Fauda (2015) (seriál)

Mnohem vetsi luxus, nez chalifat. Kazda serie se tyka jednoho zajimaveho pribehu. Je zde videt precizni prerod mentality kazdeho clena tymu. Za me prvni dve serie top, dalsi dve malinko slabsi, kde na vine je vice veci, ale predevsim v prvni dvou seriich uvidite silne a charismaticke zaporne postavy, ktere dostanou spoustu prostoru. Vytknul bych tu jedinou vec, ktera se hojne vyskytuje hlavne v prvni puli cele serie, a to je rozlitana kamera. Bylo opravdu plno prilezitosti, kdy se dal pouzit stativ, ale presto se rozhodli jinak a hodne se to klepalo. Pri akcnich scenach v prvni rade mi to bylo silne neprijemne. Doron je presne takovy typ drsnaka, ktereho si v podobnem serialu predstavuji. Overall 9/10

Muž z Toronta (2022)

Kdyby Kevin nebyl tak ujecenej a trapnej, tak je to i celkem fajn becko. S Woodym jim to celkem jde. Opravdu bych ocenil, kdyby ten humor nebyl tak casto vylozene trapnej. Jen malo vtipu bylo vazne dobrych. Akce v pohode, trochu digitalni bordel, smysl to celkem dava. Chvilemi i dobre napaditosti. Pro me je to alespon snaha o jeden z lepsich pocinu netflixu.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Plné zvratů, promyšlené dialogy, scénář. Moc hezky zpracované trezory. Příběh dává smysl a vůbec bych nečekal, že to bude tak promakané. Zdejší hodnocení opět naprosto nechápu. 77%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Marvelu se musi nechat, ze umi hodne dobre vzdavat hold hrdinum, kteri zemreli at uz na filmovem platne nebo v realnem zivot. Ano, bylo to dlouhe, ale kdyz se do toho clovek ponori tak, jako ja, tak si to uzije a cele to krasne utece. Neprislo mi tam nic zbytecne vlozene. Vse davalo smysl, melo rad a sviznym tempem jsme se dostali az do finalniho souboje. V posledni dobe se mi do Marvelu libil pouze serial Loki a cekal jsem, kdy to zase nakopne nejaky poradny kousek a dockal jsem se. Od tech beckovych a ceckovych filmu, ktere vychazi na netflixu, je to velice osvezujici zmena. Asi pujdu proti proudu, ale mne se to libilo vic, nez jednicka. 5H

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Pokud nad tim clovek prilis nepremysli, tak je to celkem fajn zabava. Super akce, efekty, triky, dobrej zaporak, flashback pasaze, napad, zpracovani. Pokud nad tim clovek premysli, tak na druhe strane mame brutalni preslapy ve scenari, nevysvetlena mista, absence dovysvetleni, chybejici historicke pasaze a takhle bych mohl pokracovat. Na vikend v televizi asi fajn akcni becko, ale musite mit v sobe par piv.. 50%

Wednesday (2022) (seriál)

Po paradnim rozjezdu se silene rychlym tempem stava z wednesday vysetrovatelka a tenhle neprirozene rychly vyvoj postav mi zacal hodne vadit. Byl bych mnohem radsi v prvni serii za seznameni s prostredim, se skolou, s ucitely a dalsi. Od tretiho dilu jsem si rikal, ze to zacina byt dost naivni a predvidatelne. Posledni dva dily me presvedcily o opaku, ovsem porad je ve mne nejake ALE. Rozhodne jeden z lepsich serialu, ale k dokonalosti nechybi krucek. Chybi opravdu velky krok. Ocenuji prostredi, atmosferu, napad a chvilemi mi to i prislo jako harry potter. Pak si clovek ale rekne, ze k nemu to ma extremne daleko a uvedomi si, jake tam jsou markantni rozdily - vizual low budget, dialogy, atd, atd. Kazdopadne solidni 4 hvezdy.

Spiderhead (2022)

Clovek, ktery u sledovani filmu aspon trosku premysli, tak musi valit bulvy, co to prave videl. Kdyz to vezmu z jadra veci, tak celkem zajimavy napad, ktery je zabity naprosto vsim okolo. Ani by mi snad tak nevadilo, ze to bylo relativne “low budget”, ze jsme videli takovy filmovy sitcom. Problem mam se samotnou zapletkou. Problem mam s koncem, problem mam s tim, jakym zpusobem to zmrvili. Bylo tam celkem zajimave a zdatne herecke obsazeni, ale to bohuzel nezachranilo nic. Je tam strasne moc otazniku, pres ktere se ma hlava nedokaze prenest. Videl jsem v tom zajimavy potencial, ktery postupne odeznival. Je to vazne skoda…

Black Adam (2022)

DC si to dela hezky po svem. Nenadchnou me vzdy, ale uprimne v posledni dobe vice, nez marvel. Tenhle film rozhodne neni pruser a opet nechapu zdejsi hodnoceni. Pribeh super, akce porad a nadupana (akcni sceny byly vazne narez a vizualne prehledne a nepreplacane). Doprovodna hudba tomu pridava dalsi plusove body. Dwayne se mi v hlavni roli libi dost. Jeho zamracenej vyraz je kupodivu dost badass. DC je s vydavanim filmu dost pomale a bude trpet na to, ze jim starnou herci pod rukama, coz je velka skoda. Overall pro me prijemne prekvapeni a trochu me mrzi, ze jsem si na to nezasel do kina. 4 a chlup.

Uncharted (2022)

Jakozto milovnik serie uncharted na ps mam vazne neuveritelnou nostalgii. Urcite to slo udelat lip, urcite tam je plno veci, na ktery bych normalne upozornil, ale v tomhle pripade uz jen z principu to beru jinak a nejake veci odpoustim. Mne to prislo sympaticke. Lovci pokladu vzdycky byli cool a tento zanr mne vzdycky bavil. Jedina vec, se kterou uz delsi dobu bojuju, tak je obsazovani Holanda do roli, kde se ma s nekym prat. To mi prijde jako absolutne mimo. Neni to zadny rvac a od kazdyho chlapa by dostal na tlamu. Nehlede na to, ze vypada na 15 let. Overall 3,3 hvezdy. Spatne to urcite nebylo.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Tak tohle mě vážně nedostalo absolutně ničím. Jedna hvězda za světýlka, ale příběh o ničem, dialogy o ničem, nic. Sorry jako, ale využil bych 45 minut svého času lepším kouskem.