Harry Brown (2009)

Michael Caine dokaze byt i v 76-ti stale poradne a paradne badass ;)

Říše slunce (1987)

Podle mne velmi nedoceneny film a mozna nejlepsi dilo S. Spilberga. A kdo by rek, ze z toho maleho vyhubleho kluciny bude jednoho dne tak uzasny BATMAN :_)

Lincoln (2012)

Pardon, ale nejak sem to ani z ucty k reziserovi a vseobecne chvale nedokazal na HBO dokoukat v jednom kuse. Nasteti kazdy film na HBO/HBO2 bzi asi ve dvaceti reprizach :_). Nicemen mne filmy o politice proste nudej jen o neco mene nez politika samotna :_)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Uzasne natocene vylodeni spojencu v Normandii. Celkovy dojem trosku kazi bojove sceny na konci filmu, kde dle meho pocitu tak trosku zas delaji z wermachtu tupe kaceny na odstel, ktere hlavnim hrdinum strileji z par metru tzv. "za paty"...

S čerty nejsou žerty (1984)

Pro mne snad nejgenialnejsi ceska pohadka :_) a to ze mame silnou konkurenci... genialne vymyslene a vizualizovane peklo, vyborne hlaskujici postavy od Hermanka coby Lucifera az po Narozneho "Jeeee..... jaaa si zlomil savli... :_)" A nemene dobri v hlanvich rolich mladi Vetchy a Dlouhy ;) "Spadlo ti to, seber to!... asi vitr..." :_)))

Strážci Galaxie (2014)

Tak tahle particka se vam dostane pod kuzi ;). A nejvetsi hity popmusic 80’s a 70’s k tomuhle dilu sedej jak prdel na hrnec (ctete ze vyborne:_). Pro mne jedna ze nej a mozna nejlepsi MARVELovka zatim vubec. Zjeveni ve sci-fi zanru podobne jako sveho casu Satardust v zanru fantasy. A oba filmy na to jdou podobnou cestou, sympatickymi a opravdu ftipnymi "antihrdiny" a predevsim tim, ze se ten film/zanr nebere vazne a to idkyz pribeh celkove vaznou zaplektu ma a lide (nejen lide) zde bezne umiraji :_) Je to svezi, je to ftipne, je to jine... pro mne lepsi nez vazne se berouci sci-fi serie s podobnymi zapletkami o zachrane Svetu (galaxii :_) jako Star Wars a Star Trek, ktere jsou take misty casto ftipne, ale zcela nechtene :_)

Dávám tomu rok (2013)

Pomerne dost povedenych scenek treba "trojka", fotoramecek jako darek od rodicu nebo vyznani lasky s zivym houslistou a holubicemi :))) Nicmene film jako celek ma pomerne chatrny a predvidatelny scenar. Ono ktera zenska by se nenchala (s)balit od atraktivniho, mladeho, svobodneho a inteligentniho multimilionare (takovou neznam :_))). Skoda jen uplneho zaveru, protoze kdyby nakonec ti dva co chteli odjet vlakem, spolu tim vlakem i odjeli a ustredni dvojici se mirne receno vysmali, melo by to daleko vetsi smrnc a ode mne hvezdicku navic :_)

Robot a Frank (2012)

Jak mi pocatecni zapletka pripadala priblbla, nakonec to byl prekvapive kvalitni a lidsky film a Susan Sarandon vypada v petasedesati porad jako kocka ;)