• Rodinný

Helena a její chlapci - Okap (1992) (epizoda)

Johana se snaží Lolu rozesmát vyprávěním neuvěřitelného příběhu svého pradědečka s jeho ženami a Indiány. Sebastián se nastěhuje ke klukům a pozná i okapovou cestu, kudy k nim tajně chodí holky. Linda dostane nabídku celý měsíc fotit v New Yorku, Sebastián je z toho mrzutý. Kristián se výjimečně shodne s Johanou a předhazuje Sebastiánovi Lolu. Linda nakonec neodletí a protože ke klukům se nemůže dovolat a na kolej ji vrátný nepustí, Johana ji tam dostane okapem. V tomto dílu mi přijde od všech pokrytecké zazlívat Natálii, že se nabízí jako záskok za Lindu, přičemž Johana a Kristián mají obdobný úmysl - chtějí Lindu vyšoupnout ze hry a nahradit ji Lolou. 100%

Helena a její chlapci - Soukromý detektiv (1992) (epizoda)

Kristián se chová divně, je nervózní a tak ho Johana dá sledovat soukromým detektivem. Johana šílí, když ji detektiv Richard informuje, že Kristián byl v domě, kde je sice dvacet partají, ale v jednom bytě svobodná dvacetiletá ženská.:) Vše se nakonec vysvětlí, Kristián váhal s nabídkou producenta, který mu chtěl vydat desku, ale bez ostatních kluků a do domu chodil s nákupy jedné staré paní. "Bravo, Richarde!" "Detektiv musí umět slízat okap." "Proto nevolám bravo, ale že jste objevil, kde bydlím." "Stačilo si jen přečíst váš šek.":) Kristián je poté, co objeví, že je sledován tak rozčílený, že vlepí číšníkovi pěstí mezi oči a dodá: "Víte že vypadáte dost špatně? Měl byste asi kapku dřív zavírat." 100%

Helena a její chlapci - Ta věc (1992) (epizoda)

Katka má pocit, že ji Štěpán už nemiluje a rozhodne se opatřit si kluka, na něhož by Štěpán žárlil. Stráví večer se Cedricem a další den plánuje jít s ním do kina. Štěpán skutečně začne žárlit, nejprve se s Katkou chytnou, ale nakonec se usmíří. Cedric se ale do Katky zamiluje a přestože si je vědom, že Katka s ním trávila čas jen aby Štěpán žárlil, věnuje jí zlatý řetízek se srdíčkem a poprosí ji, aby do ní mohl i nadále být zamilován. Nejvtipnější je úvodní scéna, kdy Johana při parkování odhodí nárazník z auta Kristiánova otce: "Tady máš rodinný šperk.":) Johana špehující usmiřovačku Katky a Štěpána: "Ještě pět minut. Ba ne, spíš tak za hodinku nebo za dvě." Pěkná romantická epizoda. 100%

Helena a její chlapci - Cedric (1992) (epizoda)

Johana autem porazí kluka jedoucího na skútru. Protože Cedric na chvíli omdlí, raději ho vezme do kavárny za děvčaty, kde Cedric opět omdlí, načež mu Johana dá dýchání z úst do úst, což neujde Kristiánovi. Ten se ze vzteku uklidní bubnováním a žárlivou scénou. Dalším žárlivcem je Štěpán, neboť v tělocvičně Cedric opět omdlí a tentokrát mu dá umělé dýchání Katka. Helena Cedricův fígl prokoukne, namísto očekávaného z úst do úst na něj vychrstne kýbl vody, čímž prokáže, že Cedric omdlévání finguje, aby ho dívky líbaly. Vtipná je scéna, kdy se Štěpán s Kristiánem dohadují: "Kdo to byl?" "Johana." "Proč jsi s tím praštil?" "Přece s ní nechceš mluvit." "To´s dělat neměl, měl´s mi ji dát." "A to proč?" "Abych s tím praštil já.":) Velmi vydařená a humorná epizoda, divák ani nepostřehne absenci Mikuláše. 100%

Helena a její chlapci - Nezadaná Angličanka (1993) (epizoda)

Johana Dianě odpustí a rozhodne se najít jí přítele. Natálie se klukům pochlubí, že je zamilovaná, má nového přítele Stefana. Johana jde s Dianou na plovárnu a přiměje ji, aby v bazénu předstírala, že se topí, určitě ji prý zachrání pohledný plavčík. Diana se skutečně začne topit, ale z bazénu ji vytáhne Natáliin přítel Stefan. Zdá se že ti dva si padli do oka. Povedená epizoda plná vtipných hlášek. Natálie: "Potkala jsem jednoho kluka." Kristián: "Jednoho? To je výjimečný.":) Pobaví Johana, když nakreslí portrét ideálního kluka pro Dianu a vyjde z toho Kristián. A nebo když se Helena snaží Johanu dostat z koupelny lstí, že údajně volá Kristián. 100%

Helena a její chlapci - Divadýlko (1993) (epizoda)

Pozdě v noci se Mikuláš snaží Kristiánovi promluvit do duše, ale bezvýsledně. Sebastián ho švihne do napuštěné vany. Poté, co oba v kavárně neúspěšně začne svádět Natálie si jdou Mikuláš se Sebastiánem zahrát do garáže. Dívky vzpomínají na společné zážitky, nakonec se i ony rozhodnou jít do garáže a Johana klukům přizná, že v poledne odlétá do Texasu. Mikuláš a Sebastián dlouho o tom přesvědčují Kristiána, až nakonec uvěří a jde Johanu odprosit. Přede všemi jí pak vyzná lásku. V tomto dílu je nedomyšlené, že i o půl třetí v noci je u Alfréda otevřeno, přitom v jiných dílech je touhle dobou dávno po zavíračce. Jinak ale moc pěkný díl. 100%

Helena a její chlapci - Nový skladatel (1992) (epizoda)

Lole volají kluci z diskotéky, Adéla jim sdělí, že Lola odjela do kláštera v Tibetu.:) Lola Sebastiánovi nevěru odpustí a jde za ním do garáže. Jakmile ho spatří držícího se s Lindou za ruce, rozpláče se a uteče. Fava představí Heleně Fabiena, skladatele písně, kterou Helena souhlasila nazpívat. Když pak jdou do kavárny, přiběhne Lola a s pláčem Heleně sdělí co viděla. Adéla si vyčítá, že jí nevěřila. Líbí se mi, jak Helena vystartuje na Favu: "Teď mě dobře poslouchej! Dosud jsem mlčela, ale existuje moment, kdy jsem schopna udělat hloupost, třeba se vykašlat na tu tvoji smlouvu. A to je chvíle, kdy mě přátelé potřebují, teď mi dej pokoj!" 95%

Helena a její chlapci - Nebezpečný obrat (1992) (epizoda)

Helena a Mikuláš se z generálního ředitelství vracejí s dobrou zprávou - oběma jim vrátlili smlouvy a Thomase Favu propustili. Společně s Johnem si kluci a Róza v garáži na oslavu připijí šampaňským. Oslavu jim naruší vpád totálně zfetovaného Favy. Než mohlo dojít k potyčce se Fava zhroutí, Mikuláš se Sebastiánem ho odvezou do nemocnice. Manu stále smutní, že ho Linda nechala, Lola se rozhodne, že mu zlepší náladu sportováním. Natálie se po delší době vrací a je naštvaná na holky, prý Manuelovi ublížily. Holky v tělocvičně spatří kluka, který se jich nedávno zastal u Nelly. Adéla, aniž by si toho všimli ostatní, ho pozve na skleničku. 100%.

Helena a její chlapci - Vystřízlivění (1992) (epizoda)

Helena se ráno vzbudí s šílenou bolestí hlavy, ale nic si z minulé noci nepamatuje. Holky jí vysvětlí, co se stalo a jak jí Fava bez jejího vědomí podstrčil drogu. Mikuláš se prochází po nábřeží Seiny, kde ho spatří José. Helena a Mikuláš si v garáži vyznají lásku, což José podbarví romantickou melodií.:) Helena přizná, že souhlasila s nazpíváním písně za vrácení Mikulášovy smlouvy, ale netuší, že ji Fava sebral z tašky, když byla v rauši. Fava s Fabienem se ve studiu pochlubí Johnovi, co Heleně provedli, ten to jen tak nenechá a jde si na ně stěžovat na ředitelství vydavatelství. Róza opět prokáže svoji dobrosrdečnost, když Mikulášovi daruje novou kytaru. 100%

Helena a její chlapci - Přátelství (1992) (epizoda)

Helena sdělí Mikulášovi, jak večer za Lolou na kolej přišla Linda a obě si s pláčem padly do náručí. Taky mu řekne o Fabienovi a na Mikulášovi je vidět, že na něj začíná žárlit. Lola Lindě odpustila, už proto, že si uvědomila, že i ona Lindě kdysi ublížila, když jí Sebastiána přebrala. Lola jde do garáže promluvit si se Sebastiánem. Ŕekne mu, že chce, aby byli jen kamarádi, má dál chodit s Lindou. Ve studiu Fabien svěří Johnovi, že se do Heleny zamiloval a je si jist, že ji dostane. José už se vykurýroval z chřipky. Benedikta k holkám: "Jsem hrozně ráda, že vás vidím. Týden v jedné místnosti s Josém, hrůza. Konečně vidím civilizovaný tváře.":) 95%