Syn Babylonu (2009)

Jde o velmi hezky a citlive natocene drama o hledani otce/syna v Iraku. Na filmu je videt, ze je od iranskeho rezisera, dokazal totiz zachytit Irak tak, jak ho nezname. Do filmu zapojil hlavne neherce a tudiz dokazal zobrazit autenticitu pocitu tri tydny po padu rezimu Saddama. Na filmu je sympaticke hlavne to, ze se nesnazi nejak politizovat, proste jen ukazuje osobni pribeh a zaroven narazi na problem s nezvestnymi a hledanimi osobami, tento problem jsme my neiracane tak nejak odsunuli stranou.

R (2010)

Dobry potencial, ale spatne vyuzity. Celkovy dojem kazila hlavne zbytecne hlasita a az nepatricna hudba. Musim vsak napsat, ze slo o celkem dobre zahrane vezenske drama. Avsak pribeh jako takovy moc originalne nevynika, ostatne jak skoro vsechny filmy na festivalech, jde spis o zpracovani.

Submarino (2010)

Tenhle film mne vubec nezaujal, skoro jsem u nej usnul. Jedna se o vztah dvou bratru a hledani cesty k vzajemnemu odpusteni si viny. Jak rikam, nic extra.

Cherry. (2010)

Tady jsem se rozhodoval o znamce 3 nebo 4, ale nakonec vyhralo to, ze jsem u filmu neusnul. Film nicim nezaujal, prehlidka klise od zacatku do konce a narozdil od Ondine natocena velmi tradicnim stylem.

Kuky se vrací (2010)

Kazdopadne prijemne zpestreni festivaloveho horka. Jedna se o velmi hravy a vesely film. Az si nejsem jist, jak ho prijmou deti, lepe receno, pro kazdeho je zde neco a tudiz takto ma vypadat cesky rodinny film (i kdyz se mi to slovni spojeni prici). Film se zrejme neujme v zahranici a osobne mi na nem vadil akorat mlady Sverak. Jinak jde o vesmes pozitivni podivanou.

Ondine (2009)

Nakonec jsem se prece jen dockal, velmi povedeny nezavisly film z Irska. Pro filmy znaleho ma jednu vlastnost, od zacatku vite, jak skonci, ale kupodivu to zde vube nevadi a jakoby filmari pocitali s tim, ze jejich pribeh neni nicim originalni - dohnali to zpracovanim a hereckymi vykony ustredni trojice.

Vrah ve mně (2010)

Chtel jsem si trosku upravit chut a na tento film jsem se docela tesil, i kdyz Casseyho Afflecka nijak zvlast nemusim. Jedna se o zajimavy snimek s trochu dusnou atmosferou (neonoir) a kupodivu prijemnymi hereckymi vykony vsech hlavnich protegonistu. V tuto chvili je mi lito, ze abych shledl na Festivalu nejaky zajimavy snimek, tak musim do Hollywoodu.

Vnitřní ostrov (2009)

Tenhle film ani nema cenu nejak rozebirat. V podstate je pouze o tom, ze tri sourozenci se boji, jestli nahodou neziskali od otce dedicne schizofrenii. Pro me zajimave akorat tim, ze jsem u toho neusnul.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Vim, ze to je ostuda, videt film az ted, v roce 2010 - ale alespon se na naj muzu podivat trochu z nadhledu. Vyborne zpracovani, krasna grafika, super pribeh, na rok vzniku 1995 moc krasne.