Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Famozní rodinný film, velmi jemný a s celkem hlubokými myšlenkami, které nenápadně servíruje a odhaluje. Humor je zde naprosto skvělý, nearogantní a vkusný. Opravdu dlouho jsem nebyl tak spokojen a nenasmál jsem se, jako při sledování Mrs. Doubtfire... BTW, Preiss je fakt český herec no.1

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Neuvěřitelné, že i ve 4. díle neztrácí tato řada tempo. Mistrně zvládnuté akční scény, záběry z Prahy = Moskvy = cokoliv dalšího... Čekal jsem opravdu propadák, dostal jsem kvalitní akční film s přesně takovým množstvím nadsázky, jaké člověk od M:I série může očekávat. Jen tak dál, chcete-li točit dál... Jen mě trošku mrzí, že v prvním díle bylo vše takové až mysteriózní, divák objevoval a s napětím očekával, co se dál stane, mnohem více prožíval. Tohle je sice plné akce, ale jen to tak proletí, a až tak moc nikomu nezáleží na tom, co bude nebo nebude. Holt zápletka a osvětlování dramatických zvratů není nejjednodušší filmařská záležitost, kterou každý režisér ovládá:-)

Zápisky o skandálu (2006)

Jedno z nejlepších psychologických dramat jaké jsem kdy viděl. Mistrné herecké umění hlavní trojice Blanchett - Dench - Nighy zde funguje opravdu dokonale. Film udržuje diváka v neustálém napětí, hltajícího každý záběr, každý dramatický zvrat, kterých není málo. Podbarveno velmi hodící se hudbou Philipa Glasse - opravdu nezapomenutelné.

Prometheus (2012)

Jde o herecký koncert Michaela Fassbendera a dokonalá elegance a nadřazenost Charlize Theron je třešnička na dortu. Film, pro jehož úspěch u diváků je výhodou znalost a nedávné shlédnutí Vetřelce a Vetřelců, film, který má opravdu hustou atmosféru a je vizuálně, scénáristicky i herecky skvěle propracovánl Až se skoro divím, že Ridley Scott odběhl od realisticko-akčně-thrillerového žánru zase zpět ke scifi.

Poslední skaut (1991)

Naprosto skvělý akční film, jedinečný a nestrojený, jeden z mála akčních / komediálních, u kterých jsem se fakt smál díky neskutečným hláškám v opravdu nečekaných místech filmu.

Teror (2011)

No.. průměrný film s dobrou kamerou a režií a bohužel trapným chováním všech postav.

Slaměný klobouk (1971)

Skvělá komedie plná hlášek, zvratů, brilantně režisérsky zpracovaná fraška navíc obsazena nejlepšími českými herci - málo kdy je možnost vidět jejich přehlídku v takovémto obrovském počtu v jednom filmu. Perfektní!

Želary (2003)

Krásný český film, jeden z nejdokonalejších počinů polistopadového období. Životní role Jaroslavy Adamové.

Záhada Blair Witch (1999)

Totální krávovina o ničem, absolutně jsem nepochopil, k čemu to celé je...

REC (2007)

Strašně mě zklamal ten slabý a předvídatelný závěr... opravdu strašně