Turnaj zabijáků (2009)

Sebastien Foucan tu předvádí opravdu parádní podívanou se vším všudy. Miluju parkur, škoda, že podobných představení je ve filmech tak málo. Do toho nám něco předvede Scott Adkins a další zabijáci a všechno korunuje Vigh Rhames se svojí bouchačkou. Film, který bych mohl vidět 10x za sebou. 90%

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Vinnie Jones jako tipický "Anglán", parchant a vypočítavý zmetek. Jen najít tu správnou cestu (správnou pro něj) a všechno může být jen a jen lepší. Co na tom, že mu ostatní pomáhají? Vždyť to už je život, někdy tě někdo kopne do prdele, jindy ti naopak může pomoct. 65%

Zkažená úča (2011)

Cameron Diaz je prostě sexy i ve 40-ti. A stala se z ní i pěkná mrcha a nezměnila se, protože pochopila, že v dnešním světě s vypočítavostí nejdál dojdeš. 65%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Popravdě, připadalo mi to jako fraška všeho, co jsem kdy s těmi "veterány" viděl. Každý tam dělal jen to, co už někde ukázal. Jen vykradli všechny svoje staré (a úspěšné) filmy a naházeli to do tohohle. Ale ono se to líbilo. Jen prosím příště více prostoru pro Scotta Adkinse. 75%

Ninja (2009)

První film se Scottem Adkinsem v hlavní roli. Začal sice tímhle "béčkem" ale určitě se neztratil. Ukázal pár kopů, o kterým se spoustě akčních herců jenom zdá, parádní svalnatou postavu a ten jeho nepopsatelný výraz. Jen je škoda, že ho v některých chvílích docela zastiňoval jeho protivník Tsuyoshi Ihara s tím svým brněním a nočním viděním. To byla prostě paráda. 70%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli se na film podívat, protože filmy z vězení jsou skoro vždycky o tom, jak se odtud dostat. Ať už pomocí právníků, detektivů, kteří znovu otevřou případ, nebo jednoduše útěkem. A že je těch filmů, těch povedených filmů, opravdu spousta a Vykoupení z věznice Shawshank rozhodně patří mezi ně. Dobře strávený čas. 80%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Film se od začátku ubírá jedním a tím samým směrem. Po prvních pár minutách jsem ani na chvíli nepochyboval, jak to nakonec dopadne. Je to dobře, nebo špatně? Skvělá role Jiřího Voskovce. Rozhodně se mizi těmi "Amíky" neztratil. 80%

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

Začátkem 14. století byla na našem území opravdu spousta pevností, pevnůstek a menších hradů. Skoro celý příběh se odehrává na hradě, pořád se tam mluví o hradech, jezdí se tam mezi hrady, ale žádný hrad tam neuvidíme, to je velké mínus. Jinak ale docela napínavá detektivka. 65%

Muži v černém 3 (2012)

Akce na plošině při startování rakety, kdy agent J má co dělat, aby nespadl. Pracovali jste někdy ve výškách bez jištění? Pokud ano, víte o čem mluvím. Už jen z té představy je mi úzko. 70%

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Posledních pár let jsem chodil spát s tím, že se mi bude o něčem podobném zdát. A ono se to stalo seriálovou skutečností. House of Batiatus. Politika, pletichy, intriky, zrady a napětí korunováno špičkovou akcí. Gannicus, champion of Capua. Jediný a jedinečný. To je prostě paráda na to koukat, ty jeho bojové finesy v aréně i mimo ni, a ten pohled na svět... No prostě jedinečná záležitost. 100%