Hotel Transylvánie (2012)

Překvapilo mě, jak vtipný je tento animák. Nic jsem nečekal a přitom dostal slušnou zábavu s několika luxusníma vtipama. O to víc mrzí nevyužitý potenciál (hlavní dívčí postava je sympatická, ale dál se to nedostane - chybí emoce, emoce a zase emoce), především ta hollywoodská šablona pro animáky už mi leze krkem. Proto nemohu dát víc jak čtyři hvězdy. Když kouknu na takovou Arriettu, tak ta je ve všech směrech dál a dokáže ve mně probudit silnou přitažlivost k postavám. Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy u hollywoodského animáku něco cítil, krom ztřeštěného humoru. 7/10

Svatba upírů (1993)

Celkem zábavná konina s několika hereckýma perlama. Nic víc, nic míň. :)

Banshee (2013) (seriál)

Seriálová pecka a uvidíme, co bude dál, proto zůstanu zatím na čtyřech hvězdách. Poznámka : Po třetím díle upravuji na plný počet. Nehorázný nářez a Antony Starr ruluje...vše, co mu stojí v cestě.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Klasické Stmívání. Souhlasím s uživatelem kklepkaa, že dávat odpad je sám o sobě nesmysl. Takové hodnocení je spíše určeno pro Asylum produkci. Film není špatný, hvězdy bych přihodil, kdyby se děj nehnal tolik kupředu. Působí zmateně a především u tohoto dílu, kde se dočkáme největší záplavy nových postav. Každá z nich je naprosto nevyužitá a krom schopností se o ní nedozvíme absolutně nic, tudíž jdou emoce stranou. Nechápu, proč se to nezačalo budovat už v minulém díle. Další mínus je za finálový souboj. SPOILER : Při prvním shlédnutí se člověk ke starým postavám připne a některých je mu i líto, ale pak přijde onen veletoč, kdy se dozvíme, že k žádnému souboji vlastně nedošlo a byla to jen představa. Tím další shlédnutí přichází o emoční stránku, protože už víme, že se nikomu nic nestane a všichni si odejdou spokojeně domu. Člověka až mrzí takový nevyužitý potenciál, protože Stmívání po těch letech ukázalo, že je blbé úmyslně a nejspíš se k tomu počítají i hrozné efekty. Škoda. P.S. : Znova se mi potvrdilo, že nejzajímavější a nejsympatičtější postavou série je Alice v podání Ashley Greene.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Nádherné, okouzlující, dojemné. Úžasně poetický příběh o nečekaném přátelství za doprovodu podmanivé hudby a krásné barevné animace, které se digitál nemůže rovnat. Co záběr to úchvatný obraz. Arigato, Arrietty.

Moneyball (2011)

Vynikající Pitt, na kterým celý film stojí!

Vyvolený (2000)

Asi můj nejosobnější film, co jsem viděl a to nejlepší od šéfkuchaře z Indie. Shyamalan vytvořil perfektní dílo myšlenkové dokonalosti, kde nám ukazuje, že vše má svůj smysl, každý z nás je tu za určitým účelem a "hraje" svou roli. Willis i Jackson jsou výborní, stejně tak ostatní herecké osazenstvo, ale skutečná sílá snímku vychází ze scenáře a režie. Howardova hudba je neméně podmanivá. Tohle je na jasných pět hvězd. Propracovanost na každé úrovni. Indův tvůrčí vrchol.

Jurský park 3 (2001)

S přehledem nejslabší díl série. Chybí tomu kouzlo předešlých dílů, což je dáno nezajímavou a sterilní režií. Johnston prostě není Spielberg a nejspíš nikdy ani nebude. Plus je za Sama Neilla, hudbu a design Spinosaura. :) Nejlepší akční scéna je ta v kleci.

Sucker Punch (2011)

Dalo by se říct, že film se dá ocenit jak jednou hvězdou, tak pomalu plným počtem, proto volím zlatou střední cestu. Jde o naprostou fantasmagorii, což platí především o "snech", kde se Snyder utrhl ze řetězu a přinesl digitální fantasy divadlo, přičemž je renderováno snad i spodní prádlo holek. Aspoň, že v "realitě" fungují fyzikální zákony a tím se nám to odlišuje od představ. Body přičítám za soundtrack. 6/10

Gladiátor (2000)

Scottův majstrštyk a nejspíš jeho poslední skutečný hit. Russel Crowe v životní formě, kdy si získal celé publikum. To platí i o Zimmerovi, který se konečně posunul dál a předložil tak nabušený soundtrack, že dodnes nechápu ignoraci ze strany Akademie. To byl obrovský fail.