Tři dny ke svobodě (2010)

Po hodně dlouhé době film, kterému můžu dát s klidnou hlavou 5*****. Tohle byla akční jízda od začátku až do konce. Skvělý scénář, který podtrhuje masivní atmosféra. Věřte, že zde nebude chvilku klidní. 128 minut napětí a herecký koncert Russela Crowa. Precizně promyšlený děj a ještě lépe zrealizovaný. Do poslední chvíle nervy a nejistota jak to dopadne. Tohle mě vážně bavilo. Doporučuji.

Box (2009)

Po shlédnutí tohoto díla mám obrovsky smíšené pocity. Asi nejrozporuplnější film co jsem kdy viděl. Trochu pro mě od tvůrce Donnie Darko zklamání. Čekal jsem i přes nízké hodnocení výborný film. I když to The Box rozhodně je, bohužel je i natolik překombinovaný, že jsem z toho byl místy otrávený. Kdyby se Kelly držel stejného umu jako dříve, nechal film je v mysteriozních stopách, byla by to opět bomba. Takhle je to šílená spleť. Místy je člověk napnutý k prasknutí a za pár minut je znuděný. To by se u filmu stát nemělo. Je to tak 50/50, zachraňuje to 16ti prstá Cameron, James a v neposlední řadě "znetvořenej ksicht" Frank Langella. 3*** a myslím, že není o čem dále debatovat, snad se příště R. Kelly polepší a vrátí se do starých kolejí.

Bratři (2009)

Silný snímek o dvou bratrech, každý je úplně jiný, ale oba udělají přesný opak svých klasických rozhodnutí. Dobrák udělá zlou věc a naopak ten špatný se změní, aby "nahradil" prázdné místo. Celkem i psychologický film o zvláštní rodině. Scény z Afgánistánu jsou tvrdé a nelítostné. Citová stránka je tu taky veliká. Doprovodná hudba v podání skladeb od U2 naprosto skvěle sedí. No a herecké výkony ?? na těch to asi stojí...Gyllenhaal & Portman jsou vynikající jako vždy. Ovšem to co tady ukázal Tobey Maguire, je totální nářez. Scény s ním jsou strhující,plné emocí, vypjaté a energické. Rozhodně mu role sedla a zahrál jí na 100%. Pěkná podívaná, kterou jsem si vážně užil. 85%

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Další film z vězeňského prostředí. A řekl bych, že jeden z těch hodně povedených. Snímek plný akce, napětí, násilí a vražd. Skvěle provedená vzpoura a následné začlenění nového dozorce mezi bandu vězňů. "Vězeňské peklo" je opravdu výstižný název, proto co se tady děje. Příběh je tvrdý, dynamický a plný zvratů. Je to natočené tak, že jsem si místy říkal, zda to není podle pravdivé události, protože to působí často autenticky. Hodně důležité jsou tu herecké výkony Tosara a Ammanna, které jsou oba geniální. Ammann působí skvěle jako vrahoun. Každopádně je tohle film, který stojí za shlédnutí, jelikož je vážně perfektní. 88 %

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

NEČTĚTE PŘEDEM OBSAH ! ! ! Na to, že je tohle první Kotkův počin, je to super. Je samozřejmě potřeba to hodnotit jako cvičení z II. ročníku. Skvělý nápad, režijně výborně zvládnuté. Je to i vtipné a dialogy sou dobře promyšlené. Herecké výkony Mádla a Voříškové jsou naprosto pohodové. Celé se to nese na moderní vlně. A hlavně nepůsobí to uměle, ba naopak, přímo svěže a nenuceně. Do dokonalosti chybí už jen špetka. Kotku, cenim !

G. I. Joe (2009)

Evidentně páni z US nevědí co je příliš. Chápu, že G.I.Joe je pro ně superhrdina, nicméně pro normální lidi je to přehnanec. Pokud vám není kolem 10ti let, tak z toho moc nadšeni nebudete. Je tu moc všechno hyper, neo, nano a super. Záchranou je pár slušných akcí a dvojka Tatum&Wayans to celkem taky drží nad vodou. Sekce jejich vtipných dialogů a skečů udržuje film alespoň v mírné realitě. Příběh je taky celkem poutavý. Jediné co to opravdu kazí je bohužel tak do očí bijící hloupost. Nicméně pokud dokážete vypnout mozek a jen se u filmu ládovat popcornem, je to pro vás jako dělané.

Hanebný pancharti (2009)

Opět naprosto neuvěřitelná podívaná z rukou Quentina Tarantina. Druhá světová očima jednoho z nejlepších a nejkontroverznějších režisérů. Opět brutalita, propracované dialogy, mistrovské herecké výkony, vtip a smysl pro detail. Děj je opět víc než dokonalý a klasicky Tarantinovsky rozdělený na kapitoly. Brad Pitt, Christoph Walz a Til Schweiger jsou neuvěřitelní. Jejich herecké výkony se mi na dlouhou dobu zaryjí do paměti. Pro mě osobně je tohle po Pulp Fiction, druhý nejfamóznější film z rukou tohoto režiséra. I přes dvouhodinovou stopáž jsem se ani chvíli nenudil a byl stále nedočkavý co se bude dále dít. Příznivcům Quentina mohu rozhodně doporučit. LAHŮDKA ! ! !

Harry Brown (2009)

Michael Caine je neuvěřitelný herec...a to co zvládl v tomhle filmu je famózní. Jako samostatný vyšetřovatel v drsných ulicích Británie na mě neskutečně zapůsobil. Pokud to má být odpověď na Gran Torino tak tedy klobouk dolů. Vytvořit totiž tak výborný snímek jak je Gran Torino,není dvakrát lehké,ale Daniel Barber to dokázal a to hlavně díky tomu že do hlavní role postavil Sira Caina. Je to teda trošku nadsazené a proto jen 4*,ale určitě doporučuji shlédnout.

Katka (2009)

Rozhodně strhující snímek. A dívat se na něj před spaním byla zajímavá volba. Nicméně, je to klasický pohled na narkomana, který se "snaží" s drogou přestat. Jak už je známo, není to lehký krok. Ale pokud do toho přijde miminko, myslím, že by být měl. Dokument je to opravdu zajímavý. Se všemi záběry, které do něj bez pochyby patří. Měla by to být odstrašující ukázka síly těchto drog, což opravdu je. Takže to svůj účel splnilo.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Předem chci říct, že hodnotím a komentuji pouze první a druhou sérii. Do 3. série se nepouštím, jelikož vím, že by mě obrovsky zklamala a to hlavně díky absenci Nathana (Robert Sheehan). Je možné, že se do třetí někdy pustím a dookomentuji jí. Takže, je to super seriál. Spousta energie, vtipu, nemravností, arogance, vulgarismu, romantiky, prostě všeho, co si od seriálu můžete přát. Shlédl jsem obě série za 2 dny. Vážně mě to okamžitě pohltilo. Nevím koho napadlo tohle srovnávat s Heroes. Jediné v čem je to stejné, je "pouze" to, že lidé mají nějaké schopnosti. Ale schopnosti v Misfits nejsou tou prioritní záležitostí. Tady jde hlavně o osobitost každého zúčastněného. Největší hvězdou je pro mě, právě zmíněný Nathan, který je tahoun a jeho arogance, namyšlenost a neústupnost mu dávají něco víc. První série je stoprocentní, to bez diskuze. Druhá už místy lehce pokulhává, ale pořád je to nášup, i tak jí strhnu 10% ; tzn druhá je na 90%, což je stejně pořád paráda. Ještě chci pochválit stopáž všech dílů, je bomba že každý má 3/4 hodiny, proto stačí i těch 7 dílů na každou sérii. Není třeba dál nic říkat, bude lepší když se na tenhle SKVOST kouknete sami. Tohle je ukázkou toho, že "angláni" uměj skvělý seriály.......shlédnutá i 3. série o které jsem si myslel, že bude špatná. Opak je pravdou, je sice nejslabší ze všech tří, ale pořád jsou to MisFits a pořád je to nářez. 3 série : 75 %