Mikeovo nové auto (2002)

Tuhle dvojici zná snad každý. A nejen ten kdo sleduje animáky. Mike a Sully dokážou vždy pobavit, tenhle kraťas je toho důkazem. Necelé 4 minuty šlapou jak hodinky. A to k tomu stačí pouhopouhá jedna scénka s autem. Celkem mě to pobavilo, ale něco málo chybělo. Takže ty 4**** jsou tak nějak odpovídající. Už se moc těším na univerzitu.

Scratovo dobrodružství (2002)

Jedna z nejlepších krátkometrážek s touhle veverkou. Směju se tomu ještě teď. Pustil jsem si to třikrát za sebou. Tahle veverka se stane legendární animáckou postavou. I když už teď vlastně je. Tenhle "příběh" je vážně povedej. Cenim !

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

George Lucas pokračuje v tom co mu jde nejlépe - Star Wars. Pro mě osobně druhá epizoda trochu zklamání, jelikož jedničku jsem si jako dítě velmi oblíbil. První polovina filmu je hodně romantická a to díky vyznávání citů mezi Padmé a Anakinem. Druhá část už se mi dostala více pod kůži díky akcím a bitvám. Největší "osobností" je pro mě Yoda, on a hrabě Dooku nám na konci filmu vytvoří pěknou, leč krátkou bitvu. 75 %

Úkryt (2002)

Další vydařen snímek od Davida. Tenhle už je slabší, přesto stále vynikající. Napětí by se tu dalo doslova krájet. Postavám je uvěřitelný každý pohyb a každé slovo. Plus, precizní práce s kamerou. Opravdu, tentokrát je vizuální stránka filmu velmi vydařená. Děj je vcelku slušný, ale tak nějak lehce předvídatelný a víceméně tuctový. Ovšem jelikož je pod taktovkou Finchera, je z toho cítit ta syrová dokonalost. 70% - slabší 4****.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Tak konečně jsem se k tomu dostal. Celkem mi to trvalo. Ale výsledek mě velmi potěšil. Osobně to hodnotím jako jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Skvělé herecké výkony, masky, dobové zařazení, skutečnost, spletitost, city a v neposlední řadě samotná válka. 2. světová mě vždycky celkem zajímala a tohle je skvělá 10ti hodinová podívaná. já si to užil a jsem si jist, že až budu mít opět čas, rozhodně to znovu shlédnu. CENIM !!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Po nudnějším začátku jsem váhal zda to nevypnu.Ale jsem rád že jsem se nenechal unáhlit. Protože bych přišel o vynikající snímek. Syrovost z něj opravdu čiší. Bohužel mě trochu štve ta typická americká přehnanost v tom střílení,30 kulek a ani jedna ho neškrábne ?! trochu přehnaný. Ale díky tomu že je to podle zkutečné události,tak jsem velmi mile překvapen.Bohužel se to nedá srovnávat třeba s Zachraňte vojína Ryana.Takže 70 %

Čistá duše (2001)

Naprosto vynikající snímek. Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. Strhující film, který mě nenechal chvíli klidným, ba naopak, každou chvíli jsem byl dychtivější a zvědavější jak se bude příběh dál rozvíjet. Častokrát se mi tajil dech a nastupovala úzkost a husí kůže. Snímek na mě velmi zapůsobil. Je to krásný životní příběh o schizofrenikovi, který je oddán své práci do takové míry, až se zblázní. Russel Crowe je od začátku naprosto úchvatný a po celou dobu hraje svoji roli na výbornou, nedá se ni popsat jak mě jeho herecký výkon bavil. Srovnal bych ho s hodně podobným autistickým výkonem Dustina Hoffmana ve filmu Rain Man. Na tuhle filmovou rovnici je jednoduchý výsledek bez jakýkoliv problematických postupů : pěti hvězdičkové nebe. Rozhodně chápu ty Oscarové ocenění, protože tohle je nádhera jak ve svém žánru tak v celé filmové historii.

Donnie Darko (2001)

Každopádně to bude chtít zkouknout ještě jednou,aby člověk zachytil veškerý detaily a (snad už) uplně porozuměl tomu jak to vlastně skončilo. Snímek je to ale vynikající. Baví mě po celou dobu ta pochmurná atmosféra,která mě naprosto pohltila. Dále pak vynikající Gyllenhaalův herecký výkon. A maska Franka ?! úžasná ! Kultovní snímek ...vidim to na 90%.

Majestic (2001)

Naprosto triumfální dílo. Po dlouhé době dávám plný počet hvězd a myslím, vlastně jsem přesvědčen, že tomu pravému filmu. Frank Darabont je král, ovšem Jim Carrey je PAN KRÁL. Pro mě je tohle, jeden ze tří nejfamóznějších filmů s Jimem, který je zde opravdu excelentní. Krásný příběh se špetkou romantiky a obrovského napětí. Grandiózní porce emocí, mě velmi často dostala do šílených rozpaků. Slzy, husí kůže a studený pot, to jsou mé znaky toho, že film má obrovskou kvalitu. V Majesticovi, se mi těchto znaků dostalo hned několikrát. Právě jsem to dokoukal a jsem vážně u vytržení. Pokud máte rádi Jima Carreyho jako já, rozhodně zařadíte snímek na stejné výslunní, jako já. Nechci jen opěvovat Jima, i když si to velmi zaslouží, ale tak precizní režisérský um Franka Darabonta je pouhými slovy neokomentovatelný . LUXUS ! !

Milionový závod (2001)

Správně ujetá komedie. Pro mě už je to ohromná klasika, vidím to alespoň jednou za rok a pokaždé mě to stejně baví. Skvělá dějová idea a k tomu výborní herci. Mě to prostě opravdu baví a užívám si to. Je to jedna z těch komedií, na kterou se můžu dívat pořád. A těch moc není. Na 5***** to není, ale i tak je to ve svém žánru hodně kvalitní nadprůměr a film, který má u mě úspěch. Rowan Atkinson, Vince Vileuf a Jon Lovitz jsou tu excelentní. Jerry Zucker potvrdil, že je na komedie profík.