Nenarození (2009)

Netradiční mrazivý a hnusně depresivní horor, který má, jelikož ho utvořil David Goyer, dokonce i příběh a je velmi netypicky málo vyvražďovací.

Vřískot (1996)

naprostá dokonalost a propracovanost scénáře versus atmosféra, kterou tvoří z velké části netradičně hororová hudba, taková, která v žádném jiném podobném hororu není. 90%

Roming (2007)

Po dlouhé době zase dobrá česká komedie s velmi příhodným tématem :-) Bolek Polívka i Marián Labuda byly skvělí

Nenávist (2004)

Tento film nemůžu hodit do žádného jiného pytle s horory.. a už hodně hodně dlouho jsem se takhle nebál a nečekal jsem co bude schovanej pod peřinou, abych koukal jen jedním přivřeným očičkem :-) 85%

Halloween II (2009)

"Na louce se pase bílý kůň.. jakou má barvu?" Jedna hvězdička za to jak šikovný by ze mě byl scénárista - předvídal jsem snad každou sekundu filmu. Druhá hvězdička za uřezanou hlavu - chuťovka. Slovo "fuck" a "shit" jsem ani nepočítal, jen jsem se divil kolik různých překladů do češtiny v Halloweenu tomuhle hodně často opakovanému výrazu vymysleli :-)

K-19: Stroj na smrt (2002)

Velmi dobrý film. Harrison Ford v takové roli, v jaké ho běžně neznáme, Liam Neeson jako vždy perfektní. Film se silným skutečným příběhem, který rozhodně stojí za shlédnutí. 80%

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Naprosto ujetá úchylnost. Velmi neotřelý film s největší fantazií, na kterou nemá ani Karlík a továrna na čokoládu. Zajímalo by mě, jestli bude Imaginarium poraženo Alenkou v říši divů, ale myslím, že Gilliamovo dílko má pořád výhodu kvalitního scénáře a velmi silné herecké sestavy počínaje Heathem Ledgerem a Tomem Waitsem konče. Takhle by tohle nikdo jiný nikdy nenatočil. 92%

Milionář z chatrče (2008)

Neočekávaně hloupá záležitost... Indie působí na emoce diváků i akademie, na mě ale ne... Mě to přišlo jako špatný vtip...