• Thriller

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Po sk*rvenom "Moonlighte" som si v rámci žánru konečne napravil chuť a to naozaj vo veľkom štýle.Úžasná herecká zostava na čele s Willom Smithom,ktorý zas raz naplno ukázal,že je univerzálny herec a naozaj nemá strop.To čo zo seba miestami ten človek dáva je naozaj fascinujúce.

Phenomena (1985)

Kam sa hrabe Carrie a jej telekinéza.Táto holka ovláda hmyz a priletí jej na pomoc vždy keď to potrebuje!Jennifer Connelly podala nadmieru dobrý výkon a tá úloha jej proste sadla.Argentov rukopis je naozaj výrazný a jeho filmárska zručnosť je proste jedinečná.Vôbec nemám problém s hudbou ako tunajší podaktorí užívatelia,skôr naopak.Iron Maiden tu podľa mňa nemá chybu :D Inak Soundtrack od kultovej Talianskej skupiny Goblin zase raz TOP,rovnako ako v Suspirií a mnohých ďalších... 90 %

Zhoubné pátrání (1983)

”Má rada hrušky a číta Shakespeara” Prekrásna Isabelle Adjani v hlavnej úlohe ako dievča ktorému skrátka smrť pristane.Michel Serrault v roli popleteného detektíva nemá miestami naozaj chybu (Francúzsky humor sa nezaprie).Vynikajúco natočene a herecky naozaj na úrovni.Tu nieje vlastne ani čo vytknúť.Plnohodnotný filmový zážitok,ktorý si jednoznačne zaslúži plný počet.

Pořád jsem to já (2014)

Plný počet bez mihnutia oka.Vynikajúca dráma od začiatku do konca.Julianne je excelentná herečka a toto dala samozrejme na výbornu.Kristen Stewart na moje počudovanie zahrala veľmi dobre a celkovo obsadenie je naozaj kvalitne.Príbeh mohol byť kľudne aj viac rozvitý a dlhšia stopáž by tomu naozaj neuškodila.No každopádne ide plnohodnotný filmový zážitok.Pre mňa jeden z najlepších v tomto roku. 90 %

Amityville 2: Posedlost (1982)

Určite o triedu lepšie ako prvý diel.Film proste šlape jak hodinky od začiatku až do konca.Strašenie,démon,incest a nakoniec exorcizmus Nemôžem inak,u mňa jednoznačne za plný počet.

Le Monde selon Monsanto (2008) (TV film)

V prvom rade musím povedať,že komentár užívateľa Burdock musí považovať snáď každý logicky uvažujúci človek za scestný a neviem čo si taký človek predstavuje,že Monstanto robí a aké sú zámery tejto sk*rvenej nadnárodnej korporácie...Môj hlúpy selský rozum mi ale vraví,že ,,vôbec nieje proti prírode,, krížiť gény plodín navzájom a aby to nebolo málo,treba do génov rastlín pridávať aj gény živočíšne,to je úplne normálne!Tiež je podľa mňa úplne v poriadku,keď nechám ľudí takéto GMO sračky jesť,nadopujem tým aj hospodárske zvieratá,ktoré potom majú ľudia na tanieri...Tiež je úplne v poriadku,že si Monstanto patentuje rastliny a tak si uplatňuje ,,autorské práva,, na niečo čo rastie zo zeme,že?Monstano už lobuje aj v Europe a vďaka úplatnosti špinavých politikov,máme Monstano už aj u nás na Slovensku!Mohol by som sa tu rozpísať a bol by to skutočne sakra dlhý monológ,plný otázok bez odpovedí,ale v podstate je to zbytočne,pretože ak si rozumný človek pozrie tento dokument,v momente mu docvakne,že sa jedna o niečo nekalé a proti prírode.Netreba veci nehať len tak,ale treba s tým bojovať a vyhýbať sa potravinám ktoré sú geneticky modifikované,aj keď je to zo dňa na deň stále ťažšie,keďže lobing týchto potkanov je naozaj silný!Ešte je treba dodať,že vlastne nikto nevie čo GMO presne spôsobuje ľudskému organizmu...Odporúčam si tiež pozrieť ďalší dokument s touto tématikou a to Potraviny, a.s. .

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po druhej epizóde dávam plný počet bez mihnutia oka!Doslova som padol na zadok,po úžasnom a démonickom výkone Evy Green..dlho na mňa niečo takto nezapôsobilo.Dúfam bude seriál pokračovať v tomto duchu,lebo zatiaľ to vidím spolu s Bates Motel ,na najlepšie hororové seriály súčasnosti...

Godzilla (2014)

Po Emmerichovej Godzille ,ktorá pripomínala viac Tyranosaura ako klasické japonské monštrum som sa konečne dočkal naozaj vynikajúcej pocty klasickému filmu.Godzilla vyzerá úplne fantasticky a som s filmom maximálne spokojný.Neriešim účelovo jednoduchý dej a ani postavy ktoré sú podľa klasicky otrepanej šablóny.Film som si proste naplno užil taký aký je,bez zbytočného špekulovania a zamýšľania sa na tým aké to bolo vlastne klišé.S kľudným svedomím dávam plný počet.

Noc hrůzy (1985)

Mega naložené osemdesiatkové béčko s vynikajúcimi maskami a so všetkým čo k tomu patrí.Ultra mega kult ! :)