Rozparovač z New Yorku (1982)

Velmi špatné. Chápu, že divák chce vidět přímé zásahy nožem na jemných, sladkých tělech, ale aby ohrožená ženská jen tak stála, řvala a nechala se bodat.. Navíc pointa rozhodně neospravedlňuje naprosté zesměšnění vraha, který mluví jako ztřeštěná kachna.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Konečně zase jednou objeven nový typ detektiva! Po geniálním feťákovi a průměrném houslistovi Holmesovi, spravedlivém a tichém komisaři Maigretovi, vlezlé slečně Murplové a neuvěřitelně úžasném puntičkáři a elegánovi Poirotovi, po ošuntělém, pouze na první pohled připitomělém Colombovi je tu Adrian Monk - výtečný detektiv, kterého vražda jeho ženy zažene na hranici možného lidského fungování. Není schopen téměř ničeho, psychologické zábrany mu tak tak dovolují vyjít na ulici. Nepodá vám ruku, aniž si ji poté neutře a vůbec - téměř všechny fóbie, které si dovedete vybavit, tenhle člověk má. Přesto dokáže precizně vyřešit jakýkoli (často opravdu překombinovaný) případ - jen to chce od jeho okolí veeeeeeeelkou míru trpělivosti. Vysoké hodnocení především za dramaturgický nápad, herecké provedení a také za ústřední píseň "The Jungle Is Out There".

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Těžko hodnotit. Po umělecké stránce rozhodně žádný jasný úspěch. V líčení historických skutečností často až příliš doslovný (scény výslechu), jenže - jak mi potvrdil švagr - teprve po shlédnutí právě těchto scén jeho známá pochopila, jak to u StB chodilo.. A za to dík.

Motel Anathema (1998) (seriál) odpad!

Tohle mne opravdu totálně minulo.. Autoři měli evidentně chuť napsat něco šoustlého a narvat to velkými jmény v malých, jednorázových rolích (namátkou Bolek Polívka), jenže jim to přerostlo přes hlavu - a šoustlost nebyla sympatická (jako třeba u České sody), ale nepřenosná.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Když Věra Sládková napsala tyto příběhy v Brně jako rozhlasové hry, rozdrtil je svým kritickým pohledem na padrť Jan Lopatka, který v samizdatové knize "Radiojournal v ko(s)mickém věku" hodnotil např. seriál Jak se máte, Vondrovi?. - Jak vidno, televizní zpracování se povedlo více, byť by zcela jistě Pumplmě jako bývalý legionář těžko vyhlížel s radostí v srdci sovětská vojska... Román Malý muž a velká žena vznikl až po TV adaptaci... Odkazy na rozhlasové zpracování: http://mluveny.panacek.com/rozhlasove-hry/8436-posledni-vlak-z-fryvaldova-1978.html a http://mluveny.panacek.com/rozhlasove-hry/8437-bile-puncochy-1979.html .

Divadlo bláznivých dramat Borise Rösnera (2006) (TV film)

Vynikající dokument, stojící na naprosté otevřenosti zpovídaného i na režisérově citlivém zařazování záběrů, v nichž herec neví, že je natáčen... - Nejsmutnější ovšem je závěrečná pasáž, v níž Boris Rösner hovoří o tom, jak je mu již lépe a vyjmenovává vše, na co se těší, co plánuje.. a Smrtka, ta děvka stará, si přitom již brousila kosu...

Král Ubu (1968) (divadelní záznam)

Zjevení divadelní scény šedesátých let. Škoda jen, že záznam je pořízen bez publika.

Vajíčko (1968) (TV film)

Ta jedna hvězdička dolů je za převod do TV podoby. Divadelní inscenace a Voskův výkon samozřejmě zasluhují plný počet. Klasika divadelních zázraků 60. let.

Strašáci (1971)

Nevidím nic špatného na tom, že se humanista promění ve skutečného člověka, hájícího svůj dům a život.