Sedm životů (2008)

Velmi silný snímek ke kterému jsem se dostal čirou náhodou. Prvních pár minut jsem byl zmaten dějovým prolínáním, přesto díky inteligentním dialogům jsem po chvíli pochopil oč jde. Snímek mě pohltil a nenechal mě chvíli klidným. Je pravda, že té romantiky bych trochu ubral, ale díky hlavně ideologii filmu vím že je bezprostředně nutná. Naprosto dokonalé herecké výkony v podání Willa a Rosarii. Silný film, který mě opravdu dojal. Více takových.

Street Kings (2008)

Hlavní důvod proč jsem se na tohle chtěl kouknout byl ten, že zde hraje Game. Ten se tu ovšem jen párkrát mihne, což pro mě bylo trochu zklamání. Ale to bylo to jediné zklamání. Je pravda, že filmů na toto téma je hodně, ovšem důležité je provedení. A to je tady "precizní". Super akční thriller, který mě vážně bavil od začátku do konce. Dokonalé Los Angeleské prostředí, černoši, přestřelky, vraždy a hlavně zkorumpovaná policie. O skvělých hereckých výkonech snad netřeba mluvit, protože to jsou koncerty ! Chlastající Keanu Reeves, který vezme vše do vlastních rukou, mě mega bavil. Asi tak stejně jako celý tento snímek. S radostí dávám 5*****, protože mě tohle hodně vzalo.

Temný rytíř (2008)

Nikdy jsem moc na Batmana nebyl,neměl sem rád jeho vzhledovou stránku(kostým).Ale po shlédnutí neuvěřitelného díla Christophera Nolana,jsem změnil názor ,ač jsem SKORO zapomněl že nějaký Batman ve filmu byl,protože to co dokázal Joker (Heath Ledger) bylo neuvěřitelné. :D A přiznám se že od doby co jsem viděl Temného Rytíře poprvé,podruhé a potřetí,si již pouštím film pouze tak (za což mě asi většina lidí odsoudí) ,že přetáčím pouze na scénky kde exceluje svými propracovanými grimasy a hlasem sám "PAN HEREC-LEDGER" .Pro mě se stal tenhle Joker nejdokonalejší filmovou postavou za můj život. I když, filmu nebudu křivdit,není to jen o Jokerovi,celé je to fantastické dílo,dějově je to paráda,člověk se nenudí a pořád se něco děje.A přeměna Harveyho "Two-face" ?! taky super ! Skvěle navazuje na Batman Begins

That's It, That's All. (2008)

Skvělá snowboardová podívaná. Dostal jsem se k tomu, až po The Art of Flight, přesto jsem byl obrovsky spokojen. Opět sice reklama na Red Bull, Quiksilver, Burton & etc., ale to nemůže zabránit tomu, že je to parádní sportovní počin. A nebýt těch sponzorů, nebyla by spousta důležitých věcí jako famózní záběry, tripy, helikoptéra a v neposlední řadě snowboardové hadry a veškeré propriety. V tomto sportu je obrovský progres, který je mezi tímto snímkem a TAoF zřetelně vidět. Už jenom triky jsou víc "hardcorové". Nicméně je to skvělý snímek, který mi udělal velkou radost. Pokud bude Curt pokračovat v tomto stylu, další film bude šílená věc. Rád bych tomu dal 5*****, ale chyběla mi tu sekce plná pádů a podobných nezdarů, bez které se prostě správný adrenalinový/sportovní film nesmí obejít.

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)

Jak už zaznělo ve tomhle kraťasu ; "asi nejúnavnější vražda v historii kinematografie". Pointu jsem pochopil, ale nepřipadala mi nijak skvělá a ani nijak zábavná. Místy to má šťávu, ale spíše je to hloupost. Hlavně, když tam asi tak 2384038406 krát zazní "again", tak už to celkem začne lézt na nervíky. Dle mého názoru, nepovedená parodie. Svůj názor si na to můžete udělat zde (s titulky). Pan režisér by potřeboval umlátit lžičkou !

Vášnivý jedlík (2008) (pořad)

V práci jsme tohoto šílence začali sledovat každý den. Jeho cestování po US a baštění kdejakých "dobrot" nás okamžitě zaujalo. Co zvládne tento člověk, je opravdu nadlidský výkon. Je občas vidět, že už toho má víc než dost, přesto svůj boj nikdy nevzdá. Na to kolik toho (zřejmě hlavně toho nezdravého) nevypadá ani nijak extrémně vykrmeně. Jako fanda jakéhokoliv kulinářství jsem si tento pořad velmi oblíbil a každý den jsem zvědav čím mě Adam opět překvapí. Prozatím nejlepší televizní show s jídlem, kterou jsem kdy viděl. Ok, ještě se dá brát v potaz toto, ovšem pouze US verze, ta česká byla mnohem slabší.

Adidas versus Puma (2007) (seriál)

Spojitost mezi Adidas a Puma jsem dosud neznal. Na to je tento dokument výborný. Ale vysvětlení a zaobírání na toto téma trvalo asi tak 10 minut. Z čehož tedy trochu nechápu, proč se tento dokument jmenuje "Adidas versus Puma". Jako velký milovník a trošičku úchyl na boty jsem musel tento snímek zhlédnout. Rozhodně je to zajímavé a chytlavé téma. Dobře podané, rozhovory se sběrateli, běžci, sportovci a běžnými uživateli bot tu byli logicky nedílnou součástí. Stejně si myslím, že by to mohlo by podáno o něco lepší formou. A rozhodně by měl být méně cítit ten americký patriotismus. Přesto Nike Rules !

Americký gangster (2007)

Naprosto mistrovské dílo. Jak by také ne, v hlavních rolích hvězdy a na sedadle režiséra sám velký mistr oboru. K tomu dokonalý scénář. Film mě nenechal chvilku v klidu. Stále se něco děje a snímek i přes velmi dlouhou stopáž utíká jak voda. Jeden z nejlepších "novodobých" filmů co jsem za poslední léta viděl. Opravdu velmi seriózní gangsterka. Vše sedí jak má a když jsem si představil, že je to inspirováno skutečným příběhem, šel mi mráz po zádech.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Menší zklamání. Bylo to dobrý, ale vážně jen dobrý. Tohle je parta šmelařů, kterou snad každý z nás zná. Tahle skupina hvězd hraje filmový koncert, to ano. Ale to mi prostě nestačí. Vtip se ztratil úplně, u předchozích dílů byla alespoň sranda, která se zde neobjevila. Dialogy jsou jednoduché a nezáživné. Akce je průměrná, ale napětí tu taky moc není. Zachraňují to vážně je známé herecké ksichtíky. A že jich tu je požehnaně. Pokud má váš sok kasíno a vy ho chcete oškubat o nějaký ten dolar, tak se na tenhle snímek podívejte, protože je tu ukázaný super plán, jak na to. Pokud chcete průměrný film s jednoduchou zápletkou, u kterého nemusíte myslet, pustě si to. Pokud chcete zabít 2 hodiny nějakou popcornovou pohodovkou, pustě si to. Pokud chcete akci, napětí a vtip?! Tak tady jste se sekli.

Dinosauři 3D (2007)

Podle mě skvělý dokument, který mi odkryl další úžasné novinky týkající se těchto tvorů. Dinosaury jsem měl vždy rád a paleontologie byl mnou vždy obdivovaný obor. Tento dokument je dalším důkazem toho, že je to famózní práce. Snímek je udělaný tak, aby člověka bavil a to je myslím základ. Mě to chytlo a mrzelo mě, když to končilo. Skvělé nálezy, příjemné rozhovory a animační prvky. Těm animačním prvkům bych vytkl 2 věci : 1) bylo jich celkem málo. 2) na to že je to z roku 2007 mohli si autoři s detaily pohrát o něco lépe. Takže díky animaci strhávám tu jednu hvězdičku, jinak je to bezchybné. Blu-Ray kvalita !