Babička (1970)

Epileptická pantomíma, ktorá akoby chcela vzbudiť pocit, že medzi detským snom a rodinným hrobom, je len zanedbateľný rozdiel.

Mazací hlava (1977)

Nikto by sa nemal brať príliš vážne. Keby z mojej odpadnutej hlavy vzali vzorku, z tej urobili ceruzku a skúsili s ňou niečo napísať, je predsa jasné, že by sa to dalo vygumovať.

First to Find (2014) (amatérský film)

First to Find a good place for horror movie and then fuck it up with something completely different...

Mýtus o pyžamové party (2010)

Film, v ktorom neexistujú rodičia! Keby som bol šestnásťročný Američan, asi by teda patril medzi moje obľúbené. Lenže ja akosi nie som. No bavil som sa aj tak. David Robert Mitchell, režisér a scenárista v jednom, tu dokázal byť natoľko empatický k postavám, že si drvivá väčšina z nich získala moje sympatie. Otázka je, nakoľko sa niečo také stotožňuje s realitou. Tým však nemyslím náklonnosť jedného chalana k obidvom dvojičkám naraz, toto konkrétne sa nepochybne môže stať každému.

Noc s leguánem (1964)

"V živote sú len dva levely, fantastický a realistický." A v tejto konverzačke podľa geniálneho Tennessee Williamsa sú zase len dve roviny, fatálna a banálna. Nakoľko sú tu ale všetky dôležité postavy citovo nevyrovnané, dajú sa tieto póly len ťažko rozlíšiť. Aký to záhadný názov, Noc s leguánom. No zobrazuje deň a noc ako z blázinca, teda ako zo života. Milujem takéto filmy!

Laokoon (1970)

Červená planéta, neodchádzaj preč; všetci ťa tu máme radi, tak nám neuteč... Pekné podobenstvo, len nechápem, prečo ten mimozemský tvor rozprával v rýmoch, to mi prišlo trápne.

Kdo to klepe na moje dveře (1967)

Filmársky veľmi zaujímavé. Veľmi! S chovaním postavy Harvey Keitela je to už ale horšie. Podstatne horšie!

Satan (2006)

Ak som pred časom nemal gule na to, aby som dal 5* na Srpski film, tak v tomto prípade ich mať budem. Pretože niečo ako Sheitan sa len tak nevidí. Ten film vás pohltí, vypľuje, bude do vás kopať, štekliť, začnete sa smiať, plakať, potom vás pohltí, vypľuje, atď. Je to film, ktorý by ste radi pustili svojej obľúbenej hororovej postave alebo slávnemu sériovému vrahovi, na odlákanie pozornosti, aby vás nechal žiť aspoň o tú hodinu a pol dlhšie. Film, o ktorom sa vám nebude snívať v noci po pozretí, ale až na druhý deň. To sa váš mozog začne zmierovať s tým, že nič také zvrátené v blízkom čase nebude musieť absorbovať znovu. Ja som teda pohoršený nebol, naopak, celý film som sa náramne bavil. Ale nebol som ani úplne triezvy. A to isté pri sledovaní odporúčam urobiť aj vám.

Mroží muž (2014)

Smith si zrejme myslí, že sa pri tejto vyfabulovanej hipsterskej bizarnosti poštíme od smiechu; ako to určite robil on, inak by nič podobné nenatočil. No ja som tam našiel asi dva vtipy, pri ktorých som sa tiež len pousmial, a k tomu veľa ďalších rozpačitých pokusov o ne. Jediné, kvôli čomu sa mi to oplatilo pozerať, bola postava zmaskovaného Johnny Deppa, ktorému tá maska bola úplne zbytočná. Pretože jeho herecké kreácie by sa nestratili asi ani pod tým zvráteným mrožím oblekom.

Tenshi no tamago (1985)

Kým ma príbeh stačil nadnášať ako vodná hladina, nudou sa mi premenil na sochu a potopil do zabudnutia. 5/10