Sexuální výchova (2019) (seriál)

Výborné! 1.série sjeta za 2 dny. Lehce. Perfektní mix mezi komedií a dramatem. Jak osvěžující je slyšet britský přízvuk! Trochu jiná pohádka než ten nechutný americký akcent. Nikdy bych nevěřil, že Gillian Anderson je schopna takového výkonu - je skvělá. Někde tu padlo, že připomíná Meryl Streep. Absolutní souhlas! Ostatní nezůstávají pozadu, spousta zajímavých typů, člověk si je velmi lehce zapamatuje. Konečně zábava v neskutečném moři sraček! Dobrý hudební podmaz, moc se to povedlo, myslím.

Britannia (2018) (seriál)

Po shlédnutí první epizody druhé série s tím končím. Nebýt Lie Kaase, tak to ani nezapínám. Trailer a téma se mi líbily, ale je to zklamání na celé čáře. Pozitivem budiž natáčení v lomu Velká Amerika, kterou jsem hned poznal, ikdyž jsem tam nikdy nebyl. Dobrý tip na výlet:)

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Za mě teda suverénně nejslabší série, už je to vyčpělé. Artur se chová jak dement a mixovat do toho Churchilla s fašisty není vůbec cool.

Terminátor: Temný osud (2019)

Škoda, že nejde dát půl hvězdy, dal bych tak 2 a 1/2. Úvod velmi slibný, výborná honička s náklaďákem evokuje Judgement day. Posrat hlavní dějovou linku vraždou Johna Connora terminátorem T-800 ze Cyberdyne systems je dle mého přešlap. Film čerpá z nejlepších dvou prvních dílů, ale zároveň po nich v určitých momentech šlape. Slyšet I'll be back od Sáry je strašné, stejně jako "rodinka" Arnieho, který po vraždě mesiáše lidstva zažil kompletní transformaci v uvědomělého řemeslníka Carla. Prakticky nezničitelný Rev-9 má v závěru problém uškrtit zakrslou Mexičanku, která není zajímavá vůbec ničím, prakticky je každému jedno, jestli to přežije. Ač je Linda vyzobaná slunečnice, charismatu má rozhodně víc. Na druhou stranu oceňuji, že měli tvůrci koule (narozdíl od posledních SW) něco vymyslet, změnit. Je toho ale málo. Necháme umřít Johna a pak už jedeme dle obvyklé šablony. Každopádně - akce slušná (až teda na posledních 40 minut ve tmě a nejlépe ještě ve vodě), bohužel námět slabý. Extremely funny je nejlepší hláška a zároveň i film vystihuje.

Terminátor (1984)

Tak a dost! Po shlédnutí Dark fate dostává legenda automaticky čistých 5 hvězd!

Expanze (2015) (seriál)

Hotovo, končím u 4.epizody, vůbec mě to nechytlo. Neskutečná nuda.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pamatuji si, když jsem na tom byl v kině. Čuměl jsem s otevřenou hubou. Cameron je vizionář a natočil jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.

Kenobi - A Star Wars Fan Film (2019)

Na to, že je to fan film, tak opět velice zdařilé. Disney by se mohl inspirovat minimálně, co se námětu týče. Přitom tak jednoduché. Přesto, že nemohli evidentně použít známý hudební motiv a ani nemají rozpočet nebo možnosti ILM a THX studia - klobouček. Solidní cosplay.

Le Mans '66 (2019)

Po dlouhé době jsem si užil film od začátku do konce. Velká plejáda super herců, ale suverénně jim vládne Bale, radost pohledět. Jediné, co bych vytkl je, že určitě Ford nepotřeboval krást stopky a házet matky před boxy Ferrari. To bylo zbytečné dle mého názoru. Fakt jak pěst na oko, italští mechanici určitě nejsou žádné ořezávátka, bylo to trochu ztrapňující. Jinak tomu ale nemám co vytknout, hodně jsem se pobavil a navíc se člověk doví i něco z historie.

Matchday: Inside FC Barcelona (2019) (seriál)

Pro fotbalového fanouška snad nemůže existovat lepší seriál. Velký respekt, že si vůbec dovolili jenom Barcu nevyzdvihovat, ale ukázali taky ostudnou prohru na Anfieldu 4:0. To je taky nejlepší epizoda. Některé hráče jsem měl možnost díky dokumentu poznat lépe a jde vidět, že opravdu fungují jako rodina, ale pro takové typy jako třeba Ibra to vážně není:) Barcelona je velkoklub se vším všudy, neskutečné jsou třeba jmenovky na skříňkách s předešlými majiteli. Leo je legenda legend. Perfektně zpracováno, jak zápasy (které jsou vyvrcholením každé epizody), tak dýchánky a grilovačky. Bomba!