• Thriller

Simon Konianski (2009)

Tenhle film jsem si vybrala hlavně kvůli Jonathanovi, který mě zaujal v seriálu Le Bureau des Légendes. Ověřila jsem si, že mu sednou i komické role i když přece jen upřednostňuji dramata. Židovská témata asi nikdy nevychladnou, tak jak je tomu i tady. Úsměvná roadmovie, kde nic není tak jak má být, hlavně že to šlape.

Plevel (2018)

Tak tohle je srdcovka, která není ani tak komedií jako spíš dramedií. A ano, budu tady opakovat, že i pro mě je Kheiron, ten kluk ušatá novým a velmi příjemným objevem. Napsal, zrežíroval a zahrál to opravdu perfektně a já doufám, že při svém mládí toho od něj uvidím ještě víc. S Catherine jim to spolu sedlo, byli přirození a tak sehraní, že jsem jim to musela věřit i kdybych nechtěla. Za mě rozhodně doporučuji, ten snímek má totiž i myšlenku a ne jednu.

Pokušitel (2016)

Velmi citlivě natočený snímek, který byl sice v některých momentech naivní, ale já jsem byla spokojená, proto jdu vyjímečně nahoru i s hodnocením. Do povědomí se mně dostal Andrew Scott coby učitel angličtiny, takže si jdu najít ještě nějaký jiný jeho počin. A abych se přidala k ostatním, tak ano, soundtrack byl skvělý.

The Scapegoat (2012)

Příjemně strávené sobotní odpoledne s Johnem Standingem a jeho "rodinou". Je to něco na způsob filmu Princ a chuďas, ale zasazené do poválečného období. Andrew Scott dobře ztvárnil svojí dvojroli a to jak se například zatvářil na dvojici ve svém loži byl skvělý.

Moji bratři (2018)

Nevím přesně, co jsem očekávala, ale byla jsem příjemně překvapená i když se jedná o posmutnělý příběh. Na to, že kluci nemají zřejmě žádné zkušenosti před kamerou, tak tady hrály skvostně. Lola mezi ně vstoupí téměř ke konci a trochu rozvíří hladiny smutku a napětí, které mezi bratry občas problesknou. Hudba je už jen dobře vybraným podkresem. Do záhlaví bych jako hudební žánr nedávala, je to zavádějící.

Western Stars (2019)

Šťastnou cestu i Tobě Brusi a než půjdeš dál, prosím řekni mně název tý poslední písničky. Chtěla bych být alespoň na chvilku v té velké stodole a poslouchat a poslouchat...….

Äiti (2019)

Pro mě neznámá Jaana Saarinen po celou dobu filmu neslezla z plátna a mohu říct, že tu hutnou atmosféru tvořila právě ona. Hrála matku, která hledá svojí dceru opravdu velmi dobře. Na to, že některé dialogy nedávaly smysl a nebo byly přinejmenším podivuhodné nebudu brát vůbec zřetel, protože závěrečná část byla alespoň pro mě velmi překvapivá a zvedla celý film o level nahoru.

Rebeka (2020)

Tak trochu mně Rebecca zaváněla Bronteovou nebo Austenovou a právě proto jsem spokojená. Armie je fešák, to jen tak mimochodem. A že se jedná o remake jsem vůbec neřešila.

V zajetí (2020)

Horor to podle mě není, asi bych zvolila žánr thriller, ale on si to každý posoudí sám. Byly chvíle, kdy jsem se musela usmívat těm naivním momentům, ale v zásadě jsem se nenudila. Děvčata to hrály bezvadně a co víc si od nedělního odpoledne přát.

Valan (2019)

Béla Bagota je jeden z mnoha o kterých nevím zhola nic, ale hned napoprvé se mu Valan povedl a nedivím se, že získal i ocenění. Maďarsko překvapuje čím dál víc. Velmi dobré zpracování, kamera, atmosféra, gradace a v neposlední řadě i výborný casting. Možná to časem zvýším, ještě si to nechám uležet v hlavě. Jen tak dál Bélo, pokračuj, jsi na dobré cestě za úspěchem.