Medvěd (1988)

Klasika.Neuveriteľná práca s tým medveďom.

Totem vlka (2015)

Nádherné zábery prírody a vlkov,s príbehom to však bolo slabšie.

Lovec: Zimní válka (2016)

Je to dosť nevydarené dielo.Korunu tomu nasadili hrozne kŕčovité vtipy,divné chovanie postáv a televízne pozadie.Ale Charlize Theron stále vypadá veľmi dobre.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Slušný sci-fi thriller možno ako voľné pokračovanie Cloverfieldu.Zaujímavý záver.

Čarodějnice (2015)

Nevyužitý potenciál skončil čudným masakrom náboženských fanatikov a priznávam sa nerozumel som tomu o čo vlastne režisérovi išlo či o rodinnú drámu,alebo o fantasy v podobách starej,mladej lietajúcej bosorky,kozla a zajaca.Bosorka vlastne mohla byť kdokoľvek,možno len v ich predstavách.Veľmi artové a plné siahodlhých náboženských dialógov. A že išlo o staro anglickú legendu spracovanú podľa rôznych výpovedí a rukopisov som sa dozvedel až zo záverečných titulkov.

Carnivale (2003) (seriál)

V minulosti som videl dva diely tohto seriálu,tak som sa k nemu teraz vrátil.Náš celý život mi niekedy pripomína púťovú atrakciu v dobrom slova zmysle.Neustále sa niečim novým dávame ošáliť,aby sme potom nakoniec zistili,že úplne zbytočne.Ten boj dobra a zla tu stále prítomný je a vždy bol,kde stačí moment a človek zmení stranu i ked si to ani neuvedomuje.Do neuveriteľných detailov vyšperkovaný seriál a scenár,ktorý už dnes môžme nazvať jedinečnou klasikou a ostane určite dlho v pamäti.Tá nenápadná hrozivá mystika,na čele s nezabudnuteľným Clancy Brownom.

Where to Invade Next (2015)

Ako vždy parádna kritika do vlastných radov miestami dosť manipulatívna z uhlu pohľadu nezainteresovaného,zo záverom,že americký sen sa nakoniec v skutočnosti žije v Európe a nie v Amerike.

Kniha džunglí (2016)

Príjemný návrat do detských liet s kvalitne spracovanou klasikou.