G. I. Joe (2009)

To zase byla US píčovina.

Jack a obři (2013)

Po recenzích jsem od toho nic nečekal, ale přesto jsem se nenudil a byl příjemně překvapený. Zajímavá fantasy s vynikajícím McGregorem a jeho britským přízvukem. :) Je to oddychovka, takže bych to takhle i bral. Co tenhle film bohužel sráží je vedle celkem nevýrazného hrdiny především triková nevyrovnanost. Už před premiérou se hodně napovídalo o slabém technickém zpracování a je to tak. Zatímco jsou některé trikové záběry vynikající, tak hned ten další to zabije okatým CGI, což platí hlavně o samotných obrech. Je to opravdu škoda. Myslím, že takové scény jako ty v domově obrů si v ničem nezadají s PC intrem a to bych těm intrům ještě křivdil, protože Blizzard nebo S. Enix mají vynikající CGI filmečky ve hrách. Pokud se nad to povznesete a nebude vám vadit ani nagelovaný účes za každého počasí, tak se budete příjemně bavit. Horší čtyři hvězdy. 7/10 P.S. : Všimněte si, že neuvidíme ani kapku krve. Těžko říct komu byl film určen, protože lidi se tam jedí jako na běžícím pase, ale nikdy nic neuvidíme.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Ani nevím za co dvě hvězdy. Další ptákovina nesoucí se na módní vlně antikřesťanství zabalená do laciné pornografie ala HBO. Viděn první díl a nezájem.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Je pravda, že film je přepálený až běda, má problémy s tempem a scénář hapruje. Vše ale vynahrazuje akce (pád letadla je na velkém plátně skutečně gigantický), překvapivé emoce ze ztráty některých (mnou oblíbených) postav a záporák v podání Evanse, který by si zasloužil mnohem větší prostor. Díky rozdrobenému tempu je to slabší než pětka. Ta především získávala body za překvapení z pojetí celé série. Tady už se od Lina nářez čekal. Slušných 7/10.

Mrtví a neklidní (2013)

Říkal jsem si, že to bude odpad, ale celkem to překvapilo. Sice mě irituje, že se tu snad tlačí další norma a to nekrofilie, přesto se mi to celkem líbilo díky originálnímu humoru, sympatickým postavám a soundtracku. I když je film úmyslně stupidní, tak mu nemohu dát vyšší hodnocení - upíři už nejsou upírama, vlkodlaci vlkodlakama nebo zombie zombíkama. Hrozná to dnes doba. Průměr je tak akorát.

Vrána (1994)

Takřka geniální zprácování komiksu. Nádherně temné, zachovávající si romantickou podobu gothic stylu. Překvapivě, vedle úžasné výpravy, vládnou i herci s pořádným záporákem. Ten, kdo si ale film ukradl pro sebe a stal se ikonou, byl Brandon Lee. O jeho (ne)slavné smrti ví snad každý. Mohu jen říci, že i bez ní by vyčníval jako herec. Ani na chvíli nepřehrává a přitom by bylo tak snadné do toho spadnout (zdravím Pereze). Nestalo se, že bych mu jeho cestu za pomstou nevěřil a mohu říci, že v jeho roli vidím odraz pro Ledgerova Jokera. Hlavní motiv je třešničkou na dortu. Kult! (pokračováním se vyhnout)

Konečná (2013)

Nebýt té trapné radoby vtipné figurky, která se stala zástupcem šerifa, šel bych i výš. Jsem alergický na tohle pitvoření ve filmu. Jinak jsou to silnější tři hvězdy. Rozhodně se mi to líbilo více než Postradatelní 1,2. Arnie v důchodové formě dává pořád zabrat padouchům. Ostatní jsou spíše jen (ne)sympatické figurky.

Hostitel (2013)

No, těžké na hodnocení. Konverzační film, takřka bez akce, odehrávající se pomalu dvě hodiny v jeskyni. Těžko tento snímek zaškatulkovat, protože na sci-fi je málo sci-fi, na drama je tam příliš málo dramatu a ani s tou romantikou se to příliš nepřehání. Musím ale uznat, že mi film utíkal mnohem lépe než jakýkoliv Stmívání a největší pochvalu zasluhuje Saoirse Ronan. Opět táhne celý film. Stupidní scénář, "excelující" především v poslední třetině, ale zachránit nedokáže.

Nevědomí (2013)

Povedené sci-fi v nádherném vizuálním kabátě opepřené o zajímavý děj. Sice pomalejší tempo, chladnější pojetí, ale kvalita tam je. Nebýt absence nějaké kulervoucí akční scény, která by byla zapamatovatelná, tak bych dal plný počet. Názor na snímek se může taky lišit v tom, jak moc máte rádi nebo neradi Toma Cruise, jenž snad nesleze ze záběru. P.S. : Druhé shlédnutí bylo snad ještě lepší a opravdu se jedná o jedno z nejlepších sci-fi nejen tohoto roku.