• Rodinný

Dva lumpové a jeden malý navíc (2007) (TV film)

Taliáni jsou hravý národ a na tomto trhlém filmu je to znát. Příjemná a svěží komedie o dvou prohnaných zlodějíčcích a podvodnících, jimž se nečekaně připlete do cesty malý chlapec, čímž jsou nabourány jejich plány. Nino trpí rozvodem svých rodičů a proto se mu docela šikne, když se octne "unesený" v ukradeném autě. Lello a Gina jsou vtipní, dobře sehraní a jejich finty na okrádání důvěřivých lidí rafinované. "Už je ti jasný, proč paranoička narozená v panně chtěla, aby debil narozenej ve štíru zjistil, jestli v autě nenechali mobil?" Dobré hlášky, modrooký Nino je roztomilý a tak děj odsýpá svižným tempem. I když v poslední třetině filmu při skutečném únosu Nina humoru trochu ubylo, ale vše dobře dopadne. Zajímavý poznatek, komisař i Ninův otec mají takřka stejné baloňáky. Film dobře pobaví i při opětovném shlédnutí, proto uděluji slabé 4 * a 70%.

Puščik jede do Prahy (1965)

Jura, chlapec z běloruské Kamenky slíbí Zdeně, kamarádce, s kterou se seznámil v Artěku, že jí do Prahy pošle medvěda. Jura to bere jako žert, jenže když mu to Zdena připomíná obrázky medvědů, odepíše jí, že jí živého medvěda pošle, ale má k ní také prosbu. Má v Praze vyhledat Jana "Odvážného", partyzána, jenž byl během Velké vlastenecké války raněn a přišel o levé oko. A tak zatímco Zdena se spolužáky obvolává všechny Jany žijící v Praze, Jura se s kamarádem Michasem vypraví do pralesa ulovit medvídě. Pravda, zápletka je velice naivní (zejména závěr s vítáním na letišti), ale to snad je pravidlem valné většiny dětských filmů. Pro diváky neovládající ruštinu budiž k dobru, že na rozdíl od jiných filmů natočených v rámci Československo-sovětského přátelství (V šest ráno na letišti, Přátelé na moři) v české verzi neexistuje jazyková bariéra a i Sověti zde hovoří česky. Za mě to na ten průměr rozhodně má. 50%

Volání vlků (1975)

Před víc jak dvaceti lety jsem z tohoto filmu na Nově zahlédl necelou polovinu. Pamatoval jsem si jen krátkou scénu, jak ten čokl skáče dolů z balkónu hostince a blonďatého chlapce, co na něj volá. Dlouho jsem přemýšlel, co že jsem to tehdy vlastně viděl, nějaký čas jsem se mylně domníval, že jde o velmi podobný film téže provenience Buck z konce světa. Až nedávno se mi ten správný čirou náhodou podařilo vypátrat a tentokrát shlédnout celý. V mnohých ohledech je film zcela odfláknutý, zvláště boje s neschopnými Indiány. Některé scény a chování postav působí nelogicky, herci se také moc nepředvedli. Přesto uděluji lepší 2 * a 40%, viděl jsem už i daleko horší filmy.

Dívky od vedle - Une soeur comme les autres (1995) (epizoda)

Claire je od rána nervózní, neboť čeká svoji o tři roky mladší sestru Karen, která se k ní sama pozvala. Charly se rozhodne uprostřed bytu hrát golf, chce tak před Claire vypadal starší. Aby se ho zbavil, dá mu Daniel peníze na deset lekcí. U výtahu se Daniel setká s neznámou blondýnkou a oba sjedou do tělocvičny. Očekávaná sestra stále nedorazila a Claire jdou na mysl všelijaké černé scénáře, do toho ji ještě otravuje Charly. Mezitím neznámá blondýna v tělocvičně nemůže spustit zrak z Daniela a snaží se o něm od Gérarda co nejvíce vyzvědět. Po chvíli na Daniela zahraje fintu se zraněnou nohou, což se ovšem nelíbí Sabině a Luně a vetřelkyni švihnou do bazénu. Mezi dívkami se strhne prudká hádka a teprve nyní vyjde najevo, že cizí žena je Karen. Charly se ještě nevzpamatoval z golfu s paní Bellefeuilleovou a už začne slintat po Karen: "Má ráda herce bez práce?":) 95%

Dívky od vedle - Le Choix de Sabine (1994) (epizoda)

Sabina, která je na pár dnů na návštěvě u dívek přivede na oběd nového přítele Jéroma. A protože se ve výtahu potkali s Marcem, namluvila mu, že Jérome patří k Magalie. Není divu, že Marc neskutečně žárlí a proto má ucho přilepené na stěně, neodradí jej ani, že Daniel čeká pracovní návštěvu. "Marcu, ta nová akce paní Pichardeauové je moc důležitá a jestli nebudu mít tu smlouvu, nebudu ti moct zaplatit tvé auto." "A k tomu všemu mě teď začneš drze vydírat!":) Sabina chce s Jéromem zůstat o samotě, jenže když se snaží Claire a Magalie vypakovat z bytu, Jérome navrhne, že půjdou do tělocvičny s nimi. Když Marc uvidí, že z učitele jógy Jéroma jsou celí pryč i Gérard a paní Bellefeuilleová, zburcuje proti němu paní Pichardeauovou i ředitelku marketingu Vencenarovou. Jaké překvapení, když se z údajného satyra vyklube manžel Vencenarové a přede všemi schytá facku. 95%

Candy Candy - Terryho píseň (1978) (epizoda)

Candy se snaží promluvit si s Fanny, ale ta ji uzemní, že zatímco ona si jakožto adoptivní dcera Andreyových užívala volna, ostatní studentky zůstaly v nemocnici. Staer a Annie oznámí Candy, že Terry se svoji divadelní společností přijede do Chicaga. Jenomže zrovna v ten jediný večer, na který spadá představení má Candy první noční službu. Všechny studentky si s Candy odmítnou službu vyměnit, ale poté, co se Iris snaží Nathalii podplatit, aby se Candy do divadla nedostala, Nathalie si s Candy službu přece jen vymění. Terry cestou vlakem vzpomíná, jak loni v zimě navštívil kopec tety Pony. Odpoledne nedorazí na zkoušku, namísto toho si na střeše divadla hraje na harmoniku píseň, kterou se před rokem loučil s Candy. 95%

Candy Candy - Nad horou Rodney svítá (1977) (epizoda)

Candy a Sam se bojí o Susy a utíkají do města pro lékaře. Doktor odmítne jít s nimi, neboť jej Carson viní ze smrti své ženy. Doktorova žena dá Candy pokyny, jak léčit Susyiny spalničky. Candy u Suzy probdí celou noc. Ráno doktor přece jen přijede prohlédnout Suzy, která se už uzdravuje. Carson si myslí, že je to jen díky Candyině péči a stále je na doktora rozčílený. Candy mu vysvětlí, že by bez instrukcí od doktora a jeho ženy jen stěží Suzy pomohla. Jeff, Sam a Suzy si Candy oblíbí a chtějí, aby u nich zůstala. Proto Carson požádá Candy, aby co nejdříve odešla, než si na ni děti ještě více zvyknou. Candy se nazítří ráno se všemi rozloučí a s doporučením od Carsona pro jeho kamaráda vlastnící lodní společnost se vypraví do Southamptonu. 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Ranovo sólo (1987) (epizoda)

Profesorka Anna je svržena do vodopádu a vzápětí se objeví Derdan. Gérard, Sibep a Topy v úmyslu Annu zachránit skočí do hlubin. Podaří se jim dostat z řeky, jenže během zemětřesení jim Derdan i s Annou zmizí, později se Derdan zmocní i Sibep. Rana, který jako jediný zůstal na útesu se s výčitkami pustí do Marly, ale když ji šamanka chce potrestat "posvátným ohněm", zabrání ji v tom a svoji zlobu nasměruje na Derdana, za což je spolu s Marlou a Katomou odsouzen k projití "očistným ohněm". Ranovi se podaří získat svoji laserovou pistoli a všechny přesvědčí k společnému zneškodnění Derdana. Pověrčiví obyvatelé začnou Ranu považovat za svého boha a následují jej. V tomto dílu dostal nejvíce prostoru Rana hýřící hláškami v konfrontaci s šamankou: "Tohle je nějaká mánie, co kdybych já s vámi zacházel jak s buřtem?!" "Počkejte, ještě se musím poradit s věštbou." "S věštbou? Spíš by se měla poradit s psychiatrem!":) 95%

Dobrodruzi z vesmíru - Pronásledováni špiony (1987) (epizoda)

Špioni z Orionu objeví Karininu kosmickou loď, čímž se dostanou blíže k svému cíli. Rana slíbí Karině, že jí pomůže najít otcovu asistentku Elizu a proto Karinu tajně propašuje do agentury. Karina všem podrobně povypráví o příchodu Elizy na Orion i o vojácích, kteří se pokoušeli od Dr. Georgina získat jeho výzkumy pro válečné účely. Dr. Georgin se nečekaně objeví v kosmické agentuře a varuje Karinu před špiony. Když se octne sám s Ranou, prozradí mu své odhalení, že Eliza pracovala jako špionka pro vojáky. Karina, která o tom nic netuší je rozhodnuta Elizu vyhledat. Převážná část tohoto dílu tvoří debata v kanceláři a dle mého mínění je zcela zbytečná a nesmyslná hádka Topyho a Rany, kdo jsou vojáci, zejména když proti nim v minulosti na různých planetách několikrát bojovali. 90%.

Candy Candy - Klavír v nemocnici (1978) (epizoda)

Candy obdrží od Archieho a Steara blahopřání k narozeninám. Vzápětí oba bratři Cornwellové přistanou horkovzdušným balónem v zahradě nemocnice. Teta Elroy všechny mladistvé příbuzné kvůli blížící se válce v Evropě povolala zpět do Ameriky. Candy je pověřena, aby se starala o malou holčičku, nadějnou klavírní virtuózku Catline, kterou do nemocnice přivezli s nevysvětlitelnými bolestmi žaludku. Catline přesvědčí Candy, aby ji pomohla vylézt na strom. Její matka ztropí skandál a přiměje Catline, aby v nemocnici hrála na klavír, načež si Catline opět začne stěžovat na bolesti. Když Catline zpřetrhá struny a další noc se pokusí klavír rozflákat, ukáže se, že příčinou nemoci je její matka, která ji neustále nutí ke hře na klavír. Catlinina matka si uvědomí svoji chybu a nechá dceru hrát na klavír jen když sama chce. 95%