• Krátkometrážní

Vetřelec: Covenant (2017)

První hodina neskutečně našlapaná, hlavně po přistání parádní tempo, brutální vraždy, to mě opravdu pohltilo. Musím za sebe říct, že jsem mnohem spokojenější než s Prometheusem. Jako doporučuji. Dobře to šlape. Předvídatelně, ale šlape. Jak by taky ne předvídatelně, když je to Vetřelec. Každý film s ním je o postupném vyvražďování posádky lodi (či vězňů), takže cajk.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Protože král Artuš pravděpodobně nikdy neexistoval a je jen mýtus, nemám s tímto fantasy zpracováním žádný problém. Naopak jsem si jej užil. Začátek trochu rozpačitý, ale čím déle jsem film sledoval, tím více se mi líbil. Škoda jen uspěchaného finále. Namísto dvou hodin mohl mít film klidně dvě a půl - nemám problém vydržet u filmu i tři hodiny a déle. Vizuální orgie, avšak trochu laciné kostýmy. Ironie. Hlavně ty plastové zbroje mě štvaly. Čekal jsem taky Merlina, ale tak třeba v dalším díle.

Mai wei (2011)

Škoda, že je to všechno nacpané do jednoho filmu, byla by z toho hezká minisérie.

Priťaženije (2017) odpad!

Má to hezký vizuál, ale tím všechno hezké na tomto filmu končí. Tedy, oprava, všechno ne, ta hlavní hrdinka je neskutečně hezká. Ale abychom vám to shrnul a nic zásadního neprozradil, takže: do atmosféry vstoupí mimozemská loď, Rusové se ji ihned rozhodnou sestřelit, loď ale na první zásah jen poškodí a než aby práci dokončili, nechají ji zřítit přímo do Moskvy, kde k ní přijede super drsnej generál s poslancem, který řekne "vítejte na Zemi" a začne tleskat jako o život. A potom se půl hodiny nic neděje, jen banda středoškoláků běhá na místo havárie a zase zpátky, odnesou si mimozemšťana, zavěsí na hák, přizvou třináctiletého vědce ze třídy a... a v ten moment jsem to vypnul. Prvních dvacet minut filmu. Nemáte zač. Teď běžte kouknout na Rogue One, protože to je vážně nářez.

Smrt ve tmě (2016)

Ten film měl asi osm konců a od půlky už to začínala být s nezdolatelným záporákem celkem nuda.

Captain America: Občanská válka (2016)

Tak nevím, co mi vadilo víc. Jestli rádoby komediální výstup Spidermana, nebo ty příšerné CGI, které bych v tomto filmu opravdu nečekal..

5 Days of War (2011)

Vcelku dobrý film založený na smyšlených událostech, podle kterého předal světový agresor Putin své tanky a letectvo nějakým žoldnéřům odněkud a ti jen tak ze srandy ničí v Gruzii vesnici za vesnicí... když za tímto filmem člověk nebude hledat události, které se skutečně staly, a přistoupí k tomu jako třeba k Postradatelným, bude se poměrně dobře bavit..

Ďáblův uzel (2013)

Nejděsivější na tom není, že se to skutečně stalo. Ale že se to může stát komukoliv z nás...

The Cutting Room (2015) odpad!

U Frágiles jsem se něco naučil. Pokud se něco nestane do dvaceti minut, vypni to. A přesně to jsem udělal..