12 let v řetězech (2013)

Řekl bych, že mnoho povyku pro nic. Průměrný snímek. Nic extra bych neočekával. Příběh slušný, ale i přesto, že je podle pravdivé události, místy se mi zdá dost přitažený za vlasy. Hlavně dost nereálný. Myslím, že hlavní hrdina by si tohle všechno ve svém postavení nemohl dovolit. Je tu ale pár silných scén a skvělé herecké výkony. Precizní práci opět odvedl Hans Zimmer. Toto je jedna ze scén, jenž mě chytla za srdce. Existují i lepší filmy s otrokářskou tématikou.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Poslední dobou mě hodnocení filmů na čsfd dost vyvádí z míry. Asi už jsem opravdu tak moc zhýčkaný a od filmů očekávám něco víc. Ne marketing, ale ty kvalitní filmy ze začátku 90. let 20. století, které měli šťávu a nepotřebovali zaujímat hloupostmi. Tento film mi byl doporučen jako prvotřídní komedie. Po pravdě, zasmál jsem se jednou. A to si nedělám srandu, pouze při první scéně, kdy dostala liška na prdel. Jinak ? Bída. Film mi přijde jak skandinávská kopie Foresta Gumpa. Bohužel dost mizerná. Až na pár scén a povedenou alternativní historii, bych byl nucen tomu snad dát odpad. Asi bych měl snížit své nároky, nebo se vrátit ke starým kvalitním filmům a tyhle novodobé výplody kinematografie nechat někomu jinému.

Zmizelá (2014)

Zhlédnuto v kině. Pro mě bohužel obrovské zklamání. Na tento snímek jsem se těšil zhruba půl roku, byl jsem totiž přesvědčen o kvalitách Davida Finchera (které ovšem nezmizely), ale tohle bylo slabé. Fincher je můj nejoblíbenější režisér a jeho filmů si cením jako nikoho jiného. Drama thrillery jsou jeho parketa. Přesto tento ne. Film se nese na slušné atmosféře, ale je tu spousta hluchých míst. Chybí tu ty excelentní dějové zvraty, které by Vás posadili na zadek. Přes veškeré mínusy je to vydařený snímek, na který se budu muset podívat znovu, abych se ujistil, že to bylo opravdu takové jaké jsem to viděl na poprvé. Asi si za to mohu trochu sám, jelikož jsem byl ve velkém očekávání.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Skvělá komiksovina. Frank Miller, dokázal dostat na papír vynikající tématiku a k tomu všemu ji luxusně vykreslit. Chápu proč poté je možné získat tak skvělé filmové dílo. Originalita u SC je vážně jedinečná. Film jsem viděl ve fullHD a musím říct, že je to neuvěřitelný audiovizuální orgasmus. Dějově je to o něco slabší než Město hříchu, přesto stále velmi skvostné. Bohužel to má velký háček, málo se snímek věnuje postavám. Jednička sršela jedinečným vykreslením postav, což zde chybí. Pro mě tedy mínus. Ovšem plusy jsou za herecké výkony a animaci. Dalo by se to zvládnout lépe.

22 Jump Street (2014)

Jedna z těch rozhodně povedenějších komedií, kterých se nám za poslední dobu dostává. Bohužel první díl mě bavil víc, bylo to originální a dvojka už se jen veze ve stejných kolejích. Je tu tedy více akce, než v předchozím díle. Pak jsou tu skvělé komediální sekvence, u kterých jsem se vážně mohl potrhat smíchy. Hlavní představitelé dokáží velmi pobavit a zaujmout. Vydařená komedie na kterou by mi nevadilo se podívat víckrát, ale do dokonalosti jí stále něco chybí.

Domek z karet (2013) (seriál)

Neuvěřitelné ! Takhle skvělý seriál se málokdy vidí. Politika není zrovna mnou vyhledávané odvětví. Nicméně jsem se do seriálů s chutí pustil. Kevina řadím mezi své tři nejoblíbenější herce. Vím proč. A tento seriál mě jen ujistil v tom, že má rozhodnutí jsou správná. Tak skvělé zahraná role se moc často nevidí. Arogance, smutek, zlost, pokora, hněv. důvěra a spoustu dalších emocí dokáže tento člověk zahrát tak přesvědčivě jako málokdo. Ano velebím ho tak moc, jelikož z 80% stojí tento seriál na něm. Ovšem za touto rozjetou mašinou se vezou vagóny skvělých dějových zvratů, energie a dalších excelentních hereckých výkonů. Politika je tu podána takovou formou, že i sebevětší analfabet pochopí oč jde. K tomu všemu Davidovyzlaté ručičky! Mám zatím seriál zhlédnutý kompletně celý a nemohu se dočkat, až se rozjede 3.série. Mohu vřele doporučit,98% !

Turbo (2013)

Tohle je ukázka toho, že z dílny DreamWorks vycházejí skvělé filmy. Tenhle animák mě velmi bavil a to hlavně ideou. Neotřelý nápad, zrealizovaný bez větších chyb. Ano, děj je opět klišé a vše se je předvídatelné. Nicméně je tu něco víc. Asi to bude tím jak je to ulítlé. Skvělá doprovodná hudba. Kvalitní US dabing. A spousta zábavy. Jeden z těch kresleňáků, který by mi nevadilo vidět vícekrát.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Ano ! Tohle se velmi povedlo. Dle mého názoru, vznikají nejlepší X-men snímky pod taktovou Singera. Film šlape na plné obrátky, není zde skoro žádná nepřesnost. Akce jsou promakané. Dialogy jsou velmi inteligentní a dávají smysl. Po celou dobu se Budoucí minulost nese na skvělé vlně. Výborný výběr dobového zařazení. Poslat X-men do minulosti je bravůrní nápad. Já si to velmi úžíval. A pokud se nepletu, tak finále snímku, nám jemně naznačilo, že by se mohla rozjet úplně nová série filmů, jelikož minulost byla úspěšně změněna.

Wolverine (2013)

Další Marvelovství do mé osobní sbírky. Wolverine je jediná postava, které je věnována taková škála filmů. Zaslouží si to ? Ovšem, že ano. Temný tvrďák bojující za dobro. Většinou. Spousta akce, příjemného humoru a báječných hereckých výkonů. To vše by zabalilo tento film do skvělé jednotky. Bohužel je tu jeden problém. A tím je neskutečná spousta trhlin ve scénáři. Nejen, že snímek místy logicky nesouvisí s předchozími díly (myslím tím jdoucí v časové linii, ne veškeré X-man filmy, v nichž se dost často "cestuje časem"), ale bohužel i sám se sebou. Je to jeden z těch filmů, který je skvělý jako popcornovka díky tomu, že se stále něco děje, ale chyby v ději jsou neomluvitelné. Střed; 50/50.

Strážci Galaxie (2014)

Zhlédnuto v kině. Na tento nový Marvelovský blockbuster jsem byl hodně zvědavý. Po prvotním hypu jsem očekával trochu úpadek, který nepřišel a tak jsem se vydal do kina. Prvních pár minut minut, mi přišlo lehce slabších, (tento pocit po dalších shlédnutích rozhodně nepřetrvává, ba naopak - začátek mi přijde skvělý). Přesto po této slabší chvilce, přišla sekvence kvalitních vtipů (některé opravdu trhaly bránice) a spousta akce. Zápletka je vynikající. No a pětice prapodivných hrdinů ?! TOP . Místy to dost připomíná star wars, s čímž jsem absolutně neměl problém. Celé to dokonale kompletuje oldschoolový soundtrack, který mě neuvěřitelně bavil.Díky všem kladům je to comicsový strop, jenž jsem si představoval. Za mě jasných 5. Dokonalé!