• Krátkometrážní

Německé pobřeží (2010) (TV film)

Krásný kousek Evropy, který mne už dlouho láká a tento dokument slouží jako opravdu kvalitní pozvánka.

Nenápadná slečna (2010)

Ke konci Slečna, myslím, trochu ztrácí drajv, což je škoda. Ale začátek je výborný a zvlášť musím ocenit kameru a úvodní titulky. Takové se dnes už nevidí. Připomínají mi ty hravé a vymazlené titulky ze šedesátých a sedmdesátých let, ale ještě apgrejdované o nové grafické možnosti. Takže sečteno a podtrženo: proklatě zasloužené čtyři hvězdy.

Nenapravitelný (1975)

Sice se zde vyjímečně nespouští po provazovém žebříku z helikoptéry, ale jinak je v tomto filmu Belmondo ve vrcholné formě. Hýří dokonalými převleky, v jednom z nich je téměř dokonalým panem Tau, včetně deštníku.

Nepříjemná pravda (2006)

Moje dcera se na základě filmu, respektive stejnojmenné knihy, rozhodla, že chce studovat ochranu životního prostředí (a skutečně ji teď studuje). To samo o sobě mi přijde jako docela slušná přidaná hodnota :-)

Nepřítel před branami (2001)

Výborný výběr herců v hlavních rolích. Jude Law se snad doopravdy narodil na Uralu, stejně tak krásné Rachel Weisz sedla role ruské židovky... J.-J. Annaud zvolil pro kinematografii západní provenience netradiční téma obránců Stalingradu a povedlo se mu to skvěle.

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Jsem moc rád, že se zase vrací slovenština na české obrazovky. Chyběla mi... A jinak nápad natočit seriál na motivy vypůjčené od slavných klasiků je sám o sobě miliónový. A ani vlastní realizace myslím za nápadem příliš nezaostává, i když na 5* to není.

Nevinné lži - Lež má rozbité auto (2013) (epizoda)

Scénárista Petr Kolečko opět nezklamal. Tentokrát vymyslel krásný romantický příběh, přitom ze života, Vojta Kotek ho výborně natočil a já nemám absolutně co dodat. (A bezvadná byla "tlusťoška" Jitka Čvančarová a taky ten malej kluk.)

Něžné vlny (2013)

Ten film je jednoduše nádhernej, romantickej, milej. Přitom vtipnej. Moje krevní skupina. Nemám absolutně co vytknout (dobře, když už výjimku, která potvrzuje pravidlo, tak tu už dost překombinovanou scénu z Národní třídy ´89)... A výborná ústřední dvojice, roztomilý popleta Vojta (ten malý - Jan Maršál - je lepší) a krásná zrzavá beruška Ela (ach, Lucie Šteflová - už putuje do Oblíbených). Taktéž Táňa Pauhofová (taky ach..), Hynek Čermák a Jan Hartl se mi líbili, ale u nich už je to klasika, že jsou výborní... No a navíc ty vzpomínky z mládí... Ano, asi je to film pro takové ty - jak jen bych se safriš nazval - "mladé pamětníky". Proto tu zřejmě má tak málo procent... / .. Ještě mi to nedá - úsměv mi vyloudilo přečtení místních tagů: "láska, škola, manželé, komunismus, plavání, sametová revoluce" - nemá chybu, lépe bych ten film těžko popsal :-)

Noc oživlých mrtvol (1968)

Docela nářez. Noc oživlých mrtvol hravě strčí do kapsy všechny pozdější zombie filmy. Hlavně atmosférou, na které je jasně patrný vliv Alfreda Hitchcocka. Méně dnešní spektakulárnosti, ale o to větší účinek.

Noční hlídka (2004)

Z filmu se nějak vytratila spousta dějů a zápletek, jež byly pro mne podstatné v knižní předloze. Včetně té, která se mi zdá nejpodstatnější. Že ne vždy Světlo (či světlí Jiní) konající velkou spásu ve jménu Dobra, jsou tím pravým ořechovým. No a tak se Bekmambetovův film stal pro mne jen obyčejným akčním bijákem bez přesahu, jímž disponuje skvělá kniha Sergeje Lukjaněnka.