Sedm (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů, atmosféra parádní od začátku hltáte každou vteřinu filmu a na konci koukáte, jak když vás někdo právě proplesknul smradlavou rybou a říkáte si, jestli je to vážně konec. Takže když to shrnu, režie 5*, obsazení 5* a ten konec je prostě za 10*. Luxusní podívaná za jasnejch 100 procent, tedy 5*.

Kmotr (1972)

Na vojně jsem Kmotra četl a byl jsem z něho unešenej. Když jsem pak Kmotra viděl, byl jsem z něho unešenej znovu. Nikdy bych neřekl, že někdo natočí film tak, jak jsem si ho představoval podle knihy a stalo se. Samozřejmě, že obrovskou zásluhu na tom má Marlon Brando, který doslova exceluje a neméně je na tom i můj oblíbenec Al Pacino. Film jako celek působí až mrazivě a tři hodiny si opravdu užíváte. Já se bavil a moc. 5*.

Tenkrát na Západě (1968)

Tento film jsem viděl jako malej kluk a jo dobrý, kovbojové a tak. Teprve když jsem si ho pustil nedávno, jsem zjistil jakej klenot tenhle snímek představuje. Famozní režie, neopakovatelná hudba a skvělé herecké obsazení dělají z tohoto filmu lahůdku pro oko i ucho diváka a nemusíte být zrovna velký nadšenci westernů. Dobrá práce :) 5*.

Forrest Gump (1994)

Když to vezmu, tak u filmu jsem brečel celkem dvakrát. Jednou...... to si už nepamatuju, no a podruhý u Forresta a to si pamatuju sakra dobře. Tenhle film prostě nemá slabinu, parádní dílko a zřejmě nejlepší výkon Toma Hankse, který už nikdy nezopakuje. Takže kdo ještě neviděl ( třeba byl zmrazenej, nebo co já vím) tak naberte kapesníky a pěknou podívanou. 5*.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

K tomuhle filmu se nedá ani pořádně nic napsat, protože to se musí vidět. Obrovský filmový zážitek umocněný skvělým hereckým obsazením. Kdo neviděl, okamžitě napravit a vychutnat si tohle velkolepé drama. 5*.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, který když jsem začal sledovat, byl jsem ve věku Bárta a teď se pomalu, ale jistě přibližuju k Homerovi. Poslední série už nejsou tak dobrý, přeci jenom už to jede přes dvacet let, ale stále jeden z mých nej seriálů. Jasných 5*.

Matrix (1999)

Matrix je pro mě bezkonkurenčně nejlepší sci-fi, jaké jsem měl tu čest vidět. Film je po vizuální stránce naprosto parádní, myšlenka jako celku tak dobrá, že pár jedinců po světě momentálně pobývá v různých zařízeních s představou, že jsou právě napojeni a možná oni jsou ti vyvolení :) Bez debat 5 *