Tažní ptáci (1983) (TV film)

Concerto minor, adagio o vůli a hořkosti, nejen ale především, s Vladimírem Menšíkem.

Generál Patton (1970)

"Armáda je tým. Ti parchanti, co napsali bláboly o individualitě, nemají o skutečným boji o nic větší ponětí, než o smilnění. Víte, pane bože, je mi vlastně líto těch ubožáků, proti kterým budeme válčit, opravdu. Nejenom, že ty hajzly postřílíme, ale ještě jim zaživa vytáhneme střeva a namažeme s nima pásy našich tanků..." Technickou stránku nechejme stranou, jde především o osobnost, kterou G. C. Scott ztvárnil fantasticky a velmi uvěřitelně. Co to není - válečný film s ohromujícími a vycucanými (pro sentimentální jedince, kteří učůrávají u Pearl Harboru) bojovými scénami a stovkami kusů tehdejší techniky (pro technické nadšence). Je to skvělý film o člověku, který věděl, kde má cíl a nebyl zvyklý dělat kompromisy... protože jako tankista neuměl kličkovat v porcelánu, za to jako Don Quijote se vrhne do útoku nebo střílí na útočící letadla...

Tři mušketýři (2011) odpad!

Paul W.S. Anderson: "Původně jsem chtěl natočit film, který osloví současnou mládež, která Alexovi (rozuměj Dumase st.) už nerozumí... Kdo by dnes četl? Jak by jinak mohla děcka vědět, jak se dřív žilo? Taky potřebuju prachy a chtěl bych Oskara. Měl jsem hodně cílů, takže jsem si to chtěl hlavně dobře promyslet. Zároveň, vzhledem k mým psychickým problémům a zálibě ve fetiši a exkrementech, mi něco našeptávalo, aby tam byl poměr metrosexuálů na transexuála 3:1, ale pak jsem si dal tři lajny koksu, na vše se vysral a začal hned točit. A výsledek je dobrý, ne? Všichni kluci tam mají vypulírované tvářičky a ženské naleštěné kozičky... a někdy jsme to (se) sjeli na jednu dobrou. Škoda, že tam nezůstala ta scéna s ponorkou s homosexuální posádkou, vše do filmu nedostanete, ale holubí, koňské a pár lidských fekálií jsem tam kvůli kritikům nechal."

Něco jako komedie (2010)

Cesta kolem (mé) hlavy. Pár zákazů vjezdu, nějaká ta objížďka a pak máte třeba i chorobný strach z toho, že vjedete do minového pole. Chodci na vás podezřele koukají a sem tam něco křičí, čemu nerozumíte. Až se rozkoukáte a zjistíte, že chcete z bludiště ven, máte vyhráno. I cesta může být cíl... Pro americké teenagery to není vůbec zlé a jistá rozvláčnost není na škodu.

Sejmi je všechny (2007)

Víte, co nesnáším? Nesnáším tyhle čtyřicetiletý kretény, co nosej copánky. Ten ohon z Tebe nedělá frajera, mladýho, ani fešáka... Už je to tady, jednou pořádně zatlačte... Je to jízda s miminem, mrkvemi a krásnou Mončou Bellucci.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Mimozemský dokument o Homo sapiens, sapiens na jejich verzi kanálu Discovery Channel. "Samička mocně vydechne, aby mu ukázala, že má silné plíce a že je schopna porodit dostatek dětí. Sameček také mocně vydechne, aby ji naznačil, že je vytrvalý a že ji může mnohokrát za sebou prostoupit... Ona mu dává najevo svou radost z toho, že u něho nalézá to, co hledala. On je rád, že jí to stačí, protože vycedil krev a lépe už to neumí."

Za nepřátelskou linií (2001)

Můžete sníst celkem chutné jídlo, ale nemůžete večeři hodnotit jako dobrou, když po ní chytíte brutální průjem... "Kvůli tomuto zabili Steghouse"... Děkujeme Ti ó bože za hrdinné americké admirály. Proč kvůli nim nejdou Superman a Spiderman na dovolenou? Kvůli něčemu takovému si dám panáka Whisky.

Sexmise (1983)

Na některé filmy by se mělo dávat upozornění ne o povolené věkové hranici, ale o ročníku narození. Tento film opravdu není o sexu... Chi...chi...chi. Kdo se bojí bobrů, nesmí do lednicko-valtického areálu. Na dobu vzniku neuvěřitelné dílko popisující možnosti manipulace se skupinou pod hrozbou nehostinného okolí a zájmu zachování stylu života, který je odpovědí na nelidské chování mužů. Koperník byla žena!