Pošetilost mocných (1971)

Louis de Funés v historickém filmu? Ano, ty dokonalé bambule a hlášky si zapamatuju určitě na dlouho. Za pozornost stojí i hudba Michela Polnareffa, která patří k opravdu povedeným dílům. Nadčasově pojatý film, a to prosím přes 40 let starý.

Oskar (1967)

Jedna z nejlepších? Blbost... NEJLEPŠÍ komedie s Funésem.. Opravdu dokonalá zápletka, zapletena neuvěřitelně zapleteným způsobem, a František Filipovský se v roli vyžíval naprosto se stejnou intenzitou, jako Louis de Funés, opravdu skvělý film, skutečně se odehrávající v jednom jediném domě :-)

Jak vykrást banku (1964)

Jeden ze zapomenutějších filmů s Louis de Funésem, ale jeden z nejlepších zároveň. Gagy a scény vyvolávají smích se slzami, zejména návštěva příbuzných z venkova je super :-D

Hlídač č. 47 (2008)

Po delší době kvalitní český film, a po neuvěřitelně dlouhé době kvalitní český film Filipa Renče, líbilo se mi to, což mě samotného překvapilo, na to, s jakou skepsí jsem si to pouštěl.

Rabín Jákob (1973)

Povedené, role Louis De Funése tady už 100% zastřela všechny ostatní, skutečně povedené, ale jsou i povedenější komedie s tímto velikánem...

Cesta do zatracení (2002)

Úžasné, dokonalé, nejlepší, opravdu jsem ohromen a tohoto filmu se nemohu nabažit...

Tajemství loňského léta (1997)

Diametrálně odlišné od ostatní tvorby Williamsona... tohle je spíše komedie/thriller, než horor/mysteriózní teda...

Po stopách krve (1969)

Neuvěřitelné, ve kterém roce film vznikl, jaký má scénář, a jak je natočen, opravdu velmi napínavá detektivka s výbornými herci. Člověk, který má zafixované Schulhoffovy komedie je opravdu překvapen.

Co je vám, doktore? (1984)

Dobrý film, přesně umístěn do nezáživných, ošklivých, šedých osmdesátých let (ve kterých jsem se narodil). Velmi suchý humor se zde ale objevuje zřídka, což je trochu škoda. Ovšem jeho podání dle Zdeňka Svěráka je bezchybné.

Insidious (2010)

Opravdu povedený horor, James Wan má talent (žádná novinka), který nám konečně odhaluje blíže. Po shlédnutí se divák skoro bojí zamyslet, nebo usnout.. čeká, kdy všechno zešedne a rozostří se, a on začne cestovat :-)