xardix

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 4.9.2017  21:45

Bernie na svatbě je top.

• 12.3.2017  22:27
    Applikace (TV pořad) (2014)

Slabé 2* po zprůměrování Mikolášových applikací a následné hovadiny v rukou youtuberů. Prima Cool mi asi chce říct, že už jsem starý. Přece jen to má být tv pro mladé lidi, ale já jejich sračkoidní produkci přestávám chápat.

• 10.3.2017  18:10

Jedna z klasických epizod TBBT, aneb jak Sheldon k Nimoyovi přišel

• 10.3.2017  18:08
    Pasažéři (2016)

Pokud čekáte klaustrofobický zážitek s kalamity Jane v hlavní roli, musí vám stačit Gravitace. Tady jde spíše o romantický film ve sci-fi kulisách. Po samotářské první třetině vzbudí Jim Auroru (naprosto mu rozumím) a najede na romantickou notu klasického střihu. Nachází se tu spousta nelogičností, ale na technice a fyzice romanťáky nestojí.Obě hlavní postavy táhnou prakticky celý film. A úspěšně. Ostatní jsou jen do počtu. Laurence Fishburne je tu jen pro jeden účel a Andy Garcia tu má nejvýznamnější roli svého života. S jinými kritizovaným koncem souhlasím. Viděli jste ho už tisíckrát, ale pasuje do celkového vyznění. 7.5/10

• 9.3.2017  18:23
    Kdo přežije: Jeden svět (TV pořad) (2012)

Spoiler ahead... Survivor stojí na castingu, který se zde příliš nepovedl. Nevýrazní a hloupí hráči, hlavně mezi muži, sráží celou sérii. Vítěz je zasloužený, prakticky bez jakékoliv konkurence. Vody mohl rozčeřit leda Troyzan a Colton, který je asi největší lidská špína v celém Survivoru, ale jeho osud obnovuje víru v karmu. Za zmínku stojí ještě Kat, která se nechtěla zapsat do análů soutěže jako slabý hráč. Podařilo se. Stala se patrně nejblbější hráčkou. A patra nýmandů, kteří každý svůj pšouk hodnotí jako "největší tah v historii soutěže", už patří ke koloritu.

• 25.8.2016  09:39

Sebevražedný oddíl mohl dopadnout výborně jako vtipná "ujeťárna", ale dal se i v mnoha místech pokazit, což se mu stalo osudným. Trailery ve mě vzbudily očekávání nad ujetou Harley a obavy z Willa Smithe. A opět lhaly. Smith stejně jako Affleck v posledním Batmanovi se role ujal se ctí. Bohužel i humor s Harley byl střihem ho velké míry zabit. Zbytek oddílu už dělá pouhé křoví. Humor spíše nefunguje, než naopak. Dobrých vtipů je jen pár. Příběh je neklišoidní klišé, jaké se dalo vymyslet a Joker je prakticky zbytečný.

• 12.7.2016  03:52

Obecně slabší než výborný 5. díl. Akce je prostřídaná přípravami týmu, někdy více, někdy méně vtipnými. Navíc je ve filmu nejdelší vzletová dráha od doby Smrtonosné pasti 2.

• 12.7.2016  00:40

Ukázkový fan servis pro milovníky serie. Plno tuningu, vysoké tempo filmu, všechny postavy z předchozích dílů, humor a vynikající automobilová honička na závěr.

• 27.4.2016  00:46

Film má hutnou atmosféru, za co může zvolené téma, ne jeho průměrné zpracování. Děj je velmi rozvláčný a neobsahuje nic, co by nebylo viděno již někde jinde.

• 22.12.2015  05:49
    Rocky IV (1985)

Čtvrtý Rocky rozhodně patří mezi kvalitnější díly. Ubylo mluvených pasáží, které byly vždy jen pro ostudu, a nastupuje akční složka doplněná tradičně dobrou hudbou. Před posledním zápasem kariéry si Rocky konečně i pořádně zatrénoval. Finální zápas rovněž patří se skvělo dynamikou k nejlepším. Bohužel je tu obsaženo i velké množství patriotického patosu Američanů. Vzhledem k době vzniku to lze pochopit, pro mě však moralizují Sly na konci strhává jednu hvězdu z hodnocení.

• 22.12.2015  03:49

Humorně podaný příběh, který byl zfilmován již po sto-padesáté-druhé. Chcete-li se pobavit, poslouží více než dobře. Hlavní čtveřice i kardinál má několik výborných scén. Jestliže ale toužíte zhlédnout seriozní mušketýry, zvolte jinou adaptaci.

• 19.12.2015  01:22

Asi začínám mít problém s názvem "J.J. Abrams mršící mé oblíbené série". Dokud točil přeceňovaný mišmaš LOST, tak mi to nevadilo. Poté si vzal na starost univerzum Star Trek a svým restartem zabil veškeré roky vývoje tamního vesmíru. Pro nové diváky dobrá zpráva, pro dlouholeté fanoušky už tolik ne. Už tehdy ale tvrdil, že nemá rád Star Trek, ale miluje Star Wars. Pak se J.J. dostal i k nim. Má k nim vztah, říkám si, proto dopadnou o mnoho lépe. A výsledek? Tram-ta-da-dá... Opět se to nepovedlo. Z celého filmu je cítit snaha uctít starou trilogii a úplně se vyhnout nové. Pro potřeby filmu byl odvržen tzv. "expanded universe", aby mohl být vytvořen nový a kvalitní příběh. Je to pochopitelný argument, ale ve filmu by nějaký příběh musel být. Epizoda VII je spíše slepenec scén z epizod IV - VI. Veškeré dějové "zvraty" znáte dříve, než se stanou, protože už byly v předchozích filmech. Hlavní záporák, jehož vzhled je vykraden z traileru na SW: TOR, je prakticky neschopný. Finální souboj, který držel nad hladinou infantilní ep. I, je nezvládnutý se vzkazem, že Síla a roky výcviku v souboji nic neznamená. U klišé s dlouuuhým nabíjením jsem se už musel smát. Další věcí, která filmu podráží nohy, jsou postavy. Nové postavy jsou všechny nevýrazné, staré nevyužité. Vztah postavám je tu stejný, jako v Hobitovi. Kdyby všichni umřeli, vůbec by mi nechyběli. Hvězdy v hodnocení jsou především za technickou stránku, která je úžasná. Na ději je potřeba do dalšího dílu pořádně zapracovat. Zatím u mě vede jako pokračování trilogie s Thrawnem. PS: Pro rejpaly o nespokojeném SW fanboyi. Už u Star Treku začínalo mnoho hodnocení " ST neznám / nemám rád, ale tenhle je výborný". Jsem přesvědčen, že SW lze natočit mnohem lépe. Snad epizoda VIII ukáže, že J.J. dokáže dát do filmu i příběh, ať mohu říct "These are the Star Wars I'm looking for"

• 16.12.2015  01:35

Diváci na místě se bavili, ale u televize jsem zíval nudou. Moderátoři z Top Gear se dostavili, avšak vtipy a odlehčená atmosféra zůstala v Británii.

• 11.12.2015  22:43

Kouzelně zpracovaná pohádka. Jen z toho až moc kouká Shrek.

• 10.12.2015  19:05
    Světové války (TV seriál) (2014)

Velmi kvalitně technicky provedený dokument, který zpracovává obě světové války jako jeden celek. Rád bych přidal ještě jednu hvězdu, ale informativní hodnota je tolik ovlivněna americkou propagandou, že mi to svědomí nedovolí.

• 5.12.2015  01:20

Film převzal po hře nejen název, ale i kvalitu posledních dílů. Příběh žádný, postavy plytké a závody nezajímavé, což je tomto žánru tragedie.

• 23.11.2015  21:39
    Ant-Man (2015)

Klasická marvelovka, u které bylo slibováno mnoho humoru. Nakonec ho tolik nebylo. Film je (opět) řemeslně zvládnut, významnější překvapení se ale nekoná. Celo dobu jsem se rozmýšlel mezi dobrými 3* nebo slabšími 4*. Díky zajímavému finálnímu souboji vyhrála druhá možnost. 70%

• 31.10.2015  23:37
    Válka skladů Texas (TV pořad) (2011)

Tento typ pořadu stojí a padá na castingu. Původní, kalifornská, odbočka měla kupce zajímavé, alespoň ty původní. Ti texasští jsou tristní.

• 23.8.2015  03:09
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Lost je fenomén, který mě jaksi minul. Kdyby skončil po prvních dvou řadách, kdy měl ještě hlavu a patu, hodnotil bych o hodně výše. Příběh o ztroskotaných lidech na tropickém ostrově, kteří se snaží přežít v boji s přírodou, záhadnými obyvateli ostrova i mezi sebou samými byl zpracován kvalitně. Sem tam trocha mystična rovněž nevadila. Druhá řada stále pokračovala ve vyjetých kolejích, i když už ztrácela tempo. Pak ale nastal zlom a ostrov byl přeplněn různými záhadami a tajemstvími. Místo zodpovězení otázek byly pokládány další a další, až se v nich pravděpodobně ztratili i sami autoři. Po třetí řadě mě seriál minul, další epizody jsem viděl spíše nárazové. Jen konec poslední sezony jsem opět začal sledovat, je-li opravdu tak pitomý, jak se říká. Opravdu pitomý je, ale aspoň se člověk zasměje. Trochu mi tento kult připomíná pohádku o pejskovi a kočičce, jak vařili dort. Taky do něj namíchali vše, co jim přišlo pod ruku, a taky se výsledek příliš nepovedl.

• 22.8.2015  06:13
    Fantom opery (2004)

Dlouhé, nudné a v podání hlavní ženské postavy i strašně upištěné. Existují mnohem kvalitnější muzikály, ze kterých nebudete mít náběh na bolehlav. Na druhou stranu provedení a kostýmy je velmi povedené.

• 22.8.2015  05:01
    Kassandra (TV seriál) (1993)

Kassandra běžela v době, kdy jsem chodil na základní školu. Nikdo z mých spolužáků ji nesledoval, alespoň to tvrdili, avšak její zasažení vrhacím nožem byla událost dne :) Jinak je to stoprvá variace na stejné téma. Jako všechny telenovely.

• 10.8.2015  03:43

Harry Potter 7.1 doplatil na nenažranost autorů, kteří chtěli z příběhu poslední knihy narejžovat peníze hned nadvakrát. Možná by to nevadilo u dílů 3, 5 a snad i 6, ale poslední kniha téměř postrádá děj. Vše významné se odehraje na posledních cca 70 stranách. A přes nedostatek příběhu nejsou Relikvie smrti natočeny na 2, nýbrž na 4 hodiny. Take tu máme všechnu vatu, v čele s hysterickým romanťákem pro puberťáky. Naopak trochu zajímavější části knihy popisující Brumbálovu minulost byly i při šílené stopáži vyškrtnuty. Na druhou stranu je ztvárnění povídky o třech bratrech naprosto kouzelné. Inu, jak shrnout hodnocení? Jako předposlední díl celistvého příběhu, který nutí diváky ještě chvilku počkat na finále, je celkem ok. Jako samostatný film kvůli absenci děje nefunguje.

• 26.6.2015  00:17

Inu, pár minut se na to dívat dá. Pak přijdou na řadu slabé akční scény a tak pitomé repliky, že je museli vytvořit špatné záměrně. Tak hloupé dialogy nelze vytvořit omylem.

• 5.6.2015  01:07
    Dinosauři (TV seriál) (2009)

Kdyby neopakovali stejné animace a neříkali stejné informace znova a znova, mohl to být krátký, ale dobrý dokument. Člověku bez poruchy krátkodobé paměti přijde tatáž animace na páté zhlédnutí otravná.

• 30.5.2015  03:25
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

K Agent Carter jsem přistupoval spíše s despektem. Je to jen výplň během druhé řady Agents of S.H.I.E.L.D. navíc opožděná o 3 roky. Je pravdou, že by slečně Peggy prospělo zahájit svůj příběh hned po prvním Kapitánovi Amerika, kdy byla přece jen více v povědomí. Ale i tak jsem byl příjemně překvapen. Příběh je sice slabší, ale celkově pomalejšímu tempu seriálu to tolik nevadí, poválečná atmosféra je vyobrazena solidně, zvláště hry v rádiu dokáží pobavit. Epizoda s Howling komandem ve výcvikovým táborem pomrkávajícím k jednomu z Avengers rovněž potěšila. Na druhou stranu doufám, že druhá sezona bude i o něčem jiném, než jak je hlavní hrdinka omezována svými neschopnými kolegy - muži. Bez výraznějšího posunu v ději bude má kritika přece jen přísnější. A jedna poznámka na závěr. Jarvis je excelentní a bez něj by byl seriál poloviční.

• 30.5.2015  02:40
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Vcelku podhodnocený seriál, který srazily na kolena dvě věci. První jsou "recenzenti" hodnotící celek po několika dílech, druhá byla snaha tvůrců provázat děj s filmy, takže vznikly obrovské prostoje mezi epizodami, což donutilo mnoho diváků přestat agenty sledovat. Teď přímo k agentům. Spolu s hackerkou Skye vstupujete do SHIELDu, organizace, o které se ve filmech mluví, ale až tady se dostanete i pod pokličku. První série je zpočátku postavena podle schematu epizoda = relativně uzavřený případ. Postavy jsou vykreslovány postupně, ne jen v pilotní epizodě, a potřebují čas na sžití s divákem. První polovina série slouží jako seznámení se s fungováním SHIELDu a působí rutinérsky. Děj se zlomí v 17. díle v reakci na druhého Kapitána Ameriku a zařadí vyšší rychlostní stupeň. Druhá řada se konečně oprostila od filmů a funguje svébytně. Nové filmy spíše předjímá, vytváří pro ně prostor, ale zbytečně nic nevyzrazuje. Slabších dílů je tu minimum, protože celá druhá řada je vlastně jedna dlouhá epizoda. K druhé řadě mám pouze jednu výtku. Nové postavy jsou s výjimkou Huntera slabší oproti původním (osobní názor). Naopak jako klady vyzdvihnu fungující kontinuitu (seriál si neodporuje sám sobě, dříve zobrazené drobnosti získávají význam v dalších dílech), fungující humor, doplnění marvelovského filmového univerza nebo jiný pohled na získání nadlidských schopností, které mohou přinést mnoho nových potíží.

• 12.5.2015  23:51
    Hledači pokladů na aukcích (TV seriál) (2010)

Na Storage Wars sice nemají, ale koukat se na ně dá pořád. Zamrzí jistá schématičnost, kdy VŽDY skončí ve plusu, poněvadž se POKAŽDÉ ve skladu najde drahá věc, nejčastěji zbraň. Větší variabilita by nebyla na škodu. Že je to nahrané? Nevadí. V reálu by tolik zajímavých skladů nebylo, jen samý balast. K hlavní dvojici jsem si musel najít cestu, nejsou tak výrazní jako v Storage Wars. Hlavní výtku směřuji k rozvržení času. Prohlížení skladu a aukci je věnováno příliš času. Při vyklízení se věnují pouze 1-2 věcem, zbytek rychle prolétnou. Zaměřit se více na obsah skladu by tu prospělo.

• 12.5.2015  23:35

A máme tu další marvelovku, stačilo by říct. A přihodit 4-5*. Marvel nám ukazuje opět ukazuje, v čem je dobrý. Splácá se nějaký příběh, u kterého známe konec dříve, než film vůbec začne. Vadí to? Ne. Důležitější je stejně nastínění směru pro další film. Oproti jedničce není dvojka tolik šablonovitá a funguje i jako samostatný film. Kde předchozí díl střídal jednotlivé postavy, aby každá měla svůj prostor, zde se pracuje s týmem. Svůj prostor navíc dostali tentokrát Hawkeye a Black Widow, jimž vlastní film chybí stále více. Akce je tentokrát zbytečně over the top a kdyby se zpomalovačky pustily běžnou rychlostí, spadne stopáž o několik minut. Přehnanou akci ale napravuje funkční humor, ne násilně tlačený jako v minulosti. Došlo i ke kopírování vlastních postav (nemůžu si pomoct, ale Ultron mi připomíná pozměněného elfa z Thora 2), cizích postav (Scarlet Witch -> Green/Red Lantern) i celých scén (závěrečná bitva se inspirovala posledními X-Meny). Avengers 2 lze ohodnotit jak průměr a s přehledem hodnocení obhájit. Já to ale neudělám. Když chci silný příběh, sáhnu po jiných filmech. Když mám chuť na akci a humor, nastupuje čas Marvelu. A protože jsme se bavil i tentokrát, dám s přimhouřením oka plný počet. Jen je otázkou, zda stejné ingredience budou příště na 5* stačit.

• 5.4.2015  01:35
    Kmotr (1972)

Dlouho jsem se Kmotrovi vyhýbal a bohužel jsem o nic zásadního nepřišel. Nepopírám, že má objektivní kvalitu, ale já se prakticky celou dobu nudil.

• 4.4.2015  00:46
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

TBBT patřil mezi mé srdcovky. Bohužel už používám minulý čas. První řady dokáží pobavit i po letech, o to bolestivější je pak srovnání s novými díly. S přibývajícími holkami se změnila filosofie z "čtyři nerdi dělají vědu" na klasickou vztahovku a drbačku. A vztahy fungují lépe v jiných seriálech. 7. řada byla opravdu otřesná, ani jednou jsem se u ní nezasmál. 8. řada je sice o málo lepší, ale už si prostě 5* nezaslouží. Zatím tedy 4*, ale mám obavu, aby se do slíbené 10. řady udržely i ty. V současnosti (2015) to vypadá, že TBBT už přesluhuje.

<< předchozí 1 2