emma53

emma53

okres Hradec Králové
Filmová Skandinávie, UK, miniseriály, ale i maxi, drama....jinak všudybylka a introvert:-)

284 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

  I když tato minisérie má šest dílů a plyne poměrně v pomalém tempu, tak přesto nepostrádá celou dobu napětí a zvědavost na vyvíjející se průběh vyšetřování i když karty jsou rozdané hned v prvním díle. Celkově je to film, který se line v psychologické a dramatické rovině skoro víc, než v samotné kriminální zápletce. Nejen, že výběr postav do hlavních rolí byla trefou do černého, ale všechny postavy byly tak dokonale charakterově vykreslené, že mně nedělalo vůbec řádné problémy se nejen s těmi postavami sžít, ale stala jsem se obrazně obyvatelkou tohoto malého městečka, kde byli mými sousedy, sestrou, či kolegy v práci a podobně. V tom se zračí dokonalá práce Eurose Lyna. Mluvím hlavně o postavě Catherine, kterou hrála Sarah Lancashire. Nepatří zřejmě mezi známou, horní hereckou garnituru, ale tady hrála velmi přirozeně, naprosto dokonale a svým hereckým projevem se mně stala velmi blízkou. A tak bych mohla pokračovat ve výčtu dalších výborných hereckých výkonů, kde například Steve Pemberton hrál svého zbabělce Kevina taky zcela uvěřitelně a bezchybně. Za zmínku stojí i Lewis, vyplašený kluk, který se pral se svým svědomím, vykutálený Ashley, hajzlík Tommy, kterého si střihnul James Norton taky bezvadně a rozhodně nechci vynechat ani sestru Catherine, Siobhan Finneran (Clare), kde jsem jim to jejich sourozenecké pouto bezezbytku věřila. Já byla velmi spokojená a myslím, že milovníci britských minisérií budou také. Celkově to shrnu tím, že Happy Valley neurazí intelekt žádného diváka a já ho rozhodně velmi ráda doporučím.- Po druhé sérii jsem nadšená zcela totožně jako z první a Sarah má napevno místečko v mém srdečním filmovém koutečku ! A jsem natěšená na třetí sérii, která je přislíbená.

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Komentář později, ale už teď doporučuji, paráda.........druhá série to samé.

 • poster

  River (TV seriál) (2015)

  Skvělá Niikola Walker, kterou jsem si oblíbila už v jiném seriálu společně se Stellanem, mým dalším oblíbencem v River. Doufám, že to bude další peckovní seriál roku....tak jen tak dál Nikolko a Stellane..........a ano, mám tady závěr, který byl naprosto úžasný, lepší tečku si nemohli tvůrci snad ani vymyslet. A že nešlo ani tak o vyšetřování vražd, které se poutaly k povolání Rivera nebylo až tak důležité jako samotná jeho osobnost, která byla rozervaná smrtí jeho parťačky a zle se na něm podepsala. A tak se River rve s vnitřními démony a hledá, kdo je za její smrt zodpovědný. Originální a letos zatím nejlepší krimi s psychologickým a mysteriózním podtextem, potažmo s výborným hereckým obsazením. Eddie Marsan je už jen tou červenou třešničkou na vynikajícím dortíku. Je to super, pánové a dámy.

 • poster

  Bosch (TV seriál) (2014)

  Jsem ráda, že v tomhle případě si to natáčení Michael sám pohlídal, takže pro mě nebyl problém se orientovat a navíc jsem moc spokojená s výběrem Wellivera pro roli Bosche, který má všechny atributy, které jsem o něm měla i při čtení všech česky vydaných knih. A to nemluvím o domě na pilotech, kde bydlel Bosch, potažmo i muzice, kterou má Michael rád a umně jí vpašoval i do seriálu. Výběr herců pro roli Edgara s jeho komfortním oblečkem a Chastaina, který se tam zatím jen mihnul, je také vynikající. Totéž platí i pro ostatní protagonisty, včetně Irvinga, pouze Kiz jsem měla zafixovanou v mých představách trochu jinak, ale to jen byl malý detail. Je to mixáž z jeho knih, mírně v pozměněná oproti knižní předloze, takže nevím jestli to bylo plusem a nebo mínusem v mém vnímání. Ale to v žádném případě neovlivnilo mé napětí ohledně pátrání po sériovém vrahu Waitsovi a jeho psychologických hrátkách, které mířil tvrdě na Bosche. Co se jim moc povedlo, byla atmosféra nejen celé LADP, ale i místa,natáčení v Los Angeles. Doufám, že se dočkám dalších sérií, protože Bosch má ještě spoustu případů ve svém šuplíku. Třeba, kdo zabil jeho matku? - A nádhera, máme tu druhou sérii, jedeme dál .....a zase vynikající, takže té matky se dočkám asi až ve třetí sérii jak naznačuje konec druhé řady. Ještě jsem zvědavá, co se nakonec vyloupne z Irvinga, jak to Michael vyřeší s Eleanor a jestli se poletí do Honkongu? Už teď jsem nervní jak se těším na další pokračování. Zatím bravo......třetí sérii jsem projela bez mrknutí oka a už je tady čtyřka, kde si začínám říkat, že přece jen knižní vydání je srozumitelnější než filmová podoba, ale uvidíme. Hlavní linií je vyšetřování na lanovce Andělského letu, Connellyho nejznámější knize......

 • poster

  Kingdom (TV seriál) (2014)

  Na doporučení jsem se začala dívat s obavami na seriál, kde jsou ústředním mottem MMA zápasy. Chyba! Zatím, opravdu jen zatím jsem nadšená, protože těch pudrovaček tam je málo, ale těch lidských osudů kolem je dost, jsou výborně zahrané a postupně se odkrývají charaktery všech hlavních protagonistů, to je něco pro mě, takže zatím bravo a pokračuji dál................Tak jsem na konci desítky, první série a konstatuji, že jsem si všechny kluky zamilovala a zatím nejzajímavěji na mě působí Jay. Takže se půjdu ponořit do jejich duší, kde jí má každý bolavou jinak a přihodím k tomu i ty dvě nešťastný děvčata, z nichž jedna je mamkou dvou zápasníků, Zatím zůstávám na nejvyšší laťce.......... Na konci druhé série jsem nadšená a byla bych nesmírně vděčná nějakému titulkáři za třetí sérii. Karty byly rozdané bezvadně, všechny osoby tam měly svoje místo, ale stejně zůstávám při tom, že Jay je pro mě prim. Konec, ano možná by to šlo i takto ukončit, ale je to vyloženě nastavené na tu trojku, tudíž se budu snažit být trpělivá a titulky snad budou.- A byly, pouze to protáhly na dvacítku, kterou jsem včera s úspěchem dokončila. A dál trvám na tom, že Jay Kulina je dle mého pohledu nejzajímavější postavou, kluk jeden ušatá, zfetovaná, ale se srdcem na dlani. No a ten konec už trochu vařili z vody, ale stejně patří mezi nej seriál loňského roku. Já až v 18 díle, když se do ringu dostaly ty dvě děvčata, pochopila, že to není odvětví pro mé oči. Ale to už se musíte přesvědčit sami. Docela nerada se s touhle MMA partou loučím.

 • poster

  Le Bureau des Légendes (TV seriál) (2015)

  Francie u mě snad poprvé tímto počinem v seriálech boduje po všech stránkách. Jsem zatím na osmičce 1.série a vypadá to na jasnou i tu hodnotící hvězdičkovou pětku. Precizní, dokonalé, zkrátka samé superlativy a to jsem špionážní antitalent. Na konci to bude vypadat asi tak, že budu moct nastoupit do jakékoliv pozice v tajných službách. Včera jsem se s celou partou rozloučila a mohu se už jen opakovat. Od Francie sem zavanul konečně seriál, který není nabouchaný přestřelkami, mrtvolami a přesto je to napínavé do poslední minuty. Je to hodně zaměřené na postavy, které pracují v tajných službách, na to jak už pomalu neví kdo je kdo (různá krytí) a přesto to musí šlapat jak hodinky. Vsuvky s jejich skutečným já byly přesně tak akorát. Grobián zahraný Matheiusem válel naprosto bravurně. Jeho stabilně neproniknutelná tvář mi dlouho utkví v paměti a rozhodně s ním chci vidět ještě nějaký jiný film. Pak kravaťák, pro mě rozporuplná osobnost nebo ta hubeňoučká myška s jemným hláskem a další postavy hrály natolik přesvědčivě, že takhle nějak si to skutečně představuji i v reálu. Díky moc naše titulkářko datličko, věděla jsem, že nezklameš jako ostatně pokaždé ! A do mé topky bude určitě nějakou dobu patřit, zaslouží si stoprocentně větší pozornost diváků.......Závěr třetí série byl dokonalý ve dvou směrech. Jeden jako takový a druhý přímo zvoucí na další sérii, které bych se pochopitelně vůbec nebránila. Dlouho mě žádný seriál tak nezaujal jako Le Bureau des Légendes ! Těžko se vyjádřit ke čtvrté sérii, aniž bych nespoilerovala, ale opět jsem měla noční směnu a jela jsem skoro na jeden zátah. Grobián si získal moje srdce. Rozhodně doporučuji.

 • poster

  Line of Duty (TV seriál) (2012)

  Opět jeden ze seriálů, kde mně nedělalo žádný problém sledovat ho s napětím až do závěrečné klapky. Ani jednoho z hlavních protagonistů jsem sice moc neznala, ale tady všichni po herecké stránce zabodovali. Jak Lennie James v roli nešťastníka Tonyho a nebo i do případu zakousnutého Steveho, kterého zahrál taky výborně Martin Compston. Škoda jen, že Gině Mckee, známé ze Ságy se moc prostoru na place nedostalo. Gregory Piper si toho malého hajzlíka střihnul taky skvěle, já bych ho šoupla do pasťáku okamžitě, ani okem by nemrknul. Příběh ze světa policejní korupce, kde nic není takové jak se jeví na první pohled, kde nic není černobílé a je hodně zaměřen na charaktery jednotlivých postav, o jejich loajalitě, poctivosti, kompromisech, intrikách a v neposlední řadě o svědomí. Jistě, že tam bylo pár místeček, kde jsem to jedno oko přimhouřila, ale jinak jsem maximálně spokojená. - První díl druhé série má velmi solidní rozjezd a grády, které vás nenechá v klidu ani minutu, tak uvidím jak si povedou dál........a výsledek je moje nadšení, že nepůjdu s hodnocením dolů v žádném případě. Téměř jsem se od monitoru nehnula, jak to bylo napínavé a svůj vysoký standard si nejen udržel, ale možná byl i o level vyšší. Zkrátka to byla pecka, kterou všem milovníkům britských seriálů ráda doporučím. A kdo si už moc nepamatuje první sérii, tak to není žádný problém, protože se na protikorupčním vyšetřuje zcela jiný případ a základní herecká sestava zůstává stejná. - na konci třetí řady snad není už vůbec co dodat, nenudila jsem se ani minutu a Martin, který na mě působil zpočátku rozporuplně, tak tady už uzmul velký krajíc mého srdce, bezva chlapík. Tudíž všechno zůstává při starém, nic nebudu pitvat a všechny hvězdy všem na AC - 12 samozřejmě zůstanou. A opět moc velký dík za titulky datel071. - A je tu čtvrtá řada, která mě drží u obrazovky jako klíště. Stejná sympatická hlavní trojka a jedna záhadně nesympatická policistka, kolem které se všechno točí............na konci třetího dílu jdu s hodnocením opět na nejvyšší špricličku a jedu dál......a je tu konec, bravurní, já tleskám a určitě doporučuji ! Vážně jsem se od čtyřky hnula jen jednou !:-)

 • poster

  Policejní odznak (TV seriál) (2002)

  Po první sérii je to jízda jakou jsem dlouho neviděla. V policejním aparátu to praská nejen ve švech. Vic Mackey mně uhranul hned zkraje, ale být mu nablízku, když ho vezme rapl, tak to bych tedy nechtěla. Takže jedeme dál.......

 • poster

  Wentworth (TV seriál) (2013)

  Tak tenhle bezvadný seriál z prostředí ženské věznice jsem viděla poprvé a nečekala jsem takové příjemné překvápko. Víc než krimi mně Wentworth připomínal spíš drama, ale to je celkem jedno. Jela jsem jeden díl za druhým a postupně poznávala každou ženskou představitelku (díky tvůrcům za poměrně podrobné vykreslení charakterů hlavních postav), jaký přestupek je přivedl za mříže, ale stejně se do popředí mého zájmu dostala Franky, která se měnila jak chameleon a s přibývajícími díly mně zalezla pod kůži, ani jsem nevěděla jak. Souhlasím s některými uživateli, že výběr Beau v podání Danielle nebyla zrovna trefou do černého, ale to byla jen malá vada na kráse, protože tam šlo ve finále o všechny ty holky jednotlivě, takže vysloveně nějakým velkým rušivým elementem nebyla. Je to seriál, který má páteř, kde vám na konci spadne brada a budete stejně jako já čekat na další sérii, protože má na ní rozhodně našlápnuto. A na skvělý soundtrack bych málem zapomněla.

 • poster

  Pozůstalí (TV seriál) (2014)

  Tak takhle si představuji typ mysteriózního seriálu, kde nám tvůrci naservírují v tomto případě Pozůstalé a řeknou mně : "Tak diváku, tady to máš a ty si z toho pro sebe vyber co sama chceš, co se tě silně dotýká a nebo co tě naopak míjí, s čím souhlasíš, jak to vnímáš, jestliže s ničím nesouhlasíš, jdi od toho raději hned, ale pokud tam najdeš něco, co tě byť jen trochu osloví a pocítíš zvláštní smutek až depresi, tak jdi dál a nevzdávej to." Tak zvláštní seriál jsem už dlouho neviděla a ani ho nehodlám každému doporučovat, byly momenty, kdy jsem sama bojovala s velmi ambivalentními vnitřními pocity a přece se mně Pozůstalí nějakým nevysvětlitelným způsobem dostali pod kůži. Po druhém díle jsem se přestala zabývat situacemi, které jsem nechápala a tak jsem je přestala řešit, protože tam šlo úplně o něco jiného a jen jsem si vychutnávala pouze jednotlivé postavy, jejich vnitřní svět s jejich pocity a vyrovnáváním se s náhlým zmizením svých nejbližších. A dokonalý výkon Justina Therouxe v roli Kevina, pilíř celého seriálu byl už jen třešničkou na dortu, který ale ne zrovna sladce chutnal.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace