Odcházení (2011)

Rád bych vzdal V. Havlovi čest ale takto to asi nepůjde. Něco se mě líbilo, ale nic moc. Chci ale dát hold Havlovi za to že napsal scénář a natočil tento film, jěště předtím něž zemřel. Prdím na střih měl dostat Lva za kameru. Výkon Jana Budaře jako Albína byl opravdu zajímavý :---------((((((((((((((((((((((

Český lev 2011 (2012) (pořad)

Překvapilo mě hlavně, že Rodina je základ státu nezískala ani jednoho Lva, dále třeba že Karel Roden opět nezasvítil a je mi toho líto. Film jako Hlídač č. 47 se Lidicím rovnat nemůže a za Hlídače dostane Lva? Alois Nebel jako čtyři Lvy - celkem pěkné, ale má i na víc. Překvapení Poupat, jelikož poslední čtyři (nebo tři) Lvy získaly ony. Poupata které se zdají amaterská získala čtyři Lvy, což je trochu víc překvapivé. Film Dům mě téže překvapil - na poslední chvíli natočený film získal jednoho Lva a mohl i druhého. Velice mě překvapilo vítězství Hynka Čermáka jako policisty ve filmu Nevinnost - až neuvěřitelný výkon, jelikož měl O. Kaiser dokonce dvě želíska v ohni na jednou a tak jest to velmi zajímavé. Opět pár vítězství Jana Hřebejka, bez kterého by se zřejmě Č. Lev neobešel - skvěle. Přínos od Josefa Somra mě velmi zaujal a překvapil. Divácký nej... film Muži v naději se dalo čekat už koncem září, jelokož lidé minulý rok moc do kina prý nechodily a musím říci, že ikdyž je Jiří Vejdělek velice mezi lidmi oblíbený, tak i přesto vyhrál Lvy pouze o sledovanosti, rád bych aby J. Vejdělek se dočkal alespoň jednoho Lva - normálního - a možná časem i za Přínos filmu - ale to bude ještě spoustu let. Výkon Lucie Bílé mě velmi zklamal a nezapůsobil, ona by si nezasloužila moderaovat ani Slavíka, natož Č. lva. Nakonec mě téže zklamalo překomponování Vážné a klasické hudby - předělat takto Eine Kleine Nachtmusik, nebo Vltavu - největší hamba. Chci poděkovat těm kteří toto čtou, protože to ho je mnoho. Dám dvě protože se mě líbilo udělení a taky mě celkem pobavila událost Jiřího Pechy s ukradnutým lvem :-)...

Dobrý voják Švejk (1956)

Mohu z bezpečím říci, že idiotismus Švejka je neuvěřitelně vtipný a nezapomenutelný. Ztvárnění Rudolfa Hrušinského jest nejlepší na světě... Mohu tedy říci, že toto je nejlepší komedie od roku 1900 až do roku 1960!

Homolka a tobolka (1972)

Pro mě jako rodáka ze Špindlerova Mlýna jest to lákavé... film mě zaujal hned napoprvé. Bohužel jsem hodně dlouho neměl čas na shlédnutí tohoto filmu. Avšak po asi třech letech nesledovanosti - jsem se opět musel zasmát scéně: ,,Když někdo tluče, a někdo na něj zatluče, tak to proto aby netlouk!" :-D

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zajímavý film z prostředí psychiatrie mě při prvním shlédnutí čtvrtiny filmu moc nezaujal. Myslel jsem, že zůstanu na třech, ale to se změnilo. Výkony herců a hold ta celá dvouhodinová askapáda mě nakonec zaujala. Jen mi vrtá hlavou věc, že bylo zbytečné, aby Jack Nicholson zemřel. Byl snad Náčelník fakt takový blázen a nebo jsem blázen já, protože tomu nerozumím? Avšak smrt ve filmu, zřejmě napomohla mistru Formanovi ke slávě. Samozřejmě se ve filmu objeví nějaká ta sexuálí zvrhlost, ale to v podstatě k Nicholsonovi patří. Já jsem nacionalista - někteří do dnes Milošovi Formanovi strkaj před nos jeho "zradu" a útěk do emigrace. Ale tam se Forman proslavil. Jako nacionalistovi mně nevadí jeho emigrace, naopak bez jeho útěku by se zřejmě nestal tak slavný. Jsem na pana Miloše Formana hrdý každým koutkem svého těla, že dokázal naši zemi reprezentovat, ne sportem, ne světovým rekordem, ale FILMEM.

Šmoulové (2011)

Naše oblíbené dětské postavičky se vracíjí i do lidského světa... Je pravda, že příběh je trochu suchý a né moc ,,rozsáhlý", ale myslím že za zkouknutí to stojí. Navíc je zde starý dobrý mistr Harris.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

Dokument o nejlepším zpěvákovi Čech, který kdy žil - ohaluje tajemství a i také příhěhy Karla Gotta (já jsem třeba dříve nevěděl, že je Karel Gott i skvělý a výborný malíř)...

Habermannův mlýn (2010)

Co vytknout... je v tom historie, příběh a též Karel Roden :). Je pravda, že je to trochu drastické, ale je to hold historie a ta taková byla... Je však pravda, že toto je jediný film Juraje Herze, který znám, ale ten se mu opravdu povedl.

Comeback (2008) (seriál)

Díly jsou celkem zábavné a chytnou za bránici. Dal jsem však tři, protože se mi to líbí, ale dal bych dva - už protože se to dva měsíce vysílá, potom zas ne, potom se rok čeká na nové díly, které budou jenom dva a poté další rok nic!

Hospoda (1996) (seriál)

První český sitcom, u kterého se člověk moc nezasměje, ale jde o princip seriálu. Nejvíce se člověk zasměje u první serie, poté to je jen o myšlení, že se najde něco dobrého - musím říci, že druhá serie nic moc, ale lepší než filmy ve stylu Epic movie a Disaster movie.

Časové pásmo bylo změněno