MaXXXine (2024)

Mia Goth to proste vie. Veľmi pekne zahraná rola. Dobre sa na ňu pozerá. Žiaľ jej potenciál sa dal využiť aj viac.  Čakal som poriadny horor. Toto je žiaľ skôr nejaký krimi thriller, ktorý sa hororu chytá len okrajovo. Film stojí za pozretie.

Longlegs (2024)

Veľmi pekná práca s kamerou, výber scén a aj dokonca herecky sa dalo na to pozerať. Je to celé postavené v akejsi temnote, z ktorého sa akosi, ale stráca ten pocit hororu. Ten baff moment.  Celý film v podstate zachránila dobre zahraná postava Lee. Bez nej by to všetko spadlo ako domček z karát.

The Dark and the Wicked (2020)

Jeden z tých lepších hororov na večer. Nechápem tomu slabému hodnoteniu. Sú aj väčšie kraviny s väčším hodnotením ako má tento film. Takto ma vyzerať horor. Nechýbalo nič. Napätie, strach, osamelosť… vyvolávajú od začiatku to čo každý divák pri pozeraní hororu potrebuje.

Nejvyšší nabídka (2013)

Zbytočná naťahovačka. Niekedy som si prial, nech už film skončí. Ku koncu filmu už proste vieš o čo tam ide. 27 ročná žena sa ide zaľúbiť do starca… už len toto je čudné a zvláštne. Pekná práca s kamerou urobia svoje. Ani by som to nenazval romantickým filmom, skôr by som ho zaradil do krimi.

Elita - Série 8 (2024) (série)

Už to nie je čo to bývalo. Seriál aspoň pokračuje v tom  čo začal. Nudiť sa teda nebudeš. Španieli to proste vedia rozbaliť vo veľkom. Ale už to proste muselo nejak všetko skončiť. Uzavrieme školu pre boháčov a bude.

Rod Draka - Série 2 (2024) (série)

V podstate sa pohybujeme na úrovni 1 série. Atmosféru nič nekazí, ale ani ma nič neohúrilo. Treba si počkať znovu na koniec série, kde sa všetko začína pomaly vyjasňovať. Tvorcovia vedia, že draky robia to prečo sa oplatí sledovať tento seriál aj ďalej. Nechajme sa prekvapiť.

What You Wish For (2023)

Ani nevieš ako sa ti môže život otočiť na ruby? Celkom dobre využitý námet na film.  Potenciál filmu sa dal ešte vyšperkovať. Hlavne záver filmu. Najlepšie by bolo keby som si nikde neprečítal o čo vo filme ide. Urobilo by to potom lepší celkový dojem z filmu.

Malasaña 32 (2020)

Celý film stavil na napínavé scény. Trošku to trvá kým ,,niečo vyskočí zo skrine’’. Ale keď sa s tým zmieriš hneď na začiatku filmu, tak z toho vyjde celkom dobrý horor. Posledné scény si vieš dokonca predstaviť už pred skončením filmu.

Jeden život (2023)

Koľko pravých hrdinov existuje na svete a svet o nich nevie? Presne o takýchto ľuďoch by sa mal dozvedieť svet a možno by bol hneď o trochu krajším miestom. Povinne by sa mali takéto filmy vysielať v televízii, aby sa nezabudlo. Možno by aspoň pár ľudí pochopilo, kto by mal byť ich životným vzorom.

The Last Stop in Yuma County (2023)

Neviem si pomôcť, ale štýl natáčania a doba v ktorej sa snažili umiestniť tento film je ako súrodenec filmu Zlé časy v El Royale. Takže ak si fanúšikom tohto filmu, tento film by si isto nemal vynechať. Oplatí sa pozrieť.