Florenc 13,30 (1957)

Nebýt těch budovatelských vsuvek, byla by to slušná komedie... nejhorší je pasáž, kdy začne Karosa mluvit :oZ :_) Nejlepší postava je Karel Koníček a jeho představy/sny :_)

Poslední aristokratka (2019)

Jedna hvězda za kameru a technické parametry filmu... celý zbytek je v podstatě špatně, herci krom pár výjimek přehrávají a pitvoří se nebo neumí hrát. Základní premisa je fajn, ale zápletka a především její vývoj je opravdu dost debilní. Vtipné to opravdu není vůbec. :_(

Drahokam (2019)

Nedokoukáno, neb mě celý ten svět okolo židovského šmelináře s drahými cetkami (často kradenými nebo padělanými) opravdu nebavil :_( Hlavní postava strašně nesympatická až slizká... a všichni kolem něj taktéž. Nebylo tu komu držet palce nebo s kým alespoň trochu sympatizovat. Bohužel *palec dolů* tenhle film opravdu není můj šálek

Na nože (2019)

Spíše zfilmovaná divadelní hra než film. Není to až tak překvapivé a nepředvídatelné, jak to mělo asi být, i když pár pěkných zvratů se tu najde. Táhnou to samozřejmě především skvělí herci. Čtvrtou hvězdičku přidávám za úplný závěr. Film rozhodně můžu s klidným svědomím doporučit všem fanouškům konverzačních detektivek ;) A Rian Johnson se tímto dostal do mého hledáčku, neb jeho filmy (s jediným přešlapem u SW) mám asi opravdu rád.

Čertí brko (2018)

Vcelku povedená pohádka... především výprava, kamera a triky jsou hodně fajn... dobré je i herecké obsazení (Vetchému ti čerti sedí :_), jen příběh a logika děje chvilkami trochu vázne, nicméně povedených vtipů tu najdeme celkem dost. Jsou to takové lepší tři nebo slabší čtyři * ;)

Hodinářův učeň (2019)

Asi už tradičně zábavnější a filmovější pohádka (i když místy dost hororová :_) na Boží hod vánoční než ta na Štědrý den. Povedené... skvěle obsazené... pro mě osobně si ukradl scény v hostinci mistr Krobot, ten nezklame nikdy ;)

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Pan Janák těžce vykrádá základní motiv mé oblíbené fantasy Hvězdný prach, kterýžto film je ale na úplně jiné úrovni. Překvapuje mě, kolik lidí tu píše o originálním námětu, asi skvělý Hvězdný prach nikdy neviděli, vřele jim ho tímto doporučuji. ;) Nicméně "O vánoční hvězdě" není ani přes vykradený námět úplně špatná pohádka, především první polovina v malebné zimní vesničce s vcelku roztomile pomatenou a zábavně zahranou spadlou z nebe Terezou Ramba. Druhá polovina začínající výpravou Ani Geislerové na Zem už je o dost horší a plná zvláštních oslích můstků, divné zkratkovitosti i prapodivného chování postav a nelogičností (a to i na pohádku). Třeba vůbec sem nepochopil, proč se některá hvězda dobíjí jen z čisté lásky k ní a jiná z jakékoli lásky v jejím okolí?!?

Enola Holmesová (2020)

Já se tu vážně dobře bavil... je to svěží, skvěle zahraný (Millie je tu vážne hodně sympatická) dobrodružný film. Být mi tak zase dvanáct let, jsem z toho úplně nadšený, podobně jako jsem byl svého času z jiného Sherlocka... aneb Pyramidy hrůzy, což byl také vlastně dobrodružný Sherlock, určený spíše mladšímu publiku, ale naprosto neurážející ani to dospělé.

Freonový duch (1990)

Vlastimil Brodský celou tuhle eko pohádku táhne, a dělá to tak dobře, že je to koukatelné... jinak by si to ani ty tři hvězdičky nezasloužilo.

Osamělá holubice (1989) (seriál)

Vůbec jsem netušil, že takový TV klenot z roku 89 existuje... opravdu drsný western nebo spíše drama s poměrně realistickou a často dost brutální akcí a naprosto realistickým a nádherným prostředím. Krom parádního scénáře tu vládnou samozřejmě herci včele s Robertem Duvallem, kterému ale skvěle sekundují Tommy Lee Jones, Diane Lane a Danny Glover *palec nahoru*