Alita: Bojový Anděl (2019)

Pekne naslapane, zaujimava vizualizacia hlavnej hrdinky a vo filme vsetko funguje ako ma. Akurat Waltz mi tam liezol na nervy. Mam pocit, akokeby hral v poslednych filmoch stale to iste - rolu v Alite som mu velmi neuveril.

Amnesiac (2015) odpad!

Pozrite si trailer a usetrite 80 minut. Film neponuka nic viac. Jedine tak bonus v otrasnych hercoch, co si mrmlu popd nos, sepkaju a hovno im rozumiet. Dehonestacia misery.

Angry Birds ve filmu (2016)

Na jedno pozrietie fajn, no na animak tam bolo primalo gagov a dobrych vtipkov. Taktiez necakajte nejaky hlbsi zmysel daneho filmu, oproti pixarskym pribehom tu nie je ani len pokus o vstiepenie nejakeho ponaucenia pre divaka..

Aniara (2018)

Dej je o nicom, deravy a trpi na nelogicke trhliny, ktore nema cenu rozoberat. Mnohe sceny akoze z vesmirnej stanice boli natacane v pozemskych nakupnych centrach, hoteloch ci letisku. Pocas putovania vesmirom zazijete mix prazdnych kecov, hnusnych ksichtov, sexualnych orgii, psychickych chorob, psychickeho zrutenia pocitaca, nabozenskych kultov a neviem coho este. Dalo sa to dopozerat (preto davam 1*), ale taku sprostost som uz davno nevidel. Znovu by som to nepozeral ani keby mi zaplatili :)

Anihilace (2018)

Velmi zaujimavy namet aj spracovanie. V kadzom pripade vsak nejde o uplnu novinku v zanri sci-fi. Osobne si myslim, ze ide o akysi mix Lemovej knih Solaris a Stalkera od Tarakovskeho. V kazdom pripade vydarene dielo stimuluce aj ine nez vizualne pudy divaka. Snad takych bude viac.

Anna (2019) odpad!

Absolutny megaodpad! Dej sa udajne odohrava v Sovietskom zvaze v obdobi medzi 1985-90, no tvorcovia sa ani neunuvali zobrazit Rusko tej doby. Do modernej Moskvy tu pridali zigulak, tam sovietsku vlajku a v pozadi sa premavaju jedna radost auta zo sucasnosti, sukromne predajne s farebnymi vykladmi, moderne dopravne znacky, komparz v sucasnom outfite atd.. Uz som vedel, ze je zle ale bolo este horsie. Hemzilo sa to mobilmi, digitalnymi fotakmi, ale najviac ma dorazila scena, kde dvaja sovietsky fetaci ROKU 1987 maju v smradlavom byte NOTEBOOK, na ktorom si Anna vyplni prihlasku v programe, co sa podoba na MS Word 2000. Hlavne, ze v KGB nemali ani pisaci stroj :D To uz bolo aj na mna privela a cely film je len o tom ako Anna bud vrazdi alebo sulozi (zrejme presulozila asi polovicu KGB a Pariza). Na tento "meisterstuck" som sa nedokazal divat viac nez hodinu, a aj to bolo strasne trapenie. Tvorcovia nemaju vsetkych 5 pokope, alebo su uplne zufali vyprodukovat akykolvek odpad.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Spociatku ma to zaujalo, no velmi rychlo to preslo do ladovej pekelnej nudy. Nebudem sa zastavovat nad kiksami typu podpalenie vetrovky za 1 sekundu, no mlciaca prezivsia ma vyslovene iritovala od kedy sa zjavila na scene. To ako bezne pacient s poranenym bruchom nedokaze zo seba vytlct ani len jednu vetu? Potencial na nejaku dalsiu dramatizaciu tam bol, no scenarista si zvolil skratku. Mlciace a nudne peklo na platne...

Arthur (1981) odpad!

V roku 2018 nevtipne a nepozeratelne. Vypol som to presne v 27. minute a ostatnym odporucam s tymto filmom ani nestracat cas.

Assassin’s Creed (2016)

Parada pre hracov ale aj nezasvetenych do hernej serie. Film ozejmil realie assasins creed, dej mal paradny spad a nebolo sa na com nudit. Skvele som sa zabavil a ked som zazrel zaverecne titulky, bol som v soku ako mi rychlo ubehli tie dve hodiny.

Atrocious (2010) odpad!

Nedopozerane ani na 3x pokus a to ma asi stopaz hodinu a 10 min. Vyslovene amatersky film, cely cas som mal pocit, akokeby sa partia mojich kamosov rozhodla natocit horor a tak nezmyselne motali hore dole po labyrinte... Uz aj amateri na youtube tocia v kvalitnejsie a zabavnejsie videa.