Graffiti - umění (?) ulice (1995) (TV film)

Asi z povinnosti vyrobený dokument o sprejerech, mezi jejichž silné stránky mluvené slovo nepatří. Nic nového nepřinášející náčrt o sebevědomé subkultuře, plné myšlenkových banalit, v řemeslné manýře, snažící se o stejnou míru subkulturnosti i odeševnělosti. V tomto ohledu skutečný "dokument".

Jak chutná smrt (1995)

Televizní výsledek filmového pokusu s tradiční kvalitou Cieslarovy tvorby, která v každém období dobře zastupuje obecnou marnost běžné české produkce, jako by tohle všechno ani nestálo peníze. Bída scénáře a režie. 1-2*

Kníže Václav (1995) (TV film)

Archaicky obrozenecký námět, nesjednocený a často teatrální styl, ovšem s kvalitními herci

Kresleno z paměti (1995) (TV film)

"Hele, Lanďáku, jak začnu něco řikat, tak mi do toho budeš okamžitě skákat."

Paddy (1995) (seriál)

Přes únavně překotný spád děje bez dramatického zvolnění se díky civilnosti, podpořené nikoliv dokonalým ale nadprůměrným dětským dabingem (+ mistři Císler, Lipský, Kopecký), jedná o slušný seriál. Jen s výtvarným zpracováním a odpuzující ♫ písničkou se v silné konkurenci české klasiky nedokážu smířit. "Až jsem si z toho vykloubil brko a nemůžu pracovat."

Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)

Alternativa na velké scéně, která nefunguje. Chlad s hvězdnými herci, nevěřícími režijnímu pojetí. Tv režie rozpačitý výsledek jen podporuje ... a ze stropu tupě zírá vod trezóru černá díra. Hudba: Andrtová-Voňková

Tři sestry aneb hudba z Marsu (1995) (TV film)

Televizně sterilní zachycení sesterského výkonu ve skoro zbytečně slušné obrazové kvalitě a v o to nezajímavějším zvukařském pojetí nenabízí nic navíc proti CD-čkům.

Ty, ty, ty, Moneti! (1995) (TV film)

Přiměřeně krátká pohádka, která může vystrašit všudypřítomností úskočnosti, porušováním zákona i podivnou vyrážkou kolem nosů některých postav. Televizní 3*, i když námět by měl při režijním nadhledu a střídmějším herectví na víc