Já a robot (2013) (seriál)

Po zhliadnutí dostupných 8 častí dávam 3*. Má to potenciál, dobre sa na to pozerá, hlavná dvojka je sympatická, ale chýbajú časti, ktoré by nadväzovali na v pilote načrtnutý príbeh. Zatiaľ ide len o jednorázové epizódy, so zápletkou a jej následným vyriešením. Snáď sa dočkáme nabehnutia na ten pravý príbeh.

Nevědomí (2013)

Sorry, ale taký veľký bullshit som už dlho nevidel. Ak niekedy dostane filmové spracovanie Mass Effect, tak dufam ze s týmto "sci-fi" nebude mať nič spoločné. Jedine tá Olga ušla.

Arrow (2012) (seriál)

Pred 10 rokmi by to bol možno hit, lenže v súčastnosti v porovnaní s ostatnými seriálmi je to slabý podpriemer. Slabé výkony, slabý scenár, podpriemerná zápletka, spracovanie akčných scén ako z Béčkového (prinajlepšom) filmu. Nečudoval by som sa keby to začala vysielať jedna z našich skvelých komerčných staníc, pretože oni takéto seriály zdá sa zbožňujú, viď Terra Nova. Ich cieľovému publiku sa zrejme páčia.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Jeden epický príbeh, ktorý by kludne mohol byť aj pravdivý. Stačí len veriť. :)

Red (2010)

Willis a Freeman majú samozrejme na viac, než na takto ťažko priemerný akčňák ale body zachraňuje ako inak Malkovich a do istej miery aj Mary Louise Parker. A dúfajme, že si Urban bude vyberať projekty rozumne, pretože má nato stať sa akčnou ikonou súčastnosti, po boku Stathama.

Dredd (2012)

Nečakal som veľa a o to viac som bol na konci spokojnejší. Nebol to síce emočne vypätý Silvester Stalone, no možno o to lepšie, postave ako je sudca Dredd, výkon Urbana sadol. Nikdy nedal dole masku, tak ako by správny sudca Dredd mal, samozrejme kopu akcie one vs. the world, vynikajúca hudba, rovnako skvelá záporňáčka Lena Headey a neopakujúca sa zápletka z 1995 vydania. Jediné sklamanie vo mne vyvolali sudcovské motorky a úplná absencia robotizovaných bojovníkov. Napriek 4* ako jedna z naj akcii roku a možno by sa rovnako vydarilo aj pokračovanie. Uvidíme.

RocknRolla (2008)

Má to svoje momentky a zaujimavé scény, ale celkový dojem z filmu to nevykryje. Na predošlú tvorbu Guya sa to nechytá.

Hanebný pancharti (2009)

Dalo sa na to pozerať, dalo sa na tom zasmiať, Brad Pitt je ok, ale pri porovnani Kill Billa alebo Pulp-fiction sa jedná o priemerný odvar Tarantinovskej tvorby.

Warrior (2011)

Skvelé obsadenie, výborne herecké výkony. To robí tento film výnimočným. Osobne niesom fanúšikom športových filmov, amerického klišé, alebo ľahko predvídateľného záveru, ale o to vo filme nejde. Toto všetko je len pozadie, na ktorom sa odohráva to hlavné, to kôli čomu odporúčam pozrieť.

Ocelová pěst (2011)

Iron Man v ringu. Že sa tam budú riešiť rodinné vzťahi je od začiatku jasné, no to hlavné o čo tam ide, teda zbesilo boxujúce roboty, stojí za pozretie. Real steel určite patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia a v kine na velkom plátne a s poriadnym ozvučením to určite musí byť zážitok. Rovnako vyzdvihujem hudbu, ktorá ma pri mnohých scénach doslova pohladila na duši (ATOM boxujúci v ZOO v druhom kole). Takže jednoznačne odporúčam ako top z akčnych filmov 2011.