Přemek

Přemek

okres Brno

14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Všichni dobří rodáci (1968)

 • poster

  Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

 • poster

  Kladivo na čarodějnice (1969)

 • poster

  Škola otců (1957)

 • poster

  Zelig (1983)

  Můj nejoblíbenější film Woodyho Allena. Vtipnou pseudodokumentární formou je divákovi nenásilně naznačeno: Za největšími zločinci světa se vždycky nachází armáda průměrných a "proměnných"...

 • poster

  Sám proti městu (TV film) (1974)

  Pravý nefalšovaný československý televizní film-noir podle románu "Doktor Salt opouští město". - - Doktor Salt, který se chystá opustit město Birkden, chce vyřídit ještě jednu důležitou záležitost: zmizela totiž jedna z jeho pacientek, která bez jeho léků zemře. Policie je však při pátrání liknavá a doktorovo soukromé pátrání vede k starostově rodině... - Skutečný skvost normalizační televizní tvorby, který dokonale napodobuje konvence filmů noir z přelomu 30. a 40. let, jen suchopárného Bogarta vystřídal příjemně a elegantně cynický Höger. Tento dojem jen zdůrazní použitý černobílý materiál a docela akční kamera (jen ty rozdíly mezi záběry z exteriérů a interiérů jsou nepříjemné). Okouzlí roztomilý a férový gangster Buzzy v podání Josefa Hlinomaze i dobová představa o úpadkové americké hudbě. Ve filmu to ani jednou "natvrdo" nezazní, ale starostova dcera v podání Hany Maciuchové provokuje své okolí lesbickým vztahem k tatínkově souložnici (Jana Štěpánková).

 • poster

  Frankenstein (1931)

  Vynikající zpracování klasické látky. Výtky směrem ke "strašidelnosti" z pohledu dnešního diváka jsou směšné, film přeci nebyl točen pro něj. Také absence hudby nebyla "dětskou chorobou zvukového filmu", ale záměrem - po dlouhých letech klavírního doprovodu němých filmů děsilo návštěvníky kin i to "zvukové ticho" - především v Draculovi a Frankensteinovi....

 • poster

  Šach mat (TV film) (1963)

 • poster

  Svědomí (1948)

  Vynikající Krejčíkovo psychologické drama, o to cennější, že vzniklo v době, kdy veškerému psychologismu jedince měl být zatnut (a na dlouhou dobu také byl) tipec. Skvělý Miloš Nedbal i Ivan Jandl, výborná režie, kamera i hudba. Nutno vidět (včetně brněnských reálií)!

 • poster

  Mrtvý mezi živými (1946)

  Pokud na vás lupič míří pistolí a dá vám minutu na rozmyšlenou, volba je jasná - vydat peníze. Myslíte si, že každý rozumný člověk musí mít stejný názor. Jenže jsou tu ještě dva vaši kolegové - jeden dostal ránu už mezi dveřmi a na její následky zemřel, druhý zpanikařil, dostal od lupičů záhlavec a skončil v nemocnici. Veřejné mínění se postaví proti vám a zbabělci, který se jen z nedostatku rozmyslu postavil proti maskovaným zločincům, se provolává sláva. - To vše se stalo hlavnímu hrdinovi filmu v podání K. Högra. Film je to uměřený, přesný a svého diváka zasáhne.