• Rodinný

Kouzelná místa světa (2000) (seriál)

Tento dokumentární cestopisný seriál běžel roku 2001 na Spektru. Nevím už přesně, kolik dílů bylo celkem odvysíláno, já si jich nahrál jen 5 a to pouze o zemích, které mě zaujaly, jmenovitě tyto: Omán, Japonsko, Libanon, Indie a Pákistán. Dozajista jich ale bylo o něco víc. Spolu s Řekou Jang-c'ťiang další povedený cestopisný cyklus ukazující život prostého lidu zajímavých orientálních destinací. 65% Ukázka v CZ dabingu: https://www.youtube.com/watch?v=eqpBwerQjKs

Dům na předměstí (1933)

Ve filmu je vidět, že Nedošinské role uzurpátorské bytné vůbec nesedí a ani ona si tuto roli moc neužívá. Dobrosrdečné tety a hokynářky jí šly daleko líp. Ale je fakt, že i tento film táhne převážně ona, jinak mě tam žádná postava nijak zvlášť nezaujala. Oproti jiným pamětnickým filmům méně vtipné, slabý průměr. 45%

Sandokan (1995) (TV film)

Absolutně zbytečný a drastickým zásahem i poměrně nelogický a příliš hektický sestřih jinak velmi povedeného seriálu. Jak taky může dopadnout prostříhání 26-dílného seriálu do hodiny a čtvrt, aby to dávalo nějaký smysl? Nikdy jsem nepochopil, proč tyto sestřihy ze seriálů vůbec vznikají a komu to může prospět... Jen z úcty k seriálu dávám 1 *, jinak by to byl odpad.

Svět tajemných sil (1985) (seriál)

Docela zajímavý dokumentární cyklus o nevšedních jevech, nadpřirozených silách a zvláštních schopnostech. Některé příběhy působily věrohodně, ale jiné mi přišly smyšlené a vyumělkované za účelem vyvolávat falešné senzace. Z doby, kdy tento seriál u nás běžel poprvé v TV mi nejvíc utkvěl v paměti díl "Žili jsme už kdysi?", konkrétně případ s reinkarnací malé holčičky ze Srí Lanky, která si dopodrobna pamatovala svůj předchozí život v jiné rodině ve městě. Celkově hodnotím průměrem. 55%

Sandokan (1976) (seriál)

Odjakživa jsem znal pouze španělský animovaný seriál o Sandokanovi, teprve až nyní jsem se odhodlal shlédnout i hranou verzi. Proto jsem celkem v šoku, že seriál končí smrtí Mariany a dobytím Mompracemu Brookem. Sice uznávám, že jisté kouzlo tento seriál má, ostatně jako většina dobrodružných a výpravných seriálů 70. a 80. let, ovšem na můj vkus zde bylo zbytečně až příliš mrtvých. Také mi nevyhovovala dějová nevyváženost a umělé natahování příběhu zbytečnými a zdlouhavými scénami. Např. v 5. dílu během svatebního obřadu přes 10 minut pozorujeme rituální domorodé tance a zvyky a téměř celý poslední díl zaberou boje a útěk přes džungli. Oproti tomu některé scény v předchozích dílech jsou podány jen útržkovitě. Slabý průměr 45%.

Helen and the Boys (1993) (TV film)

Jedna epizoda jakožto pokus o předělávku francouzského sitcomu Helena a její chlapci pro americký trh. Z původních herců zůstala jen představitelka Johanny a roli Heleny si tentokrát zahrála Linda. Vlastně pouze ony dvě jakž takž hrají, ti ostatní jsou absolutní amatéři. Herectví (dá-li se to tak vůbec nezvat) těch tří kluků je neskutečně toporné. Zřejmě jde o manekýny, neboť se neustále přihlouple usmívají jako na přehlídce. A ta náhrada za Katku je taky příšerná, dle mého šíleně přehrává. Jestli si někdo doposud myslel, že původní francouzští herci to hráli špatně, nechť se podívá na tuto jednu epizodu se čtyřmi totálními amatéry. K něčemu ale bylo dobře, že tenhle nepovedený pokus o remake vznikl, po jeho shlédnutí i odpůrci Heleny budou v porovnání s tímto pokusem původní seriál chválit. Z úcty k původní verzi a že na roli Johany zůstala skvělá Rochelle Redfield dávám slabé 2 *. Tak mě napadá, že spíš než o regulérní remake jde o neskrývanou parodii na Američany a jejich tolik opěvované pokrytecké pozlátko šoubyznysu. Určitě není náhoda, že byl pro americké diváky vybrán zrovna díl Fotomodelka, cokoliv méně povrchního by průměrní Američané jen stěží pochopili. A moji teorii potvrzuje i scéna z kavárny, kde krom pár sklenic s nápoji uprostřed stolu trůní flaška s kečupem, který jaksi není na co vykydnout.:)

Big Ben - Přátelská dohoda (1996) (epizoda)

V prvním dílu komisař Berghammer vyšetřuje vraždu šéfa vodohospodářského úřadu Dechansreitera a rozkrývá podvodné aktivity, korupci a upřednostňování zakázek mezi tölzkými politiky, podnikateli i církevními hodnostáři. Hned v úvodu tedy divák vlítne do kolotoče vražd, ale i hospodářské kriminality malého lázeňského města. S případy bude Benovi pomáhat Sabrina, nově přidělená kolegyně z Berlína. Na rozjezd to není špatné. 60%

Causa Králík (1979)

Co je proboha na tomto filmu komediálního? Že vychcaný synovec obere svou starou tetu o téměř 8 litrů (v 70. letech poměrně vysoká suma), aby si mohl vozit prdel v drahém auťáku, u soudu zapírá jak Fučík a nakonec po těžkém úsilí advokáta v docela přesvědčivém podání Kopeckého (jedno z mála pozitiv filmu) babka, která svůj spor platí živými králíky žalobu stejně vezme zpátky? Nebo snad že chlap z nešťastné lásky k ženské, která mu nasadila parohy půl roku bručí ve vazbě a nakonec skočí pod auto? Já v tom filmu žádné komediální prvky jaksi nenacházím, když už, tak se jedná o poměrně pesimistickou tragikomedii s notnou dávkou černého humoru.

Slavnostní koncert při příležitosti 80. výročí narození prezidenta Václava Havla (2016) (koncert) odpad!

Kult osobnosti v plné kráse, že by i Saparmurat "Turkmenbaši" Nijazov mohl závidět. Smutné, že se tyto nucené pocty udělují někomu, o kom se veřejně ví, že byl ochlasta, kriminálník, děvkař (Dášu píchal ještě když žila Olga), vlastizrádce, majitel luxusní haciendy v Portugalsku, udělovač milostí vrahům a tunelářům, schvalovač "humanitárního" bombardování Jugoslávie a v neposlední řadě nehorázný amerikanistický vlezdoprdelista. Vychcaný skřet líbivými řečmi dokázal oblbnout národ pouze pro vlastní blaho a svých kavárenských kumpánů, kterým pak coby prezident zajistil dobře placená koryta, zatímco lid v podhradí při hromadném propouštění a zavírání fabrik poznal temnou stránku vycinkané revoluce.

Tak se ptám - Příliš mladí na lásku (1980) (epizoda)

Zpočátku mi dialogy milenecké dvojice přišly poněkud patetické a taky bylo dost nechutné, jak se Čenský co chvíli po Andrlové plazil v očekávání, že už mu konečně dá. No ale pobavila mě seznamovací scéna, když byla Andrlová na koberečku u papalášů s kalkulačkou místo mozku, jak potenciální tchyni drze odsekávala. Rovněž se mi líbil rozhovor Hlaváčové a Bohdanové: "Nejsou bohatí a chudí, jen bohatší a chudší, milostpaní." "Měli by si najít takovou, co má konto v Tuzexu." "Ještě ji naučím boxovat, kdyby vás náhodou měla někde potkat." Závěr pochopitelně dopadl podle očekávání, i když jsem do poslední chvíle doufal v optimističtější zakončení. 50%