• Pohádka

Dešťová víla (2010)

Krásné exteriéry,děj v pohodě,představitelé jednotlivých rolí výborně zvolení - až na hlavního hrdinu,je to takovej jouda nemastnej neslanej..mně osobně nejvíc zaujali miroslav donutil,ten neměl spolu se svou manželkou stašovou chybu..pak lenka vlasáková a moc se mi líbila i aneta krejčíková,která coby běta byla fakt k sežrání :-)..když jsem v obsazení spatřila jméno vicy kerekes,řekla jsem si,že ona mi do pohádek moc nepasuje,ale opak byl pravdou..dokonce přitáhla k obrazovce i mého syna,který chudák doufal,že se vica bude ráchat někde v lesní studánce a cítil se drobka zklamán,že ne..jedna z mých hvězdiček je za island,kde jsem prožila 5 překrásných let :-)...

Jak zabít svou ženu (1965)

Juj,to je ale misogynskej filmeček! Ještěže to zachraňujou brilantí výkony jacka lemmona a virny lisi..při závěrečné obhajobě páně lemmona jsem přemítala,jak by ta scéna asi tak vypadala v současném filmu,kdy by z údajné vraždy byla obviněná manželka a docela mě ta představa pobavila ;-)..úplně to vidím,jak říká de facto nemlich to samé,co on - jen z pohledu ženy :D

Ztracený svět: Jurský park (1997)

slušný průměr..první jurský park na mě působil jak zjevení!koukala jsem stejně jako hrdinové filmu na oživlé kráčející a nadmíru realistické dinosaury!tohle prvotní okouzlení je pryč a zbyl jen akčňák s dinosaurama..

Konečně si rozumíme (1976)

Pozapomenutá a přitom milá komedie..nejvíc mi v paměti utkvěly kouzelné básničky hlavního hrdiny a jeho gentlemanský dědeček a jeho dámy :-)..jo,a ještě zuzana bydžovská s její písničkou: "moje milá lásko,la la la la la la" :D

Panenka z vltavské tůně (1976) (TV film)

Roztomilá pohádka s ještě roztomilejší Jarmilou Švehlovou coby Běličkou. Sice pohádka studiová, ale co na tom - sebeúžasnější exteriéry pohádku nedělají. Tohle je půvabné samo o sobě... A jedna z hvězdiček je za Žandu Frídu.

Vinnetou a míšenka Apanači (1966)

Tak tohle se moc nepovedlo. Mám Mayovky ráda a "velká čtyřka" plus Old Shatterhand mě pokaždé přišpendlí k obrazovce, ale tojtoto je fakt paskvil... Nechápu třeba, jak s touhle inteligencí mohl být Curly Bill nejvíc hustým banditou v Arizoně. Fakt jouda... O nepříliš podařeně obsazené Uschi nemuvím... A k tomu nervy a uši drásající dabing...  Pan Fisher má pořád ještě relativně přijatelný a mladistvě znějící hlas, ale to už bohužel nelze říct o jeho bílém bratrovi. Jedna * z nostalgie a druhá za soundtrack a nezvyklé zastřelení jednoho padoucha druhým.

Ztracený princ (2008) (TV film)

po delší době něco koukatelnýho mezi českými pohádkami..plavák je sympaťák,princezna žádná barbína,vlasáková pěkná mrcha..exteriéry úžasný a drak (byť mrtvý) vypadá vskutku věrohodně..děj ne úplně moc pohádkový,spíš dobrodružný,ale teď k nedělní kávě vcelku příjemný pokoukání. jen ten princ mi vuuuuubec nesedl,osobně bych se na místě princezny buď dopustila incestu nebo šla do starého krále - mužskej v nejlepších letech a narozdíl od svého syna vcelku přijatelný ;-)

Dnes večer všechno skončí (1955)

To bylo tak blbý, až to bylo kouzelný. Vyloženě mi to rozjasnilo večer.  :-D Naprosto neskutečné dialogy, obrovská a osudová láska po dvou nebo kolika setkáních, skrznaskrz zlem prolezlá špiónka (však ji taky školili dva roky někde na skrznaskrz zlem prolezlém Západě, že...). Zeména mi v hlavě utkvěly ty hovorové tabulky. Každopádně - Krále Šumavy můžu, i když je to taky agitka jak hrom. Tohle je holt jen prachsprostě blbý.

Oběšenec (2001) (TV film)

Kam se poděl charismatický chavez z mladých pušek?!takhle promrhat talent by mělo být trestný,lou diamonde phillipsi

Temné slunce (1980)

Nevstoupiš dvakrát do stejné řeky..a tady se to fakt hodně nepovedlo..