The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

predators

Tak nějak má vypadat dokument o sportu, který vám přináší pořádnou dávku adrenalinu. Freefunneři by si měli vzít ze snowboarďáků příklad! A nejde jen o sjíždění svahů s xxx% sklonem. On to totiž nenatáčel žádný amatér a tak se můžeme kochat nedotčenou nádhernou přírodou! + slušný soundtrack, jo a ti šíleci! Tolik sněhu! Můžu snad hodnotit jinak? 75% ()

Sdoom

Pěkně natočená reklama na Red Bull. Dokument je to tak napůl, jelikož se o aktérech nedozvíme zhola nic krom jmen, stejně jako o historii freeride snowboardingu...chybí prostě něco, co by dokázalo zaujmout během 80minutové stopáže. Což o to, kouká se na to hezky (HD nutné) a ty frajery fakt respektuju, ale do dokumentu je to málo. Každopádně velké plus za soundtrack a hlavně song Iron Clad Lou od Hum - geniální. ()

heyda

Vizuálně překrásné, pro snowboardisty určitě povinnost. Já, jako obyčejný lyžař a běžkař, jsem zase natolik uchvácený nebyl. Hudba mi chvílemi narušovala ty překrásné obrázky a stejně jako JASM postrádám nějaký obsah, nějaký děj a určitě i víc informací o samotných aktérech. Jak jim mám fandit a užívat si s nima, když nevím co jsou zač a ani si pořádně nepřiřadím k obličejům jména. Koukat 80 minut jen na samotný sjíždění zasněžených svahů není cool. Navíc zastávám názor, že dokumenty postavené jen na kameře nemají v topce co dělat. ()

drake31

Nie so veľký fanúšik snehu a už vôbec nie snowboardu, ale toto dámy a páni ma naozaj dostalo. The Art of Flight je dokumentom v ktorom ide predovšetkým o vizuálny zážitok, tie informácie ktoré ponúka sú prakticky len neodpojiteľnou súčasťou spojenou s natáčaním. A práve tá vizuálna slasť ma na tom úplne odzbrojila. Nádherne prostredie, všetky tie destinácie, ktoré bolo nasnímané s neuveriteľným citom, spomalovačky ktoré dodávali ten cool efekt, a potom už len sledovať samotnú jazdu tých najlepších vo svojom obore. Nemôžem si pomôcť ale tento dokument si ma úplne podmanil, a to aj s pomocou skvelo napickovaného hudobného doprovodu a jednotlivé skladby už zdobia môj playlist. Takýto WOW efekt som naozaj nečakal. P.S. Nejako som dostal chuť na Red Bull ... ()

casioa....

Znova skvelá porcia freeridového snowboardingu, ale...ALE: pre mňa - oproti That ´s It, That´s All (TITA) emočne absolútne chladné, presun do čistej "architektúry" záberu, slowmotion všade (všetkého veľa škodí)...krásne - ale za srdce ma to nechytilo (TITA áno). Pôvodne som mal v pláne ísť na chystanú pražskú premieru, ale po zhliadnutí to budem musieť prehodnotiť. Určite nie som nažhavený ako po prvom zhliadnutí TITA, kedy som si to chcel okamžite pustiť znova. Ak nepoznáte SNB filmy, a chcete si o nich urobiť aký-taký prvotný obraz, určite siahnite radšej po That´s It, That´s All....okrem iného, má i lepší soundtrack (IMHO samozrejme). Verím v pokračovanie "Travis Rice feat. Redbull "série, a dúfam v návrat k "back2basics" (ala TITA).///////////////////////////////////Edit: Mrzí ma, že AoF mal masívnejšiu marketingovú podporu, ako jeho LEPŠÍ predchodca TITA, pretože...takto ostane tento lepší kúsok zaznávaný komerčnou (fuck) verejnosťou! That´s It, That´s All F(or)T(he)W(in) !!! ()

• Travis Rice vytvořil k filmu také velkoformátovou fotografickou publikaci s jedinečnými záběry a exkluzivními příběhy z filmování „The Art of Flight“. Součástí této knihy, vydané v omezené sérii 5 000 kusů, je i film The Art of Flight na Blu-ray™ i DVD. Kromě toho jsou knihy individuálně číslovány a orazítkovány a prodávají se ve speciální sběratelské krabici. (Wade)
  • V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)
  • Film zahájil celosvětové premiérové turné v newyorském Beacon Theatre dne 7. září 2011 během závodu Quiksilver Pro New York, který je součástí ASP World Tour. (Wade)