Čtec

okres Praha
předčítač

• 4.11.2012  02:29
    Bimboland (1998)

Že bychom byli skutečně takoví volové? :-) Bingo! Nebo vlastně Bimbo...

• 29.10.2012  15:58

Docela nářez. Noc oživlých mrtvol hravě strčí do kapsy všechny pozdější zombie filmy. Hlavně atmosférou, na které je jasně patrný vliv Alfreda Hitchcocka. Méně dnešní spektakulárnosti, ale o to větší účinek.

• 25.10.2012  18:50

No já nevím. Jako že mám obecně filmy s Jackem Blackem rád, tak tohle mi přišlo dementní. A nebo, to je druhá možnost, jsem byl naopak já zrovna v dementním rozpoložení :-)

• 2.10.2012  22:22
    Rytíři krvavé oceli (TV film) (2009)

"Táhněte, hnusné plemeno!" - "My nejsme plemeno!" - "A jak to mám poznat?" ... No, a tak to jde pořád. Dialogy byly buď tahle debilní už v originálu, nebo to dorazil překlad, ale v každém případě to jsou konverzační perly... A hlavně tedy nevím, jak jsem mohl doteď žít neznaje TYGLÍK! ... "Pamatujte! Tyglík - nebo smrt!" ... Inu, těžká volba.

• 1.10.2012  16:38
    Bobule (2008)

Bobule z pod Pálavy nejsou špatné, to ne, ovšem když je člověk porovná s o dva roky starším vinobraním Ridleyho Scotta z Provence... Vypadá to, že na vinicích byl opravdu Dobrý ročník ten 2006... A není to tím, že Kryštof Hádek není Russell Crowe, nebo že by barva hlasu Terezy Voříškové byla méně krásná než u Marion Cotillard. To už vůbec ne :-).. Nicméně mám pocit, že hlavním problémem česko-moravské kopie je její nedotaženost, zvláště v dialozích. Na těch by bylo ještě práce...

• 27.9.2012  15:24

Москва? Ленинград? С Hовым годом всё ровно... Léta letoucí na ten film vzpomínám, ale ne a ne přijít na to, jak že se to jmenoval. Tak jsem rád, že se paměť alespoň na chviličku pochlapila a našel jsem ho. A taky Barbaru Brylskou.

• 26.9.2012  22:31
    Ententýky (TV seriál) (2012)

Vzhledem k tomu, že mám k Jitce Schneiderové zhruba stejný vztah jako Ivan Trojan alias Ondřej ze Samotářů, tak se mi to líbí... Škoda, že ji znám jenom od vidění... Ne ale vážně, myslím, že Ententýky jsou dobře udělané, vtipné a ze života. Zdejší nízké hodnocení není fér, kdyby byly titulky v angličtině, bylo by procent dvakrát tolik...

• 26.9.2012  00:16
    Le Mans (1971)

No a pak že se nedá udělat pořádnej film o automobilových závodech. Asi je to tím, že Steve McQueen o závodění něco věděl... Ty devětsetsedmnáctky porscháky stejně byly nádherný monstra, dle mého nejobdivuhodnější v celé historii Le Mans. A jsem rád, že film je časově zasazen přesně do tohoto období, které se mi jeví jako čistá esence závodění...

• 28.8.2012  21:33
    Restrepo (2010)

Dokument je to úžasný, což o to, ale říkám si, k čemu to všechno. 50 mrtvých Američanů jenom v tomhle údolí a Afghánce asi nikdo nespočítá. Pak se zase US jednotky stáhly a všechno se opět vrátilo do starých kolejí. Přitom to muselo být jasný od začátku každému, kdo se alespoň letmo podíval na afghánské dějiny. Ovládnout Afghánistán se nikdy v historii nikomu nepodařilo a všichni nakonec byli rádi, když odtamtud zdrhli. Ať už to byli Britové, Rusové, nebo teď Američani a jejich spojenci. A kdo se ohání tím, že tentokrát byly pohnutky jiné a že šlo o export demokracie, tak je vedle. Oni mají prostě jiné hodnoty a zřízení západního typu tam nemá šanci na delší existenci, tím spíš, když je jim vnucené.

• 24.8.2012  01:26
    Design pro život (TV seriál) (2009)

Sice princip tupých reality show, co se vyřazování účastníků týče, tedy nic originálního, ovšem tady je jeden veledůležitý rozdíl - Philip Starck nutí lidi PŘEMÝŠLET, a to nad něčím, co je podstatné. A nejen těch dvanáct u něj v Paříži, nýbrž i všechny, kdo si chtějí lámat hlavu před obrazovkou.

• 9.6.2012  20:24

Moje dcera se na základě filmu, respektive stejnojmenné knihy, rozhodla, že chce studovat ochranu životního prostředí (a skutečně ji teď studuje). To samo o sobě mi přijde jako docela slušná přidaná hodnota :-)

• 9.6.2012  11:59

Krása. Od Marcela Pagnola jsem nic nečetl, ale budu to muset napravit... Poetická záležitost, a ta atmosféra - Provence na vás z filmu přímo dýchne... A člověku chtě nechtě naskočí vzpomínky na jeho vlastní dávné prázdniny, klukovské radosti a kamarádství a první citové polízanice... Nu, užil jsem si to.

• 3.6.2012  22:28

Překvapuje mne zdejší nízké hodnocení. Já ten film nedokážu nevynechat, kdykoliv ho v TV dávají a vždy se výborně bavím. Asi je mi prostě nějak blízký. Tak proč nedat nejvyšší hodnocení?

• 28.5.2012  21:23
    Aplaus (TV film) (2012)

Ten Jirásek a jeho krásná hudba... Já ho ještě před nedávnem neznal, ale poslední dobou se s jeho hudbou začínám potkávat a je vždy parádní (Santiniho jazyk, Bathory)... Takže k průměrnému hodnocení (ale příjemně překvapila Máša Málková, kterou jsem znal jenom z Gamepage...) přidávám jednu speciální hvězdu za tu hudbu.

• 20.4.2012  00:52
    Milenci (2008)

A mně se to líbilo... Výborné výkony herců, hlavně Joaquin Phoenix, řekl bych... A navíc jsem se zamiloval. Tentokrát ovšem není tou šťastnou překvapivě Gwyneth, alébrž Vinessa Shaw. Na první pohled, a rovnou láska jako řemen...

• 19.4.2012  13:14
    Sbohem soudruzi (TV seriál) (2012)

Oceňuji, že dokument jde do hloubky (stopáž to ostatně umožňuje a v tomto případě je to velmi dobře) a že je v maximální míře objektivní. To ostatně také souvisí s tou hloubkou ponoru a dostatečnou stopáží, protože je možno poskytnout prostor lidem nejrůznějšího smýšlení, motivací a minulosti... Na to, že režisérem je Rus, tak tedy klobouk dolů před mírou sovětsko-ruské sebereflexe.

• 13.4.2012  22:39

Ondra Bank je sympaťák. Moc bych mu přál, aby jeho zdravotní lapálie už konečně skončily a mohl naplno předvést, co všechno na lyžích umí.

• 8.4.2012  13:49

Scéna se smradlavým deštěm nemá chybu :-) A dojal mne ten sofistikovaný konec.

• 8.4.2012  13:44
    Renesance (2006)

Příběh byl banální, ale... Moc se mi líbila vizuální stránka a hlavně propracovaná "Paříž budoucnosti". A krásné architektonické nápady, i když trochu divoké (celoprosklené pěší lávky nad silnicemi, les uvnitř střešní zimní zahrady...).

• 20.3.2012  12:37
    Píseň o Rolandovi (TV film) (2011)

Zajímavé téma, ale podané tak neuvěřitelně suše, že jsem za prvé bojoval se spánkem a za druhé - to konečné poselství jsem si musel z dokumentu sám dost pracně vydolovat.

• 20.3.2012  12:32
    Sportovní noviny (TV pořad) (1994)

Když propásnu Branky, body, vteřiny na ČT1, tak ještě velmi rád přijmu zavděk těmihle... A mají lepší komentáře z ef-jedniček... No a Poulíček, ten býval k sežrání, stejně jako Pouva, ten je taky dost jedlej :-)

• 20.3.2012  12:11
    Absolvent (1967)

Ten film neztratil za ta léta vůbec nic. Naopak, má atmosféru, což dnešním filmům většinou chybí. A vše dotváří úžasná Simonova a Garfunkelova hudba, ze které se také stala klasika... Jen tak mimochodem, na to, jakej byl ten Ben moula, tak ulovil až nepochopitelně báječnou slečnu :-)

• 18.3.2012  23:31
    Společník (TV film) (2003)

Jako že jinak Dušek není můj šálek kávy, tak tohle bylo dobrý... Skoro bych řekl, že film kráčí ve šlépějích skvělých českých komedií 70. a 80. let... Vynikající herecké obsazení, včetně velice milé dámy s velkým D - Aleny Antalové.

• 18.3.2012  21:37
    Vůně kávy (TV film) (2011)

Návrat závodníka Luďka Munzara (obdivoval jsem kdysi jeho výkony s nádherným Tatraplánem Sport). Tu kouzelnou formuli ve stodole jsem mu záviděl, taky bych chtěl mít v důchodu takovou :-).. Jinak poslední dobou oceňuji herecké výkony Lukáše Vaculíka. Na rozdíl od řady ostatních, kteří pouze odříkávají své role (samozřejmě Munzara nemyslím), skutečně hraje.

• 16.3.2012  00:04
    Královna a kardinál (TV film) (2009)

To nám princezna Fantaghiro zestárla... Teď je z ní lehce prkenná královna vdova. A vůbec - prkenní mi tu připadají tak nějak všichni.

• 12.3.2012  22:25

Letní příběh mne zvláštním způsobem pohladil po duši, na konci jsem dost zalitoval, že to tak uteklo... Možná je to i tou skvělou Bretaní... A bral jsem skoro jako osobní ztrátu, že moula Gaspard nakonec z těch slečen neměl žádnou, a ani se nedostal na ten Ouesant. Tak nějak jsem se v tom poznal, včetně faktu, že na ten legendami opředený ostrov jsem taky chtěl a nakonec jsem tam ani já nebyl :-)

• 11.3.2012  23:42
    Talk show bez zábran (TV pořad) (2010)

Bez zábran dávám odpad.

• 8.3.2012  16:02

Dostala mne rekonstrukce klášterního kostela v Cluny, včetně popisu jeho vzestupu a pádu... O jeho architektuře jsme se sice učili, ale mít tak tenkrát tyhle prostředky, mohlo to být nesrovnatelně zajímavější. Vždyť já ani nevěděl, že už neexistuje... Jinak český název filmu je zavádějící, neboť se jedná pouze o ROMÁNSKOU francouzskou sakrální architekturu.

• 7.3.2012  23:14
    Rok Václava Klause (TV pořad) (2012)

Poměrně zajímavý rozhovor v nevkusném prostředí. Docela jsem Klause litoval, do čeho si to musel sednout... A říkal jsem si, že takový TGM se tváří v tvář Karlu Čapkovi asi mohl lépe koncentrovat, než Václav Klaus při pohledu na odvážně odhalené nohy Markéty Fialové.

• 6.3.2012  22:49
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

Velmi sofistikované střídání pasáží nechutných s pasážemi prostoduchými.