Aaron.

Aaron.

Tomáš Brožek

okres Svitavy
Always depressed and yet smiling

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 7.4.2016  22:27

Spoilery!! Když jsem si poprvé četl o tomto filmu, bylo to jako nějaké znamení, protože o tomto tématu jsem často přemýšlel a dost se mi líbí. Obecně: Chlap unese ženskou do svýho bunkru a nakecá jí něco o světě, aby se bála vyjít, následně tam spolu musí žít. Z toho šlo vytřískat opravdu hodně, ale ne, my musíme mít opět mimozemšťany (osobně bych uvítal například nějakou sexuální zvrhlost nebo i klidně sledovat hlavní dvojku nebo trojku lidí a následný návrat do postapokalyptického světa). Film měl zkrátka dobrý základ pro originální story, ale to šlo stranou jen proto, aby mohlo vzniknout provázání se "světem Cloverfieldu" s mimozemšťany. Ale největší ironií je, že mimozemšťané se ve filmu mihnou jen na deset závěrečných minut a jsou tam prostě úplně zbytečně. A důvod, proč byl potenciál filmu zabit, je jediný - J. J. Abrams. Ten chlap si nedá říct. Proč, proč? Nemáte větší fantazii?

• 3.3.2016  02:05
    Mamon (TV seriál) (2015)

Po hodně dlouhé době jsem se zase zkusil smočit v českých vodách a tak jsem se odhodlal vyzkoušet tento seriál. Prvním důvodem byl fakt, že jsem viděl norský originál a tím dalším se staly povedené upoutávky, které měly příslib povedenější formy oproti tomu, na co jsme tu normálně zvyklí. Byl to pro mě nejprve velký šok, opět poslouchat a dívat se na české herce a nutno podotknout, že někteří prostě nehráli podle mých představ, převážně ti v menších rolích. Ale hlavním problémem byla pro mne postava Stely, která byla strašně špatně napsaná, zatímco Vibeke Haglund v původním seriálu byla hodně zajímavá postava s trochu jinou historií a úlohou. Porovnat můžu i herecký výkon hereček těchto postav. Lena Kristin Ellingsen se zhostila své role bravurně a skvěle komplementovala již tak výbornou postavu, Eva Leimbergerová naopak ještě víc srazila svou postavu dolů svým "hereckým" výkonem. Ale abych se vrátil k seriálu celkově. Technicky rozhodně lépe zpracováno než současné české seriály, nicméně občas jsem si něco našel, co mě dokázalo docela rozčílit (ve výsledku jsem však spokojen), stejně jako scénář, kdy některé rozhovory byly neúnosné. Co můžu určitě vyzdvihnout je povedená hudba a výkon Matěje Hádka. Kdybych neviděl originál, možná že bych dal čtyrku, ale čtyrku už jsem dal právě norskému Mammonu, který toho nabízel o něco víc. P.S. Je vidět, že se tu přihazují hvězdičky kvůli tomu, že se jedná o český seriál. Vyšší hodnocení než Mammon si určitě nezaslouží.

• 5.2.2016  04:13

Aneb když se sejde pár horkých hlav a všechno začne být příliš osobní. S pomstou prostě pokaždé musí přijít i oběti. Pomalé tempo, dobrý soundtrack a herecké výkony filmu jen přidávají. Jen děj byl trochu monotónní s neustálým vracením úderů, ale tak už to holt chodí. 3,5*

• 24.1.2016  00:21
    Anomalisa (2015)

Po delší odmlce přišel Charlie Kaufman s novým filmem, který opět překypuje originalitou. Tentokrát je to velice povedený stop-motion film pro "starší" publikum. Michael Stone je autorem úspěšné knihy o obchodních vztazích se zákazníky. Zatímco radí ostatním, jak jednat s lidmi, být úspěšný a šťastný, tak sám kvůli své práci podstupuje pořád dokola ty stejné situace a konverzace, které ho unavují. Je ztracen ve vlastním světě, kam si nikoho nepustí. Tedy dokud v každodenní šedi nepotká Lisu, která ho okouzlí svou anomálií. Po společně strávené noci bohužel tato anomálie postupně vyprchá. Michael si začne všímat malých detailů, které ho na Lise rozčilují a zase se vrací do škaredé reality.

• 9.1.2016  05:29
    Experimenter (2015)

Tento film samotný bych neváhal označit jako experimentální a tím pádem mu zde přiřadit tentýž žánr. Chápu, že ne každého zaujme, ale já byl, v celé délce filmu, lapen experimentálními hrátkami Michaela Almereydy. Nízké hodnocení mě ještě více donutilo hodnotit pěti hvězdami, ale stojím si za tím.

• 6.12.2015  21:14

Velký film, který je řemeslně dobře zvládnutý. To je taková záruka od Rona Howarda. Prvně jsem se trochu obával Hemswortha, nemám ho tolik v lásce, ale jak se ukázalo, na tuto roli se dost hodil. Celkově film nabízí velice dobré obsazení, říznuté mladými hereckými nadějemi s těmi již prověřenými. A tak se vyplavíte na moře společně se sympatickou posádkou. Nechybí akce ani napětí, ovšem film ničím nevybočuje ani nepřekvapí a pluje přesně podle určeného kurzu. A tak se bohužel posouvá hodnotou níže, než jemu podobné. Sám bych asi snesl delší stopáž a větší syrovost.

• 16.11.2015  01:11
    Steve Jobs (2015)

„Koukám, že nejsem jedinej, kdo u toho usnul. Jsem pořád čekal, kdy rozjede ty iPhony.” - nespokojený divák odcházejíc z kina. Kdybych měl hádat, kdo psal scénář k tomuto filmu, uhádl bych napoprvé. Sorkinův rukopis je opravdu znatelný, vymykající se všem ostatním. Ze začátku to bylo takové oťukávání, ale jak začala druhá "předprezentace" a s ní se vyrojily navazující spory a neshody z minulosti, film nabral větší tempo a už si bezchybně dirigoval svůj orchestr. Danny Boyle odvedl mistrovskou práci, ale už se nikdy nezbavím toho, že to mohl mít pod palcem David Fincher. Herecky dobré, hodně se mi líbily konverzace mezi Fassbenderem a Danielsem, ale rád bych vyzvedl hlavně výkon Kate Winslet.

• 12.11.2015  23:19

Film na odreagování od dennodenního chaosu. Když dáte mozku "off", tak si užijete celkem zábavný film s kapkou huličské filosofie. Největší problém bych viděl celkově v postavách (chování, scénář) ze CIA v čele s Topherem Graceem. Nicméně já si tím film nenechal pokazit.

• 25.9.2015  03:43

První teaser opravdu nadchl a vyvolal ve mně pocit naděje, potom přišly trailery a moje veškerá naděje šla tatam. Říkal jsem si, typický disney pro děti, navíc s Clooneym, Laurie taky nevypadal, že by byl zrovna nadšenej plus digitálně vypadající prostředí. No konečně jsem se k tomu dostal a nakonec jsem příjemně překvapen, protože jsem čekal obrovský propadák. Poměrně dost věcí funguje zhruba do půlky filmu, vizuál se povedl, zajímavé vychytávky, ucházející příběh nebo očekávání, co se ještě stane nového. No potom už filmu tak nějak došel čas a chýlil se k nevýraznému konci v porovnání s předchozím dějem. Paradoxně největší problém jsem měl s hlavní postavou, která se chovala jako osina v zadku, možná i proto mi Clooney přišel docela v pohodě, když jí měl taky po krk. Laurie nakonec taky mile překvapil. Moje hodnocení tři hvězdičky je tedy v tomto případně pozitivní, protože jsem si opravdu myslel, že budu schopný jít klidně až na odpad. akce:3*, příběh:3*, napětí:2*, vizuál:4*

• 16.9.2015  17:11

Fantastická dvojka. První půlka přinesla poměrně dobré zpracování příběhu, ovšem jak se do děje zapojili vysoce postavení pánové a začalo se pořád dokola cestovat tam, zpátky, tak na kvalitě čím dál rychleji ubývalo a dialogy se mi čím dál víc hnusily. A závěrečný boj to ještě celé dorazil.

• 15.9.2015  20:20

Píše se rok 2015, Jurský park je zrenovovaný, lidé se chodí dívat na počítačové dinosaury, ale už je to tolik nebere, je to zkrátka běžné, jako by jste šli do Zoo. S tím se pojí i "týrání" zvíř.. dinos.. počítačů, takže jsme svědky jejich objímání nebo desetiminutových projížděk na jejich hřbetě za 20 dolarů a nezapomeňte si pořídit také selfie. Mezitím se dinosauři jaksi zmenšili a zpomalili, protože jim v klidu utečete v podpatcích na 300 metrů. K hlavním postavám si za celou délku filmu nedokážete vytvořit patřičný vztah, aby jste o ně měli případně strach, ale vy stejně předem víte, že se jim nic nestane, tak proč se vůbec namáhat. Zatímco se všichni dobře baví, tak bývalý mariňák promlouvá k raptorům, vysílá jim zvukové signály, kterým dobře rozumí a kdyby náhodou nechtěli poslouchat, tak poručí rukama stop a vše je v pořádku. Dětští hrdinové si vymýšlejí minulost svých postav za pochodu, podle toho, jak se jim to zrovna hodí, takže jsou zruční v opravování aut (které dokážou spravit v řádu několika minut), sakra, možná dokonce v strýčkově garáži kdysi vařili perník, co já vím, v tuto chvíli už mi je to všechno jedno. No zkrátka slátanina jako prase bez jakéhokoli napětí, kde půlka filmu je o ničem a pak se to rychle přehoupne až na konec, kde závěrečná epická bitva je hodně krátká, opravdu stupidní a bez jakýchkoli emocí. Hudba ničím nevyčnívá a opakuje starší kousky v úsecích, které mi buď nepřišly vhodné nebo tam nebylo to kouzlo. P.S. Už se těším, až ti pterodaktylové konečně doletí do naší společnosti. P. P. S. Používané zbraně pro bezpečnost jsou opravdu prvotřídní.

• 13.9.2015  04:07

Příjemný, hodně jednoduchý film, ale zrovna jsem ho potřeboval.

• 9.9.2015  03:02
    Container (2006)

Proč že to vlastně žiju?

• 31.7.2015  00:40

Další Allenova slovní chuťovka okořeněná filozofíí. Na první pohled nikterak originální téma zpracované velice sympaticky, bez kýče a naprosto přirozeně, uvěřitelně. Již při prvním pohledu na Phoenixe vidíte to neskutečné charisma a určitou auru, kterou vyzařuje, perfektně zahraná role mrzutého učitele, který nemá žádný elán do života. Emma Stone mu skvěle sekunduje a jako pár působí dobře. Opět mě naštvala ženská povaha, když moc dobře ví, že dělá něco špatně a je na to upozorněna, stejně si ale musí mlít tu svou a z kluka udělat toho špatnýho a donutit ho se cítit provinile. Do 3/4 se mi film velice líbil, pak tomu chyběl nějaký další náboj (stejně jako Phoenixovi v pistoli), aby film nebyl jen o tom, o čem byl, ale konec celkem překvapil a vylepšil celkový dojem.

• 27.7.2015  15:58

Pořád do kola omílající dějová linka. Ale stejně ve mně nakonec vyhrává příjemný pocit se špetkou trpkosti. Osobně jsem se nejvíc ztotožnil s Michaelem Sheenem.

• 24.7.2015  23:55
    Bojovník (2015)

Opět se mi potvrdilo, že hodnocení Mr. Fuqua je vždy mezi třemi a čtyřmi hvězdy a opět se nemůžu úplně rozhodnout, ale tak tam tu čtvrtou dám. To, co nám bylo nastíněno v traileru jsme dostali, ale nic víc. Žádný moment překvapení, prostě víte, jak se bude odvíjet děj, film jede přesně podle jednoduché linky a nevybočuje. To je největší mínus filmu, takový Million Dollar Baby by měl být příkladem pro podobné filmy. Kamera byla super, jen jsme těch zajímavých záběrů mohly dostat o něco více. Zkrátka to zapadá mezi ostatní boxerské filmy o tom stejném.

• 18.7.2015  23:12

Zajímavé téma, ovšem už někdy před půlkou se film vydal úplně špatným směrem, který nikam nevedl. Úplně zahozený potenciál. Takže mezi pozitiva filmu řadím jen hutnou atmosféru a Giamatiiho.

• 15.7.2015  03:18
    Hacker (2015)

Jelikož na film byly špatné recenze, trailer se mi nelíbil a celkově jsem od toho vůbec nic nečekal, rozhodl jsem se, že s filmem počkám, nechám ho trochu uležet a vrátím se k němu, až na něj ostatní zapomenou. A udělal jsem dobře, protože to, co jsem dostal se mi, i přes nějaké výtky, líbilo. Převládá ve mě opět pozitivní nálada. Režie, kamera, hudba, akce, herecké výkony, to všechno funguje. K tomu se přidal i celkem dobrý příběh. Jsou tu ovšem dvě hlavní a celkem zásadní negativa. Prvním je to, co bylo jasné hned od začátku - tedy casting Hemswortha, kterej sice zahrál na výbornou, ale na tu roli se prostě nehodil a tudíž největší problém mám s předzávěrečnou (akční) a závěrečnou (letiště) scénou. Druhým negativem je to, co neodmyslitelně k Mannovi patří - atmosféra. Myslím, že z lokací a povětšinou nočních scén se dalo vyždímat daleko víc a je to něco, co od Manna prostě vždy požaduji. Jinak jsem ale spokojen a to je co říct. Rozhodně je to horší než jiné Mannovi filmy, už i kvůli ne vždy vyrovnanému scénáři, proto dávám tři hvězdičky.

• 14.7.2015  19:34

Obrovské zklamání. Strašně prostý děj a úplně o ničem. Scénář se mi nelíbil a celkově mi to přišlo takové nepřirozené. Ezru mám rád, ale tahle role mu vůbec nesedla a byl asi nejhorší. Ostatní nehráli tak špatně, ale scénář je srážel hodně dolů. No bude se snažit zapomenout.

• 8.7.2015  22:16
    Salad Fingers (TV seriál) (2004)

První epizody jsou výborný, ale postupem času už moje nadšení postupně opadalo, protože to nikam nevedlo a už to bylo dlouhý. Nicméně zajímavé sledování. Hello, today. This is a rather brainwashing.

• 24.6.2015  23:57
    Vězeň (TV seriál) (2009)

Slabá čtyřka za ten skvělý konec, jinak jsem se v tom docela ztrácel, což ze začátku je v pořádku, ale ke konci jsem stále tápal. Jinak tenhle seriál má výborné herce, kteří mě povzbuzovali k sledování dalších dílů.

• 18.6.2015  03:02

Nádherný, přirozený film o sympatické dvojici, která se potkala díky náhodě. Všechno klapalo jak mělo, až ke konci už to sklouzlo lehce k něčemu, co tam být nemuselo, ale i tak perfektní. Pobrečel jsem si, jsem romantickej slaboch.

• 18.6.2015  03:01
    Be with Me (2005)

Největším kladem tohoto snímku je jeho autentičnost. Pomalý a trochu strohý film, který toho ovšem říká hodně, méně je více.

• 18.6.2015  03:01

Jak už je to u Triera zvykem, tak se tenhle film pohybuje úplně někde jinde než filmy ostatní. U Dancer in the dark to platí dvojnásob, protože si Trier vybral zpracování muzikálovou formou. Björk hraje výborně, písně za doprovodu obrazu působí dobře, prestože normálně její písně úplně nemusím. Choreografie tance je na jedničku a příběh naivně kouzelný, smutný, strhující, depresivní,...

Black (2005)

Delší, rozvinutější remake Miracle Worker dotáhnutý do konce. Tuhle verzi jsem si užil o něco více, přestože mi nesedlo úplně všechno, tak to je na plný počet a jedná se o jeden z lepších filmů o slepotě (a tady i o hluchotě).

• 18.6.2015  02:57

Na svou dobu velice zajímavý film o totální tmě. Mohl by sloužit jako vzdělávací film pro určitou skupinu lidí.

Jennifer 8 (1992)

Docela zklamání. Přestože film vypráví poutavý příběh a základní kostra scénáře je zajímavá, tak se jedná o průměrný film, který mohl být natočen lépe.

• 18.6.2015  02:56

Milý příběh o chlapci s velkou fantazií, který se nebál měnit nastolené věci. Plné dětské naivity a hravosti. Pohybuje se to někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.

• 18.6.2015  02:54

Pomale plynoucí samurajský příběh o lásce a cti, jak už název filmu napovídá a přesně popisuje děj. Jedná se o pěkný film, který ale nemá moc co vyprávět a od půlky filmu už čekáte na konec.

• 18.6.2015  02:53
    Beullaindeu (2011)

Zajímavé pojetí tématu slepota s detektivním uchopením. Děj mi ovšem přišel dlouhej a konec už byl trochu moc. Jinak se jedná o skvělej film, který hned o začátku zaujme.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10