Poslední žoldák (2021) odpad!

Cakal som akcne retro z 80-90. rokov, ale toto mi neprislo ani vtipne, ani zabavne a ani akcne. Vela sa tam vrieska a otravne postavy mi liezli na nervy. Tazko mi bolo pozerat aj na znudenu a unavenu Van Dammovu tvar.. Po 30 minutach som to musel vypnut.

Nikdo (2021)

Remeselne je to v poriadku, ale zapletka snad najstupidnejsia aka sa len dala vymysliet. Tak pocuvajte ten spoiler: tato z americkeho predmestia vymlati brata najvacsieho ruskeho mafiana v meste pocas jazdy MHDckou lebo uplnou nahodou je byvaly najomny vrah istej vladnej agentury.. No to urcite :) Davam 2* a to je viac ako si to zasluzi.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Ziadne velke vyvrcholenie sa nekonalo, ale skor priemerna koncovka. Dal by som tomu mozno aj 3*, ale bolo tam prilis vela blbosti. Rehotal som sa ked "uzamkli" satanove vrazdiace monstra v obchodoch s hlinikovymi dverami, ktore by roztrol asi aj domaci milacik.

Krvavě rudé nebe (2021)

Nechapem miestne chvalospevy. Pod ich dojmom som cakal, ze Netflix snad natocil nieco vynimocne a pritom je to priemerny ceckovy film. Jedine novum na celom filme je upir v lietadle, ale od daneho momentu sa nedeje nic prevratne.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Druha cast uz stala za to, a som rad ze som to nesekol pri jednicke. Hned vidno rozdiel, ked sa do horou netlacia nasilu prvky, ktore tam nemaju co robit. Cele to malo spad, akciu aj dobry pribeh, 70. roky zobrazene realne. Dialogy mohly byt miestami menej stupidne. Celkovo nic prevratne, ale dobre sa na to pozeralo.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Romanticka dejova linka ma vobec nezaujala a ani to neposobilo uveritene a vhodne do hororu. Vydarilo sa prostredie 90. rokov, ale herecky to bolo poslabsie. Scenarista rozdaval klise jedna radost, postavy staly za staru belu a strach zostal iba v nazve. Toto je ten typ filmu, na ktory sa beru baby do kina nie pre filmovy zazitok :) Zo serie najslabsia cast.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Takto sa maju robit filmy. Rusky major Grom strci do vrecka poslednych 20 rozvarenych marvel tragedii. Malo to smrnc, napad, humor, sviznost, zvrat, super kamera a efekty, kvaline postavy aj hercov a zaobislo sa to dokonca bez vlezlej ideologie, trapneho patosu ci nacionalistickej propagandy o svetovom policajtovi. Myslim si, ze toto by sa dnes uz v holywoode nikto neodvazil natocit.

Kouzelný drak (2021)

Davno som nevidel taky vydareny animak. Pekny pribeh s dorazom na dobro (to sa uz v rozpravkach len tak dnes nevidi), animacie na urovni, vtipy fungovali. A co si cenim najviac je, ze nesli cestou trapneho a vtieraveho humoru. Spolupraca s Cinanmi zjavne bola prinosom.

Night Stalker: Hon na sériového vraha (2021) (seriál)

Popisovane udalosti boli zaujimavejsie ako samotny dokument. Jednak to bolo zbytocne roztahane (prva cast max nudna) a pomerne chaoticke. Miestami uplne zbytocne kecy zainteresovanych - fakt ma nezaujima, ze detektiv si poplakal do vankusa alebo ze o svojom uspechu nemohol povedat tatovi. Take blbosti si fakt mohli odpoustit...