• Krátkometrážní

Brutální Nikita (1997) (seriál)

No já vím, že to není nic moc - jenže ta Peta Wilson !! Vždycky na ni čučím jak na svatej obrázek...

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

To je učiněná poezie... Miluju Horníčkův humor a stejně tak Sovákovo bravurní herectví. A dát právě tyhle dva dohromady jakožto ústřední dvojici, to byl geniální tah režiséra Roháče. A věřím, že pak už ani nebylo třeba moc režírovat, ti dva museli improvizacemi přímo sršet... No řekněte, nechtěli byste prožít důchod přesně tak jako pánové Bouvard a Pécuchet?

Byl jednou jeden král... (1954)

Miroslav Horníček - s namalovaným znaménkem krásy a náušnicí - jakožto Krásný princ, to je jedna z nejzářivějších perel české kinematografie...

Canterburské povídky (2003) (seriál)

Abych pravdu řekl, tahle civilnější podoba Chaucera se mi líbí víc než Pasoliniho klasika, která není můj šálek kávy.

Carl a Bertha (2011) (TV film)

Paní Bertha svou legendární jízdou do Pforzheimu odstartovala pozdější neméně legendární dálkové jízdy (později závody) spolehlivosti. To musela být žena! A ten pan Benz, šťastný to muž...

Casino Royale (2006)

Je mi líto, ale tohle není Bond... Zcela se vytratila ta bytostná lehkost, nadsázka a nadhled agenta 007. Daniel Craig, ač jinak dobrý herec, se do bondovské série zoufale nehodí. Vždyť jako by z oka vypadl ruským (či sovětským) surovým padouchům, se kterými se jeho doopravdoví předchůdci potýkali... Dokud bude Bondem Craig, tak mě na něj nikdo už do kina nedostane.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Už u několikátého českého filmu (či seriálu) jsem zaznamenal hodně potlačenou vizuální barevnost. V tomto případě brutálně. Ale vůbec mi to nevadí, naopak. K tématu se to hodí a vypadá to (alespoň tady) zajímavě a dobře. Například záběry nebarevných interiérů bytů skoro připomínají pouze lehce kolorovaný černobílý film. Ale k těm bytům to pasuje. Nebo se mi moc líbily nadhledové záběry auta jedoucího podzimním lesem - z barev vlastně jen odstíny žluté. Paráda... Jinak Bukowsky je sympaťák, je to fajn a uvěřitelná postava. Zajímavá je také postava Mariky Šoposké, kterou mám čím dál radši. Docela se těším, jak to bude dál, a to není málo.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

No, když na to zrovna nejste úplně nachystáni... Přepnul jsem program a: "... nesnášim ten zasranej film, jak ňáký zasraný lidi jdou k zasraný sopce." (No co to je, říkal jsem si... Ten popis je mi nějakej povědomej. No tě pic, to by Tolkien koukal.) ... A tak se to valilo pořád, jedna podobná hláška za druhou. Skvělý situační scénky, vizuálně výborný. Nebo třeba ta scéna s malováním nehtů na nohou. O té s oslíkem už vůbec nemluvě: "No fuj! Je to tak nechutný a ... a nemůžu se vůbec odtrhnout..." A tak se mi postupně rozhostil na tváři nevěřícný úsměv a oči se rozzářily. No prostě - film jak má být :-) A přitom to není zdaleka jen sprosťárnami prošpikovaný nic. Muži za pultem mají atmosféru, šmrnc, prostě jsou fakt sexy, jakkoliv na to na první pohled nevypadají :-)

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

No, klasika zlaté éry českého pohádkářství to sice není, ale co je třeba ocenit, jsou vynikající výkony jednotlivých herců, zvláště pak Nárožného a Císlera. A Ivana Andrlová je nejlepší princeznou 80. let, a to i v případě, kdyby snad měla být "pouhou neurozenou" zrcadelnicí.

Country estráda (2001) (pořad)

Mládkovo obludárium je tak strašný až je to vlastně docela dobrý. A tak, jak jsem si to začal uvědomovat, postupně přidávám hvězdičky, z jedné jsem už na třech (a kdoví co bude dál). A potom ještě ta Lenka Plačková. Pořád nevím, co se mi na ní líbí, ale prostě se mi líbí. Tak někdy koukám vyloženě kvůli ní. Asi možná, že mám rád brejlatý. A ona je má teda pořádný.