Samuraj (2003)

Skvost pre milovnikov japonskej kultury. Zaujimavy pribeh, nenudi a posuva sa pekne vpred s viacerymi prekvapkami. Su tu aj typicke azijske vsuvky umenia aj humoru, ale s mierou a celkom prijatelne.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Temu masovych vrahov mam radsej v dokumentarnom nez filmovom spracovani. Toto dielo som sice dopozeral, lebo nieco ma na tom zaujalo, ale ide o nepodarok. Film si vobec nedrzi konstantnu kvalitu hereckych vykonov a casto som sa pristihol ako si vravim, ze toto bolo zle zahrane. Pritom to malo byt zahrane tak, aby to posobilo ako doveryhodny dokument. Mnohi herci boli uveritelni, no niektori to zas domrvili. Kamen urazu je kamera s hnusnym, temnym, rozmazanym a neviem akym este obrazom. Kedze som 90. roky zazil, tak dobre viem ako kvalitny obraz dokaze vykuzlit vtedajsia domaca kamera. Toto bol zo strany tvorcov podfuk na divaka. Na jednej strane slubovali sukromnu video zbierku sadistickeho vraha, ale na druhej sa zdrahali nieco ukazat. K tomuto kusku som sa dopracoval od filmu "As Above, So Below", kde v komentoch vychvalovali prave Poughkeepsie Tapes. Mal som zrejme ostat pri As Above filme, ten bol o triedu kvalitnejsim kuskom.

Ichi, slepá samurajka (2008)

Zacalo to zaujimavo, ale od polovice sa film motal okolo uz znameho a zacal nudit. Kym som to dopozeral, niekolko krat som zaspal a poslednu stvrtinu som uz pretacal pateticke sceny. Humor bol miestami fajn, ale detinskost hlavneho hrdinu mi prekazala. Jeho handikep mohli tiez stvarnit nejako rozumnejsie. Vizual dost zly, ako z 90. rokov. Myslim, ze 2* su na to co film ponuka az az.

Blue Ruin (2013)

Nie zeby to bolo vyslovene zle, pomale tempo tu celkom sedelo. Ale pribeh mi prisiel prilis slaby, mal som o cosi vacsie ocakavania. Este jedno negativum bol zvuk, herci si neskutocne mrmlali takmer nic som im nerozumel a musel som zapnut titulky..

Zulu (2013)

Kriminalka to urcite nebola. Skor slaby odvar akcneho filmu, na ktorom bola zaujimava jedine destinacia v JAR. Ale taky zly film sa moze odohravat kdekolvek. Do polovice ma film nezaujal, a po nej uz uplne nebavil.

V bolestech (2013)

Tento nizkorozpoctak ma bavil 100 krat viac ako niektore blockbustery. Az na par zadrhelov to velmi dobre slapalo, film poriadne bavil a dej sa pekne posuval vpred. Za mna urcite spokojnost.

Tenet (2020) odpad!

Chlapci prisli robit machrov do vychodnej Europy a takto do dopadlo, alebo ked to scenarista tak prespekuluje, az je sam z toho debil :) Po 10. minute mi uz bolo jasne, ze toto bude katastrofa. Za prve, koncept cestovania v case je uplne nezmyselny. Co sa stane, ak je niekto zastreleny pistolou z buducnosti a ked sa projektil z tela vrati do hlavne? Je dotycny zabity, nezabity, odzabity? Za druhe, toto nie je sci-fi ani keby traktory padali. Za tretie, je to nudne, dlhe, ubijajuce. Za stvrte, nesutocne hlupe dialogy a sceny. Film sa berie tak vazne az to cele posobi komicky ba groteskne. Naramne som sa rehotal, ked vedkyna studujuca zbrane z buducnosti mala na pracovnom stole vytacaci telefon a televizor zo 70tych rokov :) Albo bojove sceny protagonistov z roznych casovych dimenzii - tie posobili ako bitka postihnutych (nic v zlom). Topka bola ked sa hrdina-agent pyta indickej prikupnicky zbrani ci je ok do toho zatiahnut britsku tajnu sluzbu. Haha, WTF? A to som dopozeral s velkou namahou iba 90 minut. Ake koniny ponuka zvysok ani nechcem vediet. Tento maisterstuck isiel uplne ale uplne mimo mna.

Jeho dům (2020) odpad!

Okrem zaujimavej myslienky v ramci zanru je to jedno velke trapenie. Po stvrt hodine som sa zacal akurat tak bat ci nezomriem nudou a v 30. minute som to uz musel vypnut. Lebo to cele slo do sraciek.

Pád do tmy (2005)

Alebo ked modelky objavuju tajomne jaskyne :) Dobre sa na to pozeralo, atmosfera fajn, no skoda vsetkych zbytocnych klise a nepodareneho zaveru, ked sa zronena zienka premenila na rambo zabijaka. Tomu sa nedalo verit. Ale na jedno pozetie je to dobry Bckovy film.

Chata (2019)

SPOILER: chlapik, ktory sa rozvadza kvoli byvalej clenke sekty trpiacou traumou a psychickymi problemami, tu potom necha so svojimi deckami na opustenej chate v prdeli bez auta si fakt koleduje o gulku do hlavy. A decka, co hecuju narusenu zensku napodobne. Ten film ma vyslovene nastval tou svojou debilitou.