Když přišla noc... (2023) (TV film)

Tak to bylo skvělé po všech stránkách. Kamera se mi moc líbila.

EOS: Hopper – americká love story (2022)

Zajímavě dělaný dokument s pečlivě vybíranými ilustračními dobovými záběry. Zážitek mi velmi pokazil samotný závěr do kterého vstoupila nějaká barevná historička, která komentovala odkaz malíře, který celý život maloval bělochy a jeho dílo neodráželo sociální změny té doby a vzestup černochů. Ano, také nemaloval psy. V dnešní době je opravdu přetěžké být závislým filmařem.

Vítejte v KLDR! (2008)

Měl bych asi dát o hodně lepší hodnocení, ale zdráhám se hodnotit film podle žánru či zaměření. Tady se hodně věcí nepovedlo a film je jen poměrně bezobsažné sdělení. Nebylo zde nic, co by mě aspoň trochu nadchlo.

Robert Redford - Sundance Kid (2019) (TV film)

Stale se mluví o herci, který jde do hloubky, ale ve filmu, který sám do hloubky nejde, se toho moc nedovíme. Že za svůj první film dostal Oscara? To ví každý, ale proč si téma vybral, co o tom řekli ostatní, jací byli herci... Proč se rozvedl, proč se rozešel se svým dlouholetým přítelem Pollackem? Nic, jen povrch.

Kapské Město (2015) (TV film)

Tak zpackaný dokument jsem dlouho neviděl. Podle titulků jde o nějako neznámou společnost. Bohužel je to natočené tak, jak se tady dělal Objektiv, ale před 20 lety. Práce s kamerou a kompozice jsou tristní, stejně jako střih. A přestože se film jmenuje Kapské Město, o tomto městě se moc nedovíme a tak koukáme na předlouhé záběry děla v pevnosti, ostnatých drátů vězení na ostrově Robben nebo domů 50 km od Cape Town. Sám jsem tam týden byl a vím, že by se dalo natočit pěkné televizní dílko a ne tento paskvil, který je reklamou na jihoafrické víno a záběry vinic tvoří téměř polovinu času. Stolovou horu tak vidíme jen ze silnice od přístavu. Tak obyčejné záběry bez špetky invence a kreativity už dnes nevidíte. A tak přestože je na titulcích datum 2015, film působí jako 30 let starý.

Pokrevní pouto (2013)

Naprosto skvělá záležitost. Na půdorysu bezmála antické tragédie se rozehrává příběh dvou bratrů. Vše je v tomto snímku přesné. Režie, která přesně dávkuje dramatické i epické momenty. Střih nemá chybu a kamera (do které trochu dělám) je famózní. Asi to každý nevnímá, ale svícení je úžasné. Všechny obrazy od záběrů v autě, barech a kdekoliv, kam nás děj zavedl, jsou nádherně exponované a příběhu slouží. Herci jsou velmi přesvědčiví, takže to jen potvrzuje dobrou režii. Hudba je nádherná, takže se budu hned shánět po soundtracku. No a k tomu ta atmosféta 70. let s překrásnými auty, oblečením...

Velká noc (2014)

Hraní na autenticitu mě vlastně film kazilo. Kamera mě vůbec nebavila. Postavit to celé na malé hloubce ostrosti je sakra málo. Třetinu filmu sledujeme postavy zezadu jak někam jdou a mají osté vlasy. Zvuk velká slabina, často se ani po zpětném shlédnutí nedalo rozluštit, o čem se mluví.

Mělčiny (2016)

Je to celé tak hloupé, až to chvílemi bolí. Konec to dokonale korunuje. V Mexiku navzdory tabulkám, které lze snadno najít, přichází příliv až když se to hodí filmařům. Megažralok, který by Nansy snadno překousl v půli jí jen škrábne, ale i tak je z toho ohromná rána na noze. Budoucí doktorka si ránu pomocí náušnic zašije a kupodivu vůbec nekrvácí a tak může směle bojovat se 8 metrovým žralokem.

Bourák (2020)

Snaha udělat černou komedii ve stylu bratří Coenů tak úplně nevyšla, i když některé scény byly docela povedené. Ale zcela jistě lepší než například Táta nebo milenec s Gerardem Depardieuem, který má nepochopitelných 20% nevíc.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

První díl byl pro mě velké zklamání. Humor trapný, ale ne tak aby to zároveň bylo vtipné, spíš jako italské komedie z osmdesátek. Přesto jsem, nechápu proč, vydržel. Druhý byl podobný, třetí malinko lepší, pak rivalita s Ostravou a taková paralela na mafiánské filmy... šlo to nahoru a poslední díl je pecka. Černý humor, zkratka, absurdita, sarkasmus, vše jak má být.