• Rodinný

Helena a její chlapci - Návrat do přístavu (1993) (epizoda)

Kristián se zotavuje z drogové závislosti, Linda přivede do garáže kamarádku Anežku, rovněž manekýnu. Ta Kristiánovi okamžitě učaruje a ani ona není vůči němu lhostejná. Vzájemně se poznávají a nakonec pozve Kristián Anežku na večeři. Ještě před ní vyjde najevo, že Anežka se už dlouho zná s Natálií. Kristián pak ostatní požádá o 20 000 franků s ujištěním, že to není na drogy. Druhý den Anežka všem vysvětlí, že peníze chtěl Kristián pro ni, neboť před rokem šel její otec na operaci a rodiče Natálie jim na ni půjčili, Anežka tak chtěla vrátit dluh. Nakonec ji peníze půjčí Linda. Nejvíc vtipů v této epizodě je na Kristiánovu výšku. "Neříkal jsi nám, že s velkýma holkama je konec?" "Já vím, proč to říkal. Už nechtěl chodit se žebříkem, aby na ně dosáhl.":) "Copak jí záleží, jestli máš o pět centimetrů víc? Stejně ti jich dvacet chybí." "Máš pravdu, v posteli se to srovná.":) 100%

Helena a její chlapci - Úžasná přítelkyně (1993) (epizoda)

Teprve až po upozornění Lindy, že Ariela bere drogy se všem rozsvítí. Jenže Kristián ani Ariela nejsou k nalezení. Nikdo netuší, že jej vzala na výlet do ráje všech narkomanů - Amsterdamu. Sotva se vrátí do Paříže, v garáži si šlehnou další dávku. Když už jsou totálně sjetí, vejde do garáže Linda, která tam má sraz s ostatními. Všichni dorazí právě včas, těsně než Kristián stačí Lindě vpíchnout dávku. Když už je po všem, Lola a Linda si v klidu vyříkají záležitost ohledně Sebastiána. Tato epizoda je po dramatické stránce jedna z nejzajímavějších, ale vadí mi, že se v ní mnohem víc probírá trojlístek Sebastián, Linda a Lola, než vyřešení drogové závislosti. 95%

Helena a její chlapci - Odhalení (1993) (epizoda)

Po útoku na Benediktu Kristián odpřisáhne, že drogy brát přestane. Ostatní mu ale po tom všem už nevěří a rozhodnou se dealera sami vypátrat. Na chodbě fakulty natrefí na podivného muže a vzápětí se přesvědčí, že skutečně dodává studentům drogy. Dotáhnou ho do garáže a dožadují se tvrdých drog, jenže dealer kšeftuje pouze s hašišem a marihuanou. Po delší době se do Paříže vrací Linda a k překvapení všech vyjde najevo, že se přes práci zná s Arielou a celé partě prozradí, že Ariela je narkomanka. Zajímavý díl, zvlášť legendární scéna s dealerem, José s letlampou a Mikuláš, jenž ze zabaveného zboží i bankovek udělá v garáži táborák.:) 95%

Helena a její chlapci - Smír (1992) (epizoda)

Zatímco Kristián se vzbudí po pořádné opici, Johana se obává, že ji nikdy neodpustí, že ho podvedla s Johnem. Kristián klukům zdůrazní, že Johanu už nikdy nechce vidět. Než začnou zkoušet, vlítne do garáže Sofie a vrhne se na Kristiána. Znovu se na něj lepí později v kavárně. Katka s Helenou mezitím Johaně diktují dopis, kterým Kristiánovi oznamuje, že se vrací do Texasu. Když mu dopis předají, přileze po okapu za Johanou a požádá ji, aby zůstala. Zábavná a vtipná epizoda, baví mě scéna, v níž Johana píše dopis na rozloučenou: "A nemůžu napsat můj Kristiánku?":) A zejména scény se Sofií, která na radu Natálie hraje stíhačku, což dohání Kristiána k šílenství. "Pořád se na tebe dívá svýma oddanýma psíma očičkama." "Jo, jestli hned nepřestanete, skončí ta fena v útulku!":) "Dám si grenadinu." "Proč grenadinu?" "Protože má barvu krve a já mám chuť zabíjet!":) 100%

Helena a její chlapci - Bláznění (1992) (epizoda)

Olivier přijme Rózino dítě za své a Mikuláš pozve Helenu, Rózu a Oliviera na týdenní prázdniny do domu svých rodičů u moře. I ostatní mají prázdniny a tak se Lola rozhodne, že je využijí k vydělávání peněz pro Rózino dítě. Všem rozdělí práci z inzerátů - Adéla má venčit psy, Benediktě přidělí inventuru v butiku, Bruna pošle ke stěhovákům a Josému najde místo u odtahové služby. Linda se Sebastiánem odjedou na prázdniny, jenže v polích se jim porouchá auto a z odtahovky přijede José. Humorná a nápaditá epizoda, z těch před koncem seriálu jedna z nejlepších. Zvlášť scéna s Lolou a Josém v kavárně je povedená, baví mě, když se José neustále otáčí po holkách, zatímco Lola do něj hučí o práci.:) Laly Meignan a Philippe Vasseur jsou skvělí komici. 100%

Helena a její chlapci - Disciplína musí být (1992) (epizoda)

Adéla přizná dívkám, že se zamilovala do jiného kluka. Ony mají obavu, aby něco neuspěchala a jak to vezme Kryštof. Ten si už všiml, že Adéla se v poslední době chová divně. Fabien vyhledá Helenu a vyzná ji lásku. Nabízí ji, že z ní udělá pěveckou hvězdu, jí je ale jeho vnucování se nepříjemné. Večer Adéla dívkám oznámí, že Kryštofa podvedla a nyní mu musí říct, že se s ním rozchází. V tomto dílu jsou nejzábavnější Lola s Rózou. Lola ji neustále nutí cvičit, neboť ji pokládá za tlustou, Róza utíká do garáže a hledá vysvobození v náruči Oliviera. Také pobaví, jak si José láme hlavu nad překladem návodu k synťáku. A když se Sebastián ze srandy rozmáchne basovkou po Josém, Olivier to okomentuje: "No ne, to je odvaz, právě vynalezl obušek.":) 95%

Helena a její chlapci - Nečekaný zvrat (1992) (epizoda)

Kryštof se rozhodne odjet z Francie, v garáži se s chlapci rozloučí, aniž by jim sdělil důvod. Až později si všimnou dopisu, v němž vše vysvětluje a navíc jim to potvrdí i holky. Róza přizná Lole, že čeká dítě, otcem ale není Olivier, nýbrž její bývalý. Fabien nadále pronásleduje Helenu, vyznává ji lásku, vyruší je Natálie a obě jdou hledat Adélu. V tomto dílu se mi líbí rozhovor Rózy s Manuelem v tělocvičně, jak mu radí ohledně holek a metafora se zaječicemi.:) Též dialog, když jim Lola sdělí, že Adéla má jiného kluka. "Tak to vidíš, Manu, s holkama musíš být rychlejší, než Zoro mstitel. Podívej, jaký to má spád. Někoho miluješ a bum, potkáš jiného a hop, s tím prvním je konec." "Rózo, pochopili jsme." "Vysvětlovala jsem to jemu, on potřebuje titulky.":) 95%

Helena a její chlapci - Seznámení (1992) (epizoda)

Kryštof klukům zavolá z Anglie, zatímco Adéla představí holkám Bruna, čímž jej oficiálně přijmou do party. Rózu postihnou těhotenské nevolnosti, Lola ji přesvědčuje, že Olivierovi bude muset říct pravdu, Róza se ale obává, že se na ni Olivier vykašle, když čeká dítě s jiným, navíc ho nebude moct dostatečně zaopatřit. Lola a Róza si jdou přece jen s Olivierem promluvit. Fabien je čím dál dotěrnější. Nejprve Helenu obtěžuje v tělocvičně, odkud jej vyžene energická Róza a ještě týž večer v restauraci, v obou případech je zfetovaný. José k Fabienovi: "Tak poslyš, jestli ti Mikuláš nedá přes hubu jen proto, že jsi v rauši, tak buď klidnej, mně to nevadí.":) 95%

Les Mystères de l'amour - Season 8 (2014) (série)

Bohužel od osmé řady není seriál dostupný v ruštině, zřejmě ho na ruské TV po sedmé stopli, takže jsem osmou zběžně shlédl pouze v původním francouzském znění. A abych alespoň trochu pochopil souvislosti a dějové linie, musel jsem si je přečíst na stránce heleneetlesgarcons.wifeo.com. Po výbuchu Toniova sídla, který zorganizovala Ingrid Jeanne zmizela a nikdo netušil, kam se poděla. V posledním dílu sedmé řady to sice vypadalo, že manželství Benedikty a Josého se dá ještě zachránit, ovšem v osmé už se Bene zase tahá s tím mladým cucákem Tomem. A aby toho nebylo málo, začne si s ním dokonce i Katka, která se od 10. dílu po víc jak dvacetileté pauze vrátí do party. Vážně nechápu, proč JLA musel rázem z tolika žen udělat promiskuitní běhny tahající se s kdekým.:( A vrcholem všeho bylo, že z některých se zčistajasna staly i lesby. Už asi začaly docházet nápady. Audrey se vrátila paměť a hned toho využila, aby se pomstila Ingrid. Oplatila ji stejnou mincí, nechala ji unést do bordelu v Caracasu, i když po krátkém čase ji odtam vysvobodila a obě ženy se dohodly, že v jejich zájmu bude o celé situaci před ostatními pomlčet. Ještě před únosem Ingrid přijde o dítě, které čekala s Mikulášem, ten se čím dál víc sbližuje s policistkou Marie. Helena se provdá za Petera, jehož brzy poté sklátí infarkt. Líbilo se mi, jak Helena v návalu vzteku zaútočila na tu dotěrnou novinářku Karine Maisonovou. Fanny prožije krátký románek s Ericem Favou, ale po svém koncertu se vrátí ke Kristiánovi. Tato řada mě vyjma návratu Katky ničím nezaujala, naopak v ní končí mnohaletý vztah Benedikty s Josém, proto dávám pouze 2 *. 40%

Les Mystères de l'amour - Season 7 (2014) (série)

JLA měl tento seriál pojmenovat "Ingrid a její blbci" a tato řada měla nést podtitul "Kriminálka Paříž: Případ Watson". Přes 20 dílů se totiž řeší zápletka, v níž je Peter podezřelý z vraždy prostitutky a vyděračky Farah. A ačkoliv existují kamerové záznamy z místa činu, vyjdou najevo až v posledních minutách závěrečného dílu. Navíc jsou Peter a Jeanne vláčeni bulvárem pro pár polibků na pláži Ostrova Lásky. Co chvíli se někdo octne ve vazbě, ať už zmíněný Peter, Etienne, Jeanne za napadení Ingrid a dokonce i Helena za domnělou spoluúčast na vraždě. Všechno se vleče neskutečně pomalým tempem a i když většinu času všichni prodebatují po telefonu, když je potřeba nutně někoho sehnat, nikdy není dostupný. Třeba když zavřou Jeanne do vazby trvá celé tři díly, než se tato informace dostane k Marie. I v této řadě nechá Ingrid někoho unést, tentokrát Nickyho a jeho kamarádku. Už mi dost začíná vadit, jak jsou všichni absolutně nechápaví ohledně zločinných aktivit Ingrid. Zejména Mikuláš a José ji bezmezně důvěřují a vůbec jim nepřijde podezřelé její chování a tajné telefonáty. A těch pár lidí, kteří dobře vědí, čeho je schopna (Jeanne a Mylène) mlčí s ohledem na Ingridinu graviditu, přestože i ony jsou několikrát jejím přičiněním ohroženy na životě. Dokonce i po explozi auta, která málem zabije Mylène Jeanne Mikulášovi ani Marie nic neprozradí. Tohle zatajování skutečností mi už přijde hodně trapné. Ani Rudy se po zkušenosti s Crystal nepoučí a znovu se pokouší o štěstí s ženou lehkých mravů. Mylène se má naposledy objevit v deváté řadě, tudíž se nabízejí pouze dvě možnosti - buď ji Ingrid nechá zlikvidovat coby nepohodlného svědka svých zločinů a nebo Rudyho opustí, stejně jako v průběhu čtvrté řady Crystal. Z Loly se stává pokrytecká děvka, která opakovaně podvádí Johna s Antoniem, ale když John prožije malý flirt s její sestřenicí Gabriellou, ztropí mu žárlivou scénu a odejde od něj. Čím dál víc se z toho stává natahovaná kriminálka, než seriál o lásce a vztazích. Alespoň že Kristián dá po tlamě Ericovi Favovi, stejně jako před dvaceti lety jeho otci. I tentokrát je to na pomezí 2 a 3 hvězdiček. Přimhouřím oči a opět zaokrouhlím na slabé 3. 45%