčejný film..Nicole Kidman je ve své roli úžasná! Krásná a šílená zároveň.. U filmu jsem se bála tak, jako už dlouho ne.. Hned při první scéně se mi málem zastavilo srdce (a to nekecám, mám na to svědky :D) a byly i scény, kdy jsem křičela, skákala a kousala si nehty (a i na to mám svědka :D).. A tak to má podle mě být! :P Závěr byl šokující a (jako celý film) strašidelný.. Jeden z nejlepších mysteriózních hororů, co znám.. A vlastně možná ten nejlepší! :)

Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009)

Není 63% trochu moc?! Prvních 20 minut bylo úmorných a vůbec mě nebavily.. A popravdě nechápu, jak někoho může bavit sledovat trapné divadelní vystoupení, při kterém lidé hromadně opouštěli sál a bučeli.. Pak nastala pro mě jediná zajímavá část filmu, kdy se Coco seznámila s Igorem, ale potom už to šlo z kopce.. To mi autor opravdu chce tvrdit, že Coco Chanel byla robot naprogramovaný jen na 3 věci - šití šatů, čichání k voňavkám a sexu? Absolutně žádné city, byla chladná a nevěřila jsem jí absolutně nic, co udělala.. To měla být láska?! Kde? Pokaždé, když byli s Igorem sami (bez jeho ženy), rozepla mu kalhoty a prostě si to s ním rozdala.. Žádná romantika, vášeň, nic.. Bylo to vulgární a hnusné.. Ty hvězdičky jsou pouze za Igorovu manželku, která podle mě byla ve filmu jediná normální, lidská a sympatická.. Jinak se mi film sám o sobě vůbec nelíbil..

Pokání (2007)

Tééda.. Neuvěřitelný zážitek.. Hltala jsem každou scénu, každé slovo, prostě všechno! Teď budu asi několik dní přemýšlet nad tím, jestli je lepší Pokání nebo Pýcha a předsudek, protože tohle byla naprostá bomba! Keira byla pro mě samozřejmě stěžejní na celém filmu, ale skvělá byla i malá Saoirse, nominace byla rozhodně zasloužená.. Myslím, že ta se ve světě filmu jen tak neztratí :) Co mě ale hodně překvapilo, bylo to, že mi vůbec nevadil James McAvoy, kterého jsem až do dnešního dne opravdu hodně neměla ráda (mírně řečeno).. Ne, že by se mi v tomto filmu zalíbil, ale můj názor na něj se ze záporného změnil na neutrální, což bych vážně nečekala :) No a samozřejmě i hudba byla vynikající, bez ní by to ani zdaleka nebyl takový zážitek! Závěr byl vynikající, překvapivý a z úžasného filmu udělal film ještě úžasnější, dovolila bych si použít slovo DOKONALÝ! :)

Láska nebeská (2003)

Opravdu výjimečný film s výjimečným hereckým obsazením.. Ačkoliv jsem si díky názvu myslela, že je to nějaká typická americká romanťárna, nebylo tomu tak a za to jsem ráda.. Celý film byl super, nejvíc mě ale asi dostal příběh z prostředí natáčení "porna".. To byla prostě sranda :) A samozřejmě mě nesklamal ani můj oblíbený Bill Nighy.. Ten byl naprosto dokonalý, vtipný a prostě skvělý!!! Na každou scénu s ním jsem se nemohla vynadívat :) I Rowan Atkinson mě ve své mini-roli dostal :D Jedna z nejlepších romantických komedií..

Lolita (1997)

Začátek mě bavil, druhá část filmu už méně.. Celkově jsem čekala o trochu víc, ale co se dá dělat.. Těšila jse se na tu zvrhost a napětí chtíč.. No a ono nic.. Ano, chtíč byl cítit z pohledu Jeremyho Ironse, ale to bylo tak všechno.. Irons byl vlastně na celém filmu ten hlavní a nebýt jeho, asi bych to v půlce vypla ;) Líbilo se mi, jak se díval na Lolitu, líbilo se mi i to, jak se Lolita dívala na něj.. Ale to je asi všechno.. Příběh sice zajímavý, ale jinak to bylo nemastné-neslané a až příliš zdlouhavé.. Ovšem závěr docela nečekaný a napínavý, to je plus.. I zpracování filmu (kamera, hudba, ...) bylo příjemné.. Co nejdřív asi budu muset kouknout na starší Lolitu, abych mohla srovnat :)

Vincent (1982)

To je krása.. Nádherné verše i hlas Vincenta Price, krásné loutky a ten příběh.. Ten je úžasný! První filmy většinou nebývají nic extra skvělého, ale tento snímek extra je.. Vynikající, jsem unešená :)

Dracula (1992)

Tak tohle byl úžasný filmový zážitek, na který jen tak nezapomenu.. To obsazení je skvělé a vlastně díky tomu jsem se chtěla na tento snímek podívat.. Dostala jsem ale daleko víc než bych kdy od Coppoly čekala.. Gary Oldman zahrál svoji roli dokonale bez jediné chybičky.. Jako starý Dracula s "neposedným" stínem naháněl strach, jako mladý Dracula bych charismatický a sexy.. Tahle role byla snad ještě skvělejší než Sirius Black (a to bych vážně nečekala, že tohle někdy prohlásím).. Další skvělý výkon předvedl i Anthony Hopkins v roli Van Helsinga.. Byl vtipný a ten jeho pohled.. To už je klasika :P Ovšem když jsem zjistila, že hraje Helsinga, byla jsem opravdu hodně zvědavá, jestli trumfne v této roli úžasného Hugha Jackmana (i když jsem to moc nepředpokládala).. A dokázal mi, že on dokáže zahrát každou roli ne na jedničku, ale na jedničku s hvězdičkou :) Mnohem lepší Van Helsing než ten, kterého jsem znala doteď.. Celková atmosféra tohoto filmu mi hodně připomínala Tima Burtona (přesněji řečeno Ospalou díru), což bych od F. F. Coppoly opravdu nečekala.. Příjemně mě překvapil! :)

Tropická bouře (2008)

Moc dobrá komedie.. Ze začátku jsem se nemohla přestat smát, protože všechno bylo tak absurdní a vynikající! Ovšem po vysazení "vojáků" v džungli to začalo upadat a vtipů bylo míň a míň.. To je hodně velká škodam protože ty, které tam byly, byly opravdu hodně dobré.. No a ještě bych se vyjádřila k černému Downeymu.. Zepředu to Downey nebyl (že měl úplně jiný nos?), ale poznala jsem ho z profilu.. Tak aspoň něco :D Byl super :) A co se týče Toma Cruise, stojím si za tím, že tohle Cruise nebyl :D Jak by přece mohli z tak hezkého chlapa udělat něco tak holohlavého a slizkého? :D Jednoznačně ale jedna z nejlepších parodií :)

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Co napsat k tomuto snímku? To bylo naprosto dokonalé!!! Diane Arbus už mám ráda hodně dlouho a její dílo obdivuju, proto jsem se hodně těšila.. A když vezmu v potaz ještě to hvězdné obsazení.. Nicole Kidman si tímto snímkem vysloužila místo v mé TOPce (sice nevím, na jak dlouho, ale opravdu jsem si ji oblíbila) a Robert Downey Jr... Ten je prostě dokonalý, i když vlastně celý film nevypadá jako Downey.. :D Přes to všechno, jakého podivína hrál, mě naprosto dostal, i když tam byly vlastně jen jeho oči a rty :) Co víc říct? Hudba skvělá, kamera krásná, příběh neotřelý a zajímavý, některé scény vášnivé a erotické a závěr krásně romantický.. Proč můžu mít v TOPce pouhých 10 filmů?

Romeo, Julie a tma (1959)

Na film na motivy jedné z mých nejoblíbenějších knih jsem se opravdu těšila a jsem moc ráda, že mě nezklamal :) Příběh byl dokonalý, o tom se vzhledem k tomu, že je to převážně dílem Jana Otčenáška, asi vyjadřovat nemusím.. Ovšem i hudba a celkové zpracování byly skvělé.. Ani hereckému obsazení a výkonům nemám absolutně co vytknout.. Přesně takhle jsem si všechny ty postavy představovala! Dana Smutná byla ve filmu nádherná a skvělá.. Knihu snímek sice nepředčil (ale to se povede jen málokdy), přesto jsem od něj dostala víc, než bych čekala.. :)