• Krátkometrážní

V pasti (2005)

Rafinované.Skvělé výkony i postavy a znepokojivý příběh. Pod nenápadným zevnějškem se skrývá velký film.

Vše o mé matce (1999)

Každý režisér má film, který ho charakterizuje nejlépe. U Almodóvara je to podle mě právě Vše o mé matce. Všechno, co známe z jeho minulých i budoucích snímku je zde. Vypravěčské mistrovství, řádně spletitý příběh ovšem naprosto přehledný a hlavně postavy, které budete milovat, litovat, fandit jim a většinu času je i nenávidět. Pedro dělá z mužů ženy, z žen štětky, z krasavic feťačky, z ošklivek sexy idoly a z diváků součást filmu, kde je jen na vás, jestli se necháte přetáhnout do jeho barvitého světa. Ty příběhy za to totiž stojí.

Výměna (2008)

Eastwood hraje na jistotu a vychází mu to. Angelina Jolie podává jeden z životních výkonů a dokazuje, že umí víc než dobře vypadat při střílení záporáků. Silný příběh, u kterého se snad ani nechce věřit, že se vážně stal. Mohl být sice o něco kratší, ale jinak nemám co bych vytknul.

Vysoké podpatky (1991)

Oproti pozdějším Almodóvarovým filmům je příběh více vykalkulovaný a místy až překvapivě předvídatelný. Tragikomické scény však měly u mistra šmrnc vždycky, stejně jako pečlivé vedení herců. Marisa Paredes mě opět utvrdila v tom, proč ji považuji za královnu španělského herectví, Miguel Bosé ve své šílené trojroli nemá chybu a Victoria Abril se pro roli křehké Rebecy snad narodila. Mimochodem milostná scéna posledně jmenovaných je asi ta nejoriginálnější,co jsem zatím viděl. A Sakamotovu rytmickou hudbu si budu pobrukávat ještě dlouho.

Vzhůru do oblak (2009)

Líbilo se mi to, ale překvapivě ne tolik, jak jsem si myslel. Neřekl bych, že Pixaru dochází dech, jen se podle mě začíná trochu opakovat. Děj je místy až nepříjemně předvídatelný a tvůrci příliš okatě hrají na divákovi city. Nejvíce jsem ale postrádal klasický Pixarovský humor. Vyloženě vtipných míst je kupodivu málo (a většinu z nich zabyl český dabing, sorry Pavle Liško). Připadá mi, že si tvůrci nedostatečně vyhrály s tajemnou džunglí (kromě otravného ptactva a mluvících psů jako by tam nic nebylo) a do detailně vymazlených světů Příšerek, Úžasňákových nebo Nema má Up bohužel daleko. Ve světě animovaných snímků se pořád jedná o špičku a film dokáže zabavit všechny bez rozdílu věku. Mému srdci jsou ale přeci jen již jmenované Pixarovské kousky o něco blíž.

Wanted (2008)

Bombastický a totálně ujetý akční nářez, ve kterém je možné takřka cokoliv. ,,Hlídač" Bekmambetov má prostě svůj styl, nemusí se vám líbit, ale zaujme vás určitě. Angelina je ve svém živlu, Freeman je ,,mother fucker", McAvoy je skutečně velmi netradiční akční hrdina a rolička Konstantina Chabenského (Noční hlídka) potěší. Za originalitu a chuť jít proti proudu, hvězdu přihodím. Jinak silnější průměr.

Will a Grace (1998) (seriál)

U mě tenhle seriál ztroskotává hlavně na špatném scénáři a nesympatických postavách. Grace je hrozně protivná, Will až moc uťáplý a Jackovi s Karen se sice občas zasměji, ale ten jejich styl humoru je místy dost přepísknutý. Celkově mi většina dílů přišla jako trapná křeč vykrádající gagy (hlavně) u Přátel, Chůvy, Sexu ve městě a kdoví kde ještě.

Wonderland Masakr (2003)

Od filmu, kde je hlavní postavou John Holmes bych tedy čekal větší maso. Je to něco mezi biografií, detektivkou a dramatem bohužel ve všech případech zůstal film napůl cesty. Největším kladem snímku jsou přesvědčivé herecké výkony (hlavně Kudrow a Bosworth překvapily) a vizuální stránka. Ve výsledku bohužel stějně moc nechápu, co přesně chtěli tvůrci zdělit.

World Trade Center (2006)

Takové nijaké. Podle Stonea se zřejmě 11. září hlavně hodně plkalo. Ze samotného útoku neuvidí divák téměř nic a koukat se dvě hodiny na chlapy uvězněné v suti (sorry, ale tady se o nějakém herectví mluvit nedá) a na jejich plačící ženušky (sorry, ale vůbec jsem jim to nevěřil), přestane bavit po čtvrt hodině. Snímku absolutně chybí napětí, co mu naopak nechybí je spousta patetických keců a logických lapsů (takhle pomalu by se policisté během evakuace WTC pohybovat nemohli). Teda, že zrovna Stone může natočit o tak zásadní události, jako je 11. září takovou nudnou a kýčovitou srajdu mohla čekat snad jedině Al-Kajda.

Wrestler (2008)

Mickey Rourke, s ním film stojí i padá. Z jednoduchého příběhu dokázal Aronofsky vykouzlit filmařský klenot a dát hlavní hvězdě jednu z nejlepších rolí kariéry. Rourke do toho šel s upřímností a naplno. Skvěle mu přihrává i Marisa Tomei, ve stejně odvážné roli. Škoda občasné klišovitosti a nenápadné snahy hrát na efekt.