Dravci (1999)

Bohužel hvězdička dolů za hudbu, která byla v určitých momentech mírně řečeno nevhodná, a místo toho, aby ve vypjatých scénách budovala napětí, tak naopak hodně rozptylovala. Ale pozor, jinak je opravdu výborná. Už od první minuty jde poznat že se jedná o britský film, což není na škodu. A jinak nádherná příroda.

Nenávist (2002)

Nenávist jsem sledoval v noci kolem půlnoci se sluchátkama na uších, bez světěl, a po dlouhé době jsem se zase málem posral.

Uvnitř tančím (2004)

Na tenhle masterpiece jsem narazil už před více jak rokem, bohužel se velmi těžko sháněl, a tak doba plynula, ale já na něj nikdy nezapomněl. A nyní, nyní nadešla ta chvíle, slavnostní projekce :) Nyní k filmu: James McAvoy se může někomu zdát jako drzý spratek, a opravdu se tak chová, ale víte co, já ho chápu, jenom je škoda že o jeho minulosti se dozvíme hrozně málo, respektive nic, myslím že pak by spousta lidí na jeho chování měla odlišný názor a třeba by ho i pochopili. Steve R. dle mého Jamese překonává, za to jak dokázal zahrát postiženého si zaslouží pochvalu, já jako laik jsem se na to prostě chytl, i když si nedokáži představit, jak moc skutečně to vypadá v porovnání s reálem. Romola je kus hezké ženské, nejenom to, je dokonce intelektuální protivahou Jamesovi, a na jeho urážky dokáže vzdy najít odpověd. Čekal jsem že to bude vtipné, a ono skutečně bylo, některé hlášky mě skutečně pobavily, některé vyvolaly lehký úsměv. To, že film nepůjde nějak moc do hloubky s tím jsem počítal, pro mě osobně je to sice škoda, ale druhé awakenings jsem opravdu nečekal. Nejdřív jsem chtěl dát pět, ale pak se mi to uleželo v hlavě, a mám takový neblahý pocit, že tomu něco chybí, nebo mi tam prostě něco nesedlo, já fakt nevím. Jednu věc jsem si ale opět připomněl.. jak malicherný život to žijem..

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Wou, to byl nářez ! Oproti jedničce je dvojka jak nebe a dudy. Kvalitní záporák, který mi v jedničce chyběl, se zde konečně dostavil, a závěrečný souboj patří k tomu nejlepšímu co ve filmu uvidíte. Komiksovka prostě potřebuje záporáka, nejlépe stejných / podobných schopností jako hrdina, měl by prostě být ze stejného těsta, a když ne tak by to aspoň měla být potvora k pohledání.. Iron man - robooblek x robooblek, Hulk - mutant x mutant atd, a až teď mi dochází jak moc "civilně" působí poslední batman. Navíc, ty dvě hoďky byly nacpané akcí, Liv Tyler, můj miláček už od dob pána prstenu se nám začíná trochu zakulacovat, což se snaží sice maskovat, ale čas prostě nikdo nezastaví..:( je v Hulkovi prostě k sežrání, mňami kusanec, a ten konec, s příslibem ultra mega velkého komiksu, no prostě paráda :)

Zeitgeist: The Movie (2007)

Pokud o tom všem začnete minimálně přemýšlet, tak autoři splnili svůj úkol.

Iron Man (2008)

Včera jsem se vrátil z kina do kterého si zaskočil batman temný rytíř takže jsem byl zvědavý jak si povede latex guma proti kovo železu,no a musím říct batman vítězí na celé čáře. Pitvat se v tom nebudu, ale ten domovní počítač bych chtěl doma také mít, dokonce byl obdařen i schopností být ironický, to je prostě super :) Jinak bych chtěl upozornit že po zkončení titulků uplně na konci film dále pokračuje takže předčasně nevypínat !

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Scéna jak se vědec plazí oslepený k panelu aby na něj přidělal palec mě svou stupiditou vážně doháněla k šílenství. Průměrné zpracování, herci, efekty.. ideální k promítání na TV Nova / Prima .. Líbila se mi ale zajímavá pointa, i když konec byl už značně přehnaný a natahovaný, a fakt, že jsem se u 3 hodinového filmu nenudil, se nakonec postaral o 4 hvězdičku.

Jdi a dívej se (1985)

My máme své Lidice a pár dalších, no a Bělorusové mají zase svých 628 vesnic...

Vánoce v srpnu (1998)

Trochu "jiný" film, než by se dalo od korejské romantiky čekat. Žádné srdcervoucí scény ani litry prolitých slz, spíš bych řekl, že film je takový, emočně vyspělý, a musím říct že to byla příjemná změna. Pokud hledáte hravost nebo šokující pointy, tohle není to pravé. Náš hrdina fotograf, přesto že nebyl žádný model, měl v sobě zvláštní kouzlo, které ho dělalo velmi sympatickým, byl to asi jeho smích, který nás provázel celým filmem, až do úplného závěru, až do poslední fotky. P.S. těžko představitelné dilema, být v jeho situaci.. říct to a dát o sobě vědět, nebo zmizet z jejího života navždy..?