Virtus

Virtus


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 10.12.2016  13:05
  Sebevražedný oddíl (2016)
  odpad!

  Další zbytečný film, který nejen, že nepřináší nic nového, ale i to málo co vykrádá je tak šíleně slepené a nekonzistentní, že celkově nedává nic smysl. Motivace postav obětovat se pro vyšší dobro (nebo vlastní kůži) žádná, schopnosti, kvůli kterým měl být tým sestaven, má jen jeden člen a i ten není rozhodně žádný superpadouch či snad superhrdina. Jedinou zajímavou postavou je Harley Queen, na níž je ale bohužel zajímavý především zadek, což je také jediný logický důvod, proč je součástí bandy. Hlášky trapné (ok, viděl jsem s dabingem, ale tohle asi fakt nic nezachrání), příběh žádný, hlavní padouch resp. zápletka absolutně nepoutavé. Nevermore

  • 3.9.2012  18:25
  Avengers (2012)
  ****

  Výborná oddechovka, která mě jako fandu komiksů (pravda nijak urputného) bavila nejen humorem ale i pojetím, kostými, efekty, hudbou, Hulkem... Prostě krásnej nenáročnej film a vzhledem k "zadání" skvěle odvedená práce. Jediné co bych snad vytknul, kdybych musel, je hlavní padouch. Loki se mi tady sice líbí (tzn. vypadá daleko zlověstněji) mnohem víc než v Thorovi, ale i tak mi na něm pořád něco nesedí. Prostě mi nepřijde jako ten správnej "arcilotr", kterého by se měla bát celá země. Pět hvězdiček jsem nedal jen s ohledem na filmy, kterým jsem toto hodnocení již dal.

  • 18.4.2012  08:08

  V podstatě mám názor jako většina zde. Nejdříve jsem viděl film a ve srovnání s ním je seriál dost slabý. Snad až na poslední tři díly, kdy divák trochu zpozorní a děj ho konečně začne zajímat, ale to je málo a pozdě. Kdybych neviděl film tak seriál nedokoukám. Návaznost dílů také v podstatě nulová, v každém díle jen někoho rychle a snadno sejmout a jít dál. Animace je sice opravdu hezká, ale to se můžu dívat na obrázky a ne na film. Kvůli jednomu silnějšímu momentu v jedenáctém díle jsem váhal jestli tři hvězdičky, ale jeden silný moment je na nějakých šest hodin materiálu sakra málo...

  • 14.4.2012  13:27
  Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)
  *

  Pro mne obrovské zklamání. Sérii jsem dokoukal jen kvůli zdejšímu hodnocení na jehož základě jsem pořád doufal v obrat. Ze začátku mě seriál bavil, bylo tam hodně originálních prvků. Těmi se ale po chvíli začne vyloženě plýtvat. Nejhorší bolest pro mě ale byla logika, na které měl být seriál vystavěn. Závěry vyšetřovatelů a hlavních postav vycucané odnikud a vydávány za logickou dedukci a na vrch všeho ještě ohodnoceny procentem pravděpodobnosti, které se taky vzalo bůh ví odkud. Naprosto nechápu jak tohle může být nejlépe hodnocené japonské anime na csfd. Ale samozřejmě proti gustu...

  • 2.4.2012  13:24

  Zvláštní jak kreslený film může zasáhnout člověka... Nádherný příběh o soužití člověka s přírodou a zároveň o lidské nechápavosti. I když jsem viděl animované filmy s lepší kresbou, je to právě příběh a atmosféra filmu, co vytváří celkový dojem. A nádherná hudba. Film nutí člověka hodně přemýšlet o denším stavu věcí a zároveň vnucuje otázku jak je možné, že zrovna v japonských filmech je ekologický motiv tak častý a přitom jde o národ zodpovědný za vyvražďování velryb atd.

  • 16.1.2012  20:51
  Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)
  *****

  Tento seriál si mě získávál postupně. Začal jsem se dívat z nudy a ze zvědavost. Pak jsem začal oceňovat roztomilý humor a nakonec zcela propadl ději a hlavně úžasně podaným hrdinům. Málokdy se povede tak zajímavě, vtipně a věrohodně (samozřejmě v rámci žánru) vykreslit takové množství postav. I když je velké plus, že seriál má poměrně spád a tím pádem brzký konec, mrzí mne, že nemá víc dílů:V)))

  • 20.11.2011  20:49
  Rec 2 (2009)
  **

  Po prvním díle opravdu veliké zklamání. Atmosféru nejistoty vystířdalo nesmyslné náboženské blábolení, paniku zmatených obyčejných lidí neustálé (ale opravdu neustálé) nadávání každého člověka v záběru, které mi lezlo na nervy už po prvních minutách. Postupy policejní jednotky působily věrohodně asi jako Cobra 11. Kdyby mě jednička tak mile nepřekvaplia, tak bych to v žádném případě nedokoukal. Bohužel další naprosto zpackané pokračování...

  • 8.2.2010  08:28

  Vysoké hodnocení a nadšené komentáře mě opravdu překvapili. Narozdíl do filmu, kterému se to nepovedlo jedinkrát. Nápad obráceného stárnutí mi nepřijde nijak originální a filmové triky rozhodně nejsou to co dělá dobrý film dobrým filmem. Film jsem nedokoukal, což se mi stalo snad poprvé. Herecké výkony nijaké, protože nebyla ani šance na výraznější projev. Příběh bez jediného zvratu, poselství, prostě čehokoli. Pořád jsem čekal na TEN moment, ale když s po dvou hodinách nedostavilo nic...

  • 3.2.2010  22:38
  Smrt Hippodamie (divadelní záznam) (2007)
  *****

  Opravdu famózní podívaná. Z výkonu paní Čermákové mě celou dobu představení mrazilo a i dnes, po několika letech, na něj moc rád vzpomínám. Její chraplavaný, naříkavý a jakoby věčně proklínající hlas by směle zapadl do jakéhokoli rockového koncertu (nezpívala, pouze mluvila). Úžasné výkony podávali všichni herci, ale její přesto vynikl.

  • 18.1.2010  15:22

  Kvalitní film s myšlenkou. Zajímavé je, že televize propaguje poselství proti televizi:V) Nad tím by se mnoho zdejších mohlo zamyslet....:V)

  • 29.12.2009  12:25
  RRRrrrr!!! (2004)
  ****

  Mě se film líbil. Spousta nevtipně vtipných scén. Mám rád filmy, které se neberou vážně. Jak už zde bylo řečeno, je ve filmu mnoho úžasných scén, které se vám vryjí do paměti ať chcete nebo ne. A komedie, které se můžete zasmát i při vzpomínce, to je přece super!

  • 29.12.2009  11:26

  Klasický film pro zabití času. Pobavíte se, ale určitě smíchy neumřete. Nejvíc jsem ocenil, že vtipy nebyly nijak nevkusné jak je dnes zvykem. Prostě typická americká komedie.

  • 28.12.2009  14:08

  Z kolosálního brouka se mi dělalo docela nedobře. Scéna s klávesami mi přišla spíše trapná, než vtipná či holdvzdávajcí. Ve filmu mě nezaujala jediná postavička snad až na boba, ale ten měl jen několik málo světlejších chvilek. Navíc si myslím, že pro menší děti není animák zcela vhodný a pro dospělé už vůbec. Tak nevím, jestli se tohle náctiletým líbí... Mě ne.

  • 17.12.2009  10:51

  Shoduji se s většinou. První část filmu je úžásná, dojemná, krásná. Zejména hudba vás opravdu uchvátí. Další část filmu, kdy se v podstatě odehrává hlavní příběh, už tak úchvatná není. I tak je ale dost vtipná a hlavně zábavná. Je pravda, že film možná není pro nejmenší publikum, ale i to se při něm určitě pobaví. PS: Jak to tu tak čtu, bojím se, že Pixar si příliš rozmazlil diváka....?

  • 10.9.2007  11:55

  Musím říct, že mě film trochu zklamal. Nejsem sice vůbec znalec života Johna Nashe, ale na film jsem se podíval na doporučení dvou učitelů z vysoké a něco jsem si proto zjistil dopředu (z Wikipedie:V). Co mě zklamalo byla postava Nashovi ženy. Vůbec nejde o herecký výkon, protože jak Crowe (a ten hlavně) tak Connelly byli skvělí. Jde o to, že mi přišla postava manželky zbytečně koketní (ze začátu) a okouzlující. Také bych řekl, že byla málo zdůrazněna její zásluha a hlavně síla, kterou musela mít. Jinak se mi film líbil a v mých očích mu uškodila hlavně vysoká očekávání

  • 22.3.2007  22:11
  Forrest Gump (1994)
  *****

  Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec a to hlavně kvůli náladě, kterou Vám dokáže "vlít". Úžasná nevinnost, pohoda a optimismus filmem úplně prostupuje. Hudba naprosto dokonalá, herci skvělí a hlavně příběh parádní. Těšim se až si přečtu knížku:V)