Arabeska (1966)

Hahaha...jak to vzít? jako parodii na Bonda nebo psychedelický pokus šedesátých let...Spatřiti Sophii Lorenovou po týdnu (Cesta s Burtonem) viděti krásu až moc nesmírnou. Uvědomila jsem si, že Peck byl dobrý a sympatický herec. Bylo to takové barevné, jak se móda vrací, tak ty šaty Sophie moderní a latexový kabát úžasný.

Cesta (1974)

Tak copak to v tv člověk nevidí? Herecký výkon Burtona je až skoro k smíchu a vůbec se nehodí navzájem se SL. Možná, že to byl i ten dabing, ale něco tak hrozného jsem už dlouho neviděla. Asi je to také tím očekáváním něčeho a tím pádem i výdrží při sledování, jinak bych to po půlhodině vypnula. Trochu se divím, jak se to tady líbilo...

Domek z karet (2013) (seriál)

Po první sérii si člověk myslí, že už to nemůže být s charakterem hlavní postavy horší, po 11. dílu druhé mám oči navrch hlavy. KS je skvělý a monology na kameru cynické a k mrazivému smíchu. Zločiny jsou čím dál závažnější a jako studie hajzlovství je to perfektní - obrazem, strohostí, běhání v nočním parku je hrozivé. Povaha vypečené manželky je pro mne vrcholem - směs zdánlivého sociálního cítění, zdánlivé jemnosti, zdánlivé krásy - absolutně hnusná postava. Ještě čekají dva díly, tak kdo by to tak mohl Francisovi "dát sežrat"?

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Výběr záběrů, barev, stylizace, vtip. Postavy s vrstvami charakterů. Po prvním díle se to srovnalo do (pro mne) vybroušeného stylu. Těšila jsem se na BC, grimasy posléze trochu povolily a to bylo dobře. Scény na frontě, s generálem, návštěvou manželky, taková směsice hrůzy s dokonce směšnými situacemi, spleť pomluv a přirozenosti - to není lehké napsat a natočit. Z prvního dílu mi dost utkvěla cesta mlhou a vynořující se obličej Valentine. Krásné. Ale hlavně vtipné. Asi si to pustím znovu.

Východ-Západ (1999)

Tak obzvlášť dnes bych to naordinovala všem. Pro mne velmi působivé, hlavně předvedením jednání bez skrupulí a to bylo možná ve skutečnosti ještě horší. Všechny okolnosti žití, začátek - odstřelení člověka, který se vrací "domů", byt po několika rodinách, fízlování, udávání, bezohlednost, nekultura, strach, krutost...výukový film, v poutavém obalu.

Gran Torino (2008)

Pro mne jeden z nejsilnějších zážitků. neb jsem to dlouho nechtěla vidět, myslíce, že se jedná hlavně o auto. A ono je to TAK skvělé...

Paříž Severu (2013)

Krásný Island, skoro samí chlapi, někteří sympatičtí, jiní protivní. Trochu smíchu, ale fakt jen trochu, ve srovnání s Kebabem (pardon, že se o něj pořád otírám, ale bude to asi pro mne synonymum filmové děsivosti) veledílo.

Mami! (2014)

Za mne milosrdný počet hvězdiček. Zpočátku jsem myslela, že vystřelím z kina, ale neustále jsem čekala, jestli se mi to nezalíbí - i to asi má cenu, ale bylo to k nevydržení. Splácanina, záběrů, protivné herečky, přešvihnutý příběh. Nakonec jsem čekala, jestli hrdina neproskočí oknem a to by si mohl stěžovat jiný tvůrce. Ten, který dokázal natočit skvěle skvělý příběh.

Křížová cesta (2014)

Film, který je ideově velmi silný, kontrast mezi čistou vírou a jejím zdeformovaným pochopením. Umocněno ještě němčinou, která někdy zněla dost nepříjemně a byla i zvukově naddimenzovaná. Postava matky úplně k nevydržení.

Noční jízda (2013)

Velmi dobré, přitom žádný atraktivní exteriér, jen auto, světla a jeden člověk. Po Kebabovi s Horoskopem skvělý film - proto mu dávám o jednu hvězdičku víc.